Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Jól tudom, ha teljes vételár...

Jól tudom, ha teljes vételár kifizetésre kerül bejegyzik a tulajdoni lapot és jogilag 15 nap áll rendelkezésére kiköltözni és átiratni a közmüt?

Figyelt kérdés
Eladó teljes vételárat kér, de egy hónapot kér kiköltözésre. (...)
2022. jún. 28. 21:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Teljes vétel ár kifizetése után,az eladó birtokba adja az ingatlant.

A kiköltözés egyesség tárgya.A közműveket viszont át kell iratni,mindkét fél ott legyen,mérő órákat le kell fényképezni.

2022. jún. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak ha már bejegyzésre kerülünk mint tulajdonosok nem várnék egy hónapot. Nem azért mert sos költöznünk kell, hanem még is tulajdoni jogunk van és ők laknak ott.
2022. jún. 28. 22:19
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Foldhivatali bejegyzes a papirok beadasatol szamitva 30 nap jarvany helyzetben 60 nap.


A hivatal nem rohan .

2022. jún. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Nincs ilyen.

Vevőnk azonnal ki akarta fizetni, de nem kért kiköltözést azonnal.

A szokás az, hogy birtokbaadás napjára egy vételárrészletet visszatartasz, ez lehet mondjuk 10%. Én tuti nem fizetném ki az egészet előre.

2022. jún. 29. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az adásvételi szerződésbe mit írtatok még az elején? Én idén vettem lakást, de az ügyvéd által írt adásvételibe beleírtuk, hogy egymástól függetlenül mi nekünk a legutolsó maximum fizetési határidő és attól függetlenül hogy nekik mi a legutolsó maximum kiköltözési határidő. Azt kell tartani, azon belül már minden csak megbeszélés kérdése.


Jogilag nincs semmi határidő a kiköltözésre, nincs 15 nap ezt rosszul tudod. A közműveket valóban át kell íratni 15 napon belül, ezt jól tudod.

2022. jún. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szerződéskötés előtt vagyunk. És annyira két oldalú a komment. Valaki azt mondja legyen visszatartva pénzösszeg valaki meg azt mondja, hogy tök oké hogy tulajok mi vagyunk de ők még ott laknak egy hónapig.
2022. jún. 29. 09:44
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, azt próbáld meg megérteni, hogy nincs olyan ebben a helyzetben, hogy egyetlen jó megoldás. Az van, amiben megegyeztek. Van olyan is, hogy kifizeted az egészet, és egy hónap múlva költözik ki. Én így vettem lakást, mert az eladó az én pénzemből fizette ki a hitelét, és a kiköltözéshez nyilván kell idő. Korábban eladtam egy másik lakást, ott visszatartottak 10%-ot, és a birtokbaadás napján fizették ki. Mind a kettő normális dolog. Kár ezen rugózni.
2022. jún. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

6. Jaaaaaa! Értem már.


Pénzösszeg mindenképp legyen visszatartva! Az 5-ös válaszoló vagyok. Persze ezt mindenképp úgy kell, hogy pénz az legyen visszatartva a kulcsátadásig, amíg oda nem adják az ingatlant kiürítve, üresen, a megbeszélt állapotban. Ez nálunk is így volt.


Viszont ez az összeg lehet egy jelképes összeg is. Pl. én 25 millióért vettem lakást és 1,5 millió volt visszatartva a legvégéig. Tehát nem kell 5 vagy 10 milliókat visszatartani. Csak azért egy látható, de mégis az ingatlan árakhoz képest pici összeget. Annyira rohadék az eladó, hogy még 1-2 millió visszatartásába sem megy bele, neki kell mind a sok tízmillió egyből? Pedig ezt így szokták általában.

2022. jún. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kerdezo abba nem gondolsz bele hogy az altalad kifizetett pénzből megy tovabb az eladod? Ergo hogx o ki tudjon költözni ahhoz neki is vennie kell valamit, tehat valahol a vilagban neki is van egy eladoja akihez alkalmazkodni kell ...

Tartsatok vissza a vetelarbol 10%ot birtokba adasra, majd a birtokba adas utan elbattyogtok kozosen a bankba elutalod a fennmarado 10%ot, mai vilagban mar azonnali atutalas van , utana az elado jelez az ügyvédnek hogx a vetelar 100%kifizetesre kerult majd az ugyved ezutam adja be a tulajdonjog bejegyzes iranti kerelmet a foldhivatalba- es kerultok tulajdonosi statuszba.

Mindezidaig csak szeljegyen lesztek .


Udv,

Egy ingatlanjogasz asszisztense

2022. jún. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi pontról pontra így tettünk ahogy a szakember előttem írja. A birtokbavétel napján együtt az eladóval átírattunk mindent. Budapesten történt, pikk-pakk megvolt. Igy vittük tovább pl a UPC hűségidőt is. Sőt, tulajdonos és haszonélvező is kell a közművek átírásához. Haszonélvezőként nyilatkoznom kellett hogy nem kívánom használni a lakást, hozzájárulok a tulajdonos általi fogyasztói szerződéskötéshez.
2022. jún. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!