Egy ilyen ház mennyibe kerülhet?
Biztos, hogy 1 milliárd fellett van!
Ez a 2005-ös ház kerül 349 millióba:
Hasonlítsuk más össze a kettőt, ez sehol nincs a kérdésben linkelthez képest…
Az a kilátás amit ott kapni, már eleve nagyon drága, 500 millióról indul egy ilyen telek üresen…
Abban biztos vagyok, hogy 1 milliárd fellett lenne az ára, de a határ igazából a csillagos ég.
Szerintem 4-5 millió euró lehet a reális.
Ez az ami hasonló szint, de kisebb is, illetve ez nem Bp-n van, hanem Szentendrén ami azért szintén király, de egy telek azért Bp-n még mindig drágább lesz.
És azért igényességben sem éri utol.
És így 900 millió.
Milliárdos nagyságrend az építése + telek + bútorozás.
Értéke olyan 1,5-2 milliárd körül lehet.
Az, hogy mit mennyiért lehet eladni, már elég relatív. Ez már az a kategória, hogy odamegy valaki végtelen pénzzel és vagy ott akar lakni, vagy nem. Ha ott akar lakni akkor a világ minden pénzét megadja, ha meg nem akkor keres mást.
#6.
Sajnos az ingatlan.comon egyszerűen nincsenek ilyen igényes házak…
Pedig ha megnyerném az EuroJackpotot biztos ilyet akarnék venni. De meghirdetve elég ízléstelen házak vannak, milliárdokért is.
Szerintem ezt megépíttették X milliárdból, de annyit “dolgozott” rajta a tulaj is, olyan részletesen mondta el az igényeit, hogy a sokszorosáért sem adná el, mert valószínűleg ez számára a tökéletes otthon.
Semmilyen szögből nem látom, hogy ez hogy lehetne milliárdos épület.
Kb. 25-30 millióból megcsinálták a tereprendezést és földmunkákat.
60-70 millió a betonszerkezet.
Vagy 80-100 milliót költöttek a burkolatokra, üvegfelületekre, és zöldtetőre.
Ezen felül meg még 50-100 mehetett a gépészetre, biztonsági berendezésre, medencére, kertre, villamosságra, fémiparra és konyhára.
Az építésziroda meg elkért még 25-30 milliót.
S akkor már tényleg bele van kalkulálva, hogy nem az IKEA katalógusból rendelték a csillárt, de a kirstálypoharakat, kanapét meg a Porschét azért ne számítsuk már be az épület költségeibe.
Az építőiparban nem nagyon vannak exponenciális dráguló tételek - a luxusvilla építésén sem vakol 2x annyiért a kőműves, mint Mari néni vályogviskóján - mármint ha lenne vakolt felület rajta. Mivel ezek a szerelt burkolatok alig igényelnek élőmunkát, valójában elég hatékonyan behatárolják a munkaerő költségeket, nem héderezik ott fél évig egy brigád, amit reggel lerakodtak az délutánra már fel is van fúrva. A fürdőszobában meg szaunában lehet, hogy megvan a 1,5-2 milliós négyzetméterár, de a nagy üres garázsban, közlekedőkben meg dolgozószobákban azért ne ezt vegyük már alapul.
"Semmilyen szögből nem látom, hogy ez hogy lehetne milliárdos épület"
Hát ha nem vagy tisztában a mai árakkal akkor nyilván nem látod. De ez az épület még akármilyen régi árakkal számolva is milliárdos nagyságrend.
Az sem igaz, hogy ne lenne minden nagyságrendekkel drágább mint egy sima házban. Nézz már rá azokra a nyílászárókra, homlokzatburkolatra. Önmagában egy vagyon mindkettő. Az ilyen egész falas mennyezetig egy lapból álló burkolatok baromi drágák, kell hozzá feszültségkiegyenlítő lemez, sokkal több munka, alapból nem egy emberes feladat, messze nem ugyanaz mint feldobálni a 30x30 csempét.
Még a fal glettelése sem ugyanaz mint átlag lakásban a fűrészporos tapéta, főleg ha drága tapéta van feltéve ami alá kell a sima felület.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!