Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az tényleg igaz, hogy a...

Az tényleg igaz, hogy a rendszerváltás után a tanácsi lakásokat "fillérekért" meg lehetett venni?

Figyelt kérdés
Tudna nekem errôl bôvebben mesélni?

2023. jan. 16. 13:51
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
94%

De nem mindenkinek volt tanácsi lakása.

Azért is meg kellett harcolni, örökölni, gyereket szülni, stb.

Csak a benne lakók tudták kedvezményesen megvenni.

Egyébként 2000 körül, amikor egy komfort nélküli szoba-konyha volt 4-5-6 millió, akkor a fizetés volt kb 30 ezer forint.

És a mostani fiatalok nem költöznének egy folyosón végén lévő lepukkant lakásba, most már jóval nagyobbak az igények.

2023. jan. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

11. Így van, ahogy írod. Mi is hány évet vártunk arra gyerekkel, hogy a tanács egy normális lakást kiutaljon. Vidéken a városokon kívül volt egyáltalán olyan, hogy tanácsi lakás?

Azt számolgattam, hogyha 1993-ban 9000 volt a minimálbér és a kétszobás panelomnak 1,7 millió volt az értéke az olyan, mintha most a 230 ezres minimálbérnél 43 millió lenne egy ilyen lakás. Hogy könnyebb volt-e az élet akkoriban? Akkor sem volt könnyű. A rendszerváltás utáni években óriási volt a munkanélküliség, az infláció 92-93-ban 23 % körül volt. Talán alacsonyabbak voltak az igényeink, mert a szocializmusban úgy nőttünk fel, hogy igazából nem volt semmink.

2023. jan. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
74%
10. A jó párttagok nem lakótelepen laktak, hanem sokkal jobb lakásokban.
2023. jan. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
89%

"Most gazdagság van?"

Nézd, bent a cégnél egyedül én iszok csapvizet. Mindenki boltban vásárolt levet, üdítőt, ásványvizet, energia-italt fogyaszt. A munkatársak nagy része szakképesítést nem igénylő feladatokat lát el. De mindenkinek a bére, jó 150 ezer forinttal magasabb mint a minimálbér, vagy mint a garantált bérminimum. Nyilván megbecsülöm őket, mert nem akarok új munkerő betanításával vesződni. Inkább a régi, bevált dolgozókat tartom meg. Tavaly emiatt 2 alkalommal is volt átlag feletti béremelés. Meg akartam tartani őket. Amikor az idén az első munkanapon bejelentettem, hogy 12% béremelést kapnak január 1-től, többen zúgolódni kezdtek, hogy nagyon magas az infláció, nem lehet megélni a fizetésből.

Egy halogató kézmozdulattal kértem egy kis időt a válaszhoz, közben odamentem a kézmosónál lévő poharamhoz, tele eresztettem vízzel, majd azt kortyolgatva visszasétáltam oda, ahol korábban álltam:

- Úgy gondolom, nincs ekkora baj, mint amiről beszéltek. Honnan gondolom? Nem is gondolom. Látom. Tudom. Én 40 éve csapvizet iszom. Ti meg olyan tehetősek vagytok, hogy energia-ital és palackozott víz nélkül el sem tudjátok képzelni az életeteket. Van aki az egész heti adagját behozza hétfőn, és ott áll halomban az étkezőben. A csapból meg 1 forintért folyik literje. Ti mennyit fizettek literjéért? Na, ebből következtetem, hogy nincs égető gond a fizetésekkel...

Aztán bekortyoltam a maradékot, és mivel senki nem szólalt meg, mentem a dolgomra, ügyet intézni a könyvelőhöz...

Szóval gazdagság van, igen! Már nem jó a csapvíz senkinek, ha szomjas, akkora gazdagság van...

2023. jan. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

:D Én is leginkább csakvizet iszok vagy teát fôzök belôle, szerencsére ahol lakunk nagyon jó a csapvíz minôsége de nem mindenhol van ez így. Némely településen kb ihatatlan, klóros, vagy rossz ízû, még fürdeni is necces benne.


Abban egyetértek hogy az igények némelyeknél nagyon elszálltak, minden járjon, lehtôleg azonnal.


Ettôl függetlenül a lakhatási helyzet szerintem nehezebb a mostani fiataloknak, örülnék én is a kirendelt vagy munkahely által biztosított lakásnak. A job-hopper-kedés se lenne ekkora mértékû.

2023. jan. 17. 00:05
 16/26 anonim ***** válasza:
A lakhatási helyzet biztosan sokkal-sokkal nehezebb a mai fiataloknak. Ma már tanácsi lakás sincs, mert annakidején bagóért elosztogatták, helyette meg nem épültek újat belőle. Akik annakidején ebből a bizniszből meggazdagodtak, gyakorlatilag miattuk is van a jelenlegi lakhatási probléma. Amúgy bizonyos rétegekben nagyobb talán a "csóróság" mint annakidején, de a gyorsuló életmód miatt gyakran rosszan osztják be a pénzüket az emberek, hemzsegnek az MC Donaldsok meg a gyorskajás helyek a vevőktől, meg dübörögnek az autók a nagy zsúfoltságban. Van egy olyan effektus is, aki egyszer megkaparintott egy szintet, pl. mindennap étkezdébe jár, az később sem változtat ezen, mégha a gatyája is rámegy...
2023. jan. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Meg a mai napig is van.

Nekünk is így lett lakásunk.

KB 10 évig laktunk "albérletben" ebben a lakásban, aztán megvettuk igen jutányos áron.

Annyi a titok hogy az önkormányzattól kell vásárolni.

2023. jan. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
50%
17, az nem tudom hogy. Valóban hoztak ismét egy ilyen rendeletet, de az főleg a Várban érvényes és egyéb helyeken, ahol majd politikusok vehetik meg bagóért az önkormányzati lakásokat 5év ottlakás után, pl. ilyen bayer meg palkovics félék. Érdekes és gusztustalan módon ezek lakhatnak akár több önkormányzati lakásban is egyidejűleg potom bérleti díjért. Érthetetlen hogy a sokmilliós politikusi fizetés mellett ezek hogy a fenébe lakhatnak ilyenben, miközben százezrek nyomorognak akár komoly diplomával is...
2023. jan. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Igen, mindkét nagyszülő párosom így vette meg a lakását 1990 körül és anyukámnak is így vették meg azt a lakást nagyszüleim, amiben ő lakott külön. Nagyon-nagyon finoman fogalmazok, ha azt mondom, hogy ezek nélkül sokkal rosszabb anyagi helyzetben lenne a családunk, mert annyira brutálisan felment ezeknek a lakásoknak az ára. Kb. ezek a vásárlások 2 generációra előre megalapozták a család jövőjét. Egyszerűen hihetetlen és nevetséges is. Azt hogy felment az áruk úgy értem a fizetésekhez és az árakhoz képest is, mert tudom, hogy régebben a fizu sem ennyi volt és a boltban sem a dolgok, de arányaiban ahhoz képest is sokkal jobban emelkedett a lakások ára.
2023. jan. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

18!

2003ban kaptunk önkormányzati lakást, 2016-ig nem volt lehetőségünk megvenni. 2016ban vettük meg 5M forintért, ma pedig ér kB 25 milliót,vagy többet.

Ehhez nagy szerencse kell hogy egyáltalán kapj ilyen lakást. De nem lehetetlen.

2023. jan. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!