Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Házvásárlás előtt állok....

Házvásárlás előtt állok. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A következőben kérném a segítségeteket. Jelenleg 25 éves vagyok és szeretnék házat vásárolni Debrecenben. Iszonyat magasak az ingatlan árak, viszont a következő tervem lenne: Év végéig gyűjtenék pénzt, és amikor 6-7M ft önerő összegyűlt vennék egy olyan házat, ami már "nem dől össze", és élhető is akár. Ezt olyan 20-25M között gondoltam, ebből ha lejön az önerő akkor egy 18M hitelt kéne felvennem. Megvenném a házat és szépen újítgatnám fel, azt már nem hitelből. Úgy gondolom hitelképes vagyok (Pályakezdő orvos). Szerintetek ez működhet? vagy ekkora hitelbe semmiképpen ne vessem bele magam? CSOK/ Babaváró és hasonló jellegű dolog nem jön szóba.

2023. febr. 13. 11:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

"Úgy gondolom hitelképes vagyok"

Az egy dolog hogy a kereseted alapján hitelképes lennél, de ez nem jelenti azt hogy kapsz is hitelt automatikusan. A bankok általában nehezebben adnak hitelt gyenge állapotú vidéki házakra, főleg úgy hogy az önerő is alig haladja meg a kötelező minimumot.

2023. febr. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

Van egy jó oldal a bankmonitor.

Ott megnézheted hogy mennyi lenne a törlesztő.

Szerintem orvosként nem lesz gond.

2023. febr. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 nemaRendőrség ***** válasza:
51%

Miért?

Tudsz venni egy putrit a putri közepén ennyi pénzből.

Ha rászánsz még ennyit lesz egy egész jó kis házikód, szintén a putri közepén és kb semmivel nem fog többet érni.


A ház értékét nem a tégla, cserép és vezeték adja, hanem a szomszédok.

2023. febr. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
17%

Akkor már inkább epitenék egyet.

Vagy hasznalt amit ujitanék

2023. febr. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

"A ház értékét nem a tégla, cserép és vezeték adja, hanem a szomszédok."


Így van, a (szigetelt) panelok nagyon jó konstrukció, főleg a mai gyorsan felhúzott rossz minőségű lakóparkokhoz viszonyítva, mégis fele annyit érnek a sok prolens miatt.

2023. febr. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
30%
Csok nem jöhet szóba? Csaknem homár vagy?
2023. febr. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Nem vagyok homár, csak egy ideig még nem szeretnék gyereket :))

2023. febr. 13. 18:37
 8/15 A kérdező kommentje:
Alapvetően, akkor lehet h el kellene vetnem ezt az ötletet. Jó környéken normális ház megfizethetetlen.
2023. febr. 13. 18:39
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

"Ha rászánsz még ennyit lesz egy egész jó kis házikód, szintén a putri közepén és kb semmivel nem fog többet érni."


Még ha igaz is lenne amit írsz (nem mondom hogy alaptalan, de nagyon erős sarkítás) akkor is, milyen más lehetsőége van a kérdezőnek? 20 milliós házra van pénze (arra is csak hitellel), 60 milliósra nincs. Hiába vezeted le hogy jobb lenne egy 60 milliós ház, nem opció. Most vagy megveszi 20 millióért a "putrit" és apránként tatarozgatja, vagy elmegy albérletbe, és gyűjt egy jobb házra. Közben kifizet sok milliót albérletre, és mire mellette félre tud tenni annyit ami elég egy 60 milliós ház önerejéhez, addigra az a ház már 100 millió lesz, és megint kezdheti előlről a spórolást.

2023. febr. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 nemaRendőrség ***** válasza:
86%

Lakás.

Olcsóbb, könnyebb fenntartani, valószínűbb hogy kapsz hitelt.

Illetve ki lehet adni, valamint könnyebb eladni.

Egy fiatal számára jobb helyen van

2023. febr. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!