Érdemes ujepitesu ingatlant vasarolni?
"Régen" épült. A 10-20 éves sem hű de régen épült és igen, sajnos a lakások maguk és a lakásokon belül a szobák is egyre kisebbek az új építésűekben, már nevetséges milyen kicsike szobájú lakásokat hirdetnek pl. 2 vagy 3 szobásként.
Én sosem néznék új építésű lakásokat (max. csak ha számítanának az állami támogatások), inkább a durván 10-20 éves korúakat preferálom, amikben tudom már laktak emberek, akik kipróbálták helyettem, tudtak ott élni nyugiban és működik minden + nem omlott rájuk semmi.
Az új építésű szóról nekem inkább az jut eszembe, hogy most épült az ingatlanboom csúcsán, amikor nem lehet normálisan mestereket találni, nagy eséllyel van a műszaki, szaktudást igénylő beltartalma a lakásnak (és az egész háznak) összegányolva, kispórolhatták az anyagokat a magas anyagárak miatt és hasonlók. Nem én akarok az lenni, aki egy halom pénzért zsákbamacska alapon tesztelheti, hogy ezek végül jól sikerültek-e vagy sem.
Mi újépítésűt vettünk, eléggé megbántuk. Első lakásnak egy panel elég stabil választás, mert tudod mit veszel.
Minden máshoz hívj ki szakembert, aki megnézi, nálunk 25-30 milliót kell még a társasházra rákölteni, hogy meglegyenek a minimum feltételek, amit utána megpróbálhatunk behajtani a kivitelezőn, aki így is tartozik 6 millióval (15 lakásra).
4. Mindig szidják a panelt (nem te, hanem általában), de én olyanban éltem sokáig, ahol a hálószoba 11,5 négyzetméter, a nappali pedig 24 négyzetméter volt és iszonyú tágasnak érződött. Ehhez képest látok olyan új építésűeket, ahol a lakószobák kis sufninak érződnek ehhez képest. Mint egy gardrób. A nappali meg lehet van 24 négyzetméter ott is, csak egy akkorába meg sokszor már belebsznak egy amerikai konyhát is, a panelben pedig legalább külön volt a konyha a nappalitól.
Meg a paneloknál még nem az volt, hogy 50% volt a beépíthetőség a telken és akkor addig be is építették profitmaximalizálás miatt, mint manapság az építési vállalkozók. Hanem van hely a házak között bőven és ha 5 emeletes házak vannak (ne adj Isten még olyan lépcsőházak is, ahol csak másfél szobás lakások vannak), akkor a lakóknak még szabad tere is van bőven, nincs túl sok lakó sem a sok szabad térre. És akkor látom, hogy milyen picsafüstnyi helyek vannak a lakóparkokban a házak közt, vagy ne adja az ég bemegyek egy olyan mellékutcába, ahol végig társasházak vannak építve és abszolút semmi zöldterület nincs a házak előtt/között.
A beépítettség és a falvastagság ami sokat számít.
Kevesebbet fogsz fűteni egy 120 éves házban a vi., vii., vii. kerületben a körúton belül, mint ugyanott egy újépítésűben, vagy mint egy 120 évesben 4 megállóval kijjebb, ahol nem olyan zsúfolt a beépítés.
Nekünk GG-s besorolás mellett évi 30-40 000 Ft a főzés+melegvíz+fűtés ilyen pici lakásban, 120 évesekben. Cirkóval is és konvektorral is (konvektorral több a fűtés valamivel).
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!