Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi a teendő ha a bejövő...

Mi a teendő ha a bejövő légvezeten "kötés" van?

Figyelt kérdés

A történet annyi hogy anyumék vásároltak egy lakást vidéken, a padláson megy a méretlen légvezeték, védőcsőben le a villanyórához, namost ezen a két vezetéken megszakitás van pontosan valamilyen műanyag burkolatú kötőelemmel (nem piszkáltam), csak igy ala natur doboz, plomba nélkül, onnan a kötőelemből nem ágazik el sehova más vezeték. Rajz semmi nincs az egészről, az előző tulaj már nem él, csak a gyerekei. Maga az óra amúgy sértetlen minden plomba ok, át is lett iratva de úgy néz ki hanyag módon vették át. Most mi a teendő hogy ne büntessenek meg minket?

Holnap jelezzük a szolgáltatónak, csak most para van hogy mi lesz.



2023. jan. 4. 18:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Most akkor belelátsz a csőbe? Fogalmazz már precízen, ez nem a körzeti óvoda kiscsoportja...
2023. jan. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A védőcső a toldásnál szét van húzva, ott van a kötés, de gondoltam ez egyértelmű...

amúgy ha valamilyen technológiával belelátnék a csőbe, ugyan minek is nézegetném (?) talán lenne annyi tudásom a dologról hogy nem ide irnék, bocsi ha rosszul fogalmaztam.

2023. jan. 4. 18:36
 3/15 anonim ***** válasza:
47%

Hát azt mondják új vezeték kell az oszloptól a mérő óráig.

Minden költség a tiéd.A szolgáltató regisztrál szerelője végezheti el ez a munkát.

2023. jan. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ez nagyon jó lenne, ki mondja?

Bünti nincs ezesetben?

2023. jan. 4. 19:12
 5/15 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy, mert elvileg nem lehetne rajta toldás. Padláson vezetve meg már nem nagyon akarnának újat behúzni. Annak idején egy kis zsebpénzért csináltak ilyen ócska megoldásokat (legalább rárakhatott volna egy dobozt). Ma meg már visszaüt, hiszen a régi területi kiskirályrendszer felbomlott, no meg az is valószínű, hogy aki csinálta, az is már kiöregedett az élők sorából.

Ez a kiskirályrendszer olyan tiptop volt, egyszer jártam valakinél villany ügyben, mondom a végén, ez a bojler kapcsolóóra megállt, bocs, de én ezt elindítanám. Ó, nyugodtan, fiatalember, holnap majd szólok a Jancsinak, aztán megint megállítja. :D

Szóval, mint #3. Mert ma is kiskirályrendszer van, csak nem úgy.

2023. jan. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy van olyan opció hogy szabványosiítas, az még mindig a kisebbik rossz és legalább lesz egy új rendszerünk az óráig. De a legjobb lenne anyagilag ha ezt a mostanit csak újra húznák. Viszont az gáz lenne ha a semmiért büntetnének minket, és még erre rájönne egy szabványosítàs.
2023. jan. 4. 19:27
 7/15 anonim ***** válasza:

A kötés annyira opció, hogy nálunk a szolgáltató toldotta.

Egyébként az (valószínűleg)egy szabvànyos szigetelt toldó, nem bontható. Mert létezik ilyen is! Meghúzás után leszakad a csavarfej. Csak roncsolással bontható.

2023. jan. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"nálunk a szolgáltató toldotta"

Új bekötésnél?

2023. jan. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem, régi, és hibaelhárítás volt. Jelenleg 2 fázison van ilyen javításuk.
2023. jan. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hát, tudod, lehet, hogy meglepetésként ér, hogy nem mindegy, hogy idd ki a bilit, vagy vidd ki. Hibaelhárításnál természetes a toldás, mert az a gyors megoldás, bár hangsúlyozni kell, hogy az mindig ideiglenesnek van tekintve hivatalból. Miután a felmentés, hogy ne legyen az oszlopon biztosító, az arra szólt, hogy a fázisvezetőben nem lehet kötés, a nullában meg csak egy (amikor a sodronyról átvált vezetékre).
2023. jan. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!