Az tényleg igaz, hogy a rendszerváltás után a tanácsi lakásokat "fillérekért" meg lehetett venni?
De nem mindenkinek volt tanácsi lakása.
Azért is meg kellett harcolni, örökölni, gyereket szülni, stb.
Csak a benne lakók tudták kedvezményesen megvenni.
Egyébként 2000 körül, amikor egy komfort nélküli szoba-konyha volt 4-5-6 millió, akkor a fizetés volt kb 30 ezer forint.
És a mostani fiatalok nem költöznének egy folyosón végén lévő lepukkant lakásba, most már jóval nagyobbak az igények.
11. Így van, ahogy írod. Mi is hány évet vártunk arra gyerekkel, hogy a tanács egy normális lakást kiutaljon. Vidéken a városokon kívül volt egyáltalán olyan, hogy tanácsi lakás?
Azt számolgattam, hogyha 1993-ban 9000 volt a minimálbér és a kétszobás panelomnak 1,7 millió volt az értéke az olyan, mintha most a 230 ezres minimálbérnél 43 millió lenne egy ilyen lakás. Hogy könnyebb volt-e az élet akkoriban? Akkor sem volt könnyű. A rendszerváltás utáni években óriási volt a munkanélküliség, az infláció 92-93-ban 23 % körül volt. Talán alacsonyabbak voltak az igényeink, mert a szocializmusban úgy nőttünk fel, hogy igazából nem volt semmink.
"Most gazdagság van?"
Nézd, bent a cégnél egyedül én iszok csapvizet. Mindenki boltban vásárolt levet, üdítőt, ásványvizet, energia-italt fogyaszt. A munkatársak nagy része szakképesítést nem igénylő feladatokat lát el. De mindenkinek a bére, jó 150 ezer forinttal magasabb mint a minimálbér, vagy mint a garantált bérminimum. Nyilván megbecsülöm őket, mert nem akarok új munkerő betanításával vesződni. Inkább a régi, bevált dolgozókat tartom meg. Tavaly emiatt 2 alkalommal is volt átlag feletti béremelés. Meg akartam tartani őket. Amikor az idén az első munkanapon bejelentettem, hogy 12% béremelést kapnak január 1-től, többen zúgolódni kezdtek, hogy nagyon magas az infláció, nem lehet megélni a fizetésből.
Egy halogató kézmozdulattal kértem egy kis időt a válaszhoz, közben odamentem a kézmosónál lévő poharamhoz, tele eresztettem vízzel, majd azt kortyolgatva visszasétáltam oda, ahol korábban álltam:
- Úgy gondolom, nincs ekkora baj, mint amiről beszéltek. Honnan gondolom? Nem is gondolom. Látom. Tudom. Én 40 éve csapvizet iszom. Ti meg olyan tehetősek vagytok, hogy energia-ital és palackozott víz nélkül el sem tudjátok képzelni az életeteket. Van aki az egész heti adagját behozza hétfőn, és ott áll halomban az étkezőben. A csapból meg 1 forintért folyik literje. Ti mennyit fizettek literjéért? Na, ebből következtetem, hogy nincs égető gond a fizetésekkel...
Aztán bekortyoltam a maradékot, és mivel senki nem szólalt meg, mentem a dolgomra, ügyet intézni a könyvelőhöz...
Szóval gazdagság van, igen! Már nem jó a csapvíz senkinek, ha szomjas, akkora gazdagság van...
:D Én is leginkább csakvizet iszok vagy teát fôzök belôle, szerencsére ahol lakunk nagyon jó a csapvíz minôsége de nem mindenhol van ez így. Némely településen kb ihatatlan, klóros, vagy rossz ízû, még fürdeni is necces benne.
Abban egyetértek hogy az igények némelyeknél nagyon elszálltak, minden járjon, lehtôleg azonnal.
Ettôl függetlenül a lakhatási helyzet szerintem nehezebb a mostani fiataloknak, örülnék én is a kirendelt vagy munkahely által biztosított lakásnak. A job-hopper-kedés se lenne ekkora mértékû.
Meg a mai napig is van.
Nekünk is így lett lakásunk.
KB 10 évig laktunk "albérletben" ebben a lakásban, aztán megvettuk igen jutányos áron.
Annyi a titok hogy az önkormányzattól kell vásárolni.
18!
2003ban kaptunk önkormányzati lakást, 2016-ig nem volt lehetőségünk megvenni. 2016ban vettük meg 5M forintért, ma pedig ér kB 25 milliót,vagy többet.
Ehhez nagy szerencse kell hogy egyáltalán kapj ilyen lakást. De nem lehetetlen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!