Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Külterületi ingatlanra valóban...

Külterületi ingatlanra valóban nem lehet hitelt felvenni?

Figyelt kérdés
Lenne egy kisebb településen egy kis házikó , kerttel, ami a főúton van, viszont külterületi besorolású ingatlanként szerepel, esetleg valami úton, módon lehet mégis csak hitelt igényelni rá?? Hogy lehetne megoldani??

2022. máj. 29. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán szeretik a bankok. Ha adnak is hitelt, elég rosszak (=drága) lesznek számodra a feltételek
2022. máj. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Személyi kölcsön.
2022. máj. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

közben jobban utána olvastam, elvileg van egy-két bank, ahol adnának hitelt külterületire is. Tudtok olyan bankot, ahol lehetne érdeklődni?

A személyi kölcsön esetében sokat kellene visszafizetnem, hisz max csak 10évre vehetem fel a hitel, ami max 10 millió ft.

2022. máj. 29. 12:40
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3. Ha utánaneztél, akkor biztosan megtalaltad az infót h konkretan melyik bank.


Én nem ismerek ilyet.

2022. máj. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
77%
A bankot nem tudom, de konkrétan ismerek olyat, aki nem protekciósan, de kapott rá hitelt. Igaz, ott a "külterület", azt jelentette, hogy sacc/kb. 800 méterre a településtől, Balaton mellett. A ház meg gyakorlatilag egy jó állapotú "kádárkocka".
2022. máj. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hugomék 2 éve vásároltak külterületen ingatlan, és ők is személyi kölcsönt vettek fel, mert lakáshitelt nem kaptak. Nekik kb 50-100 méterre van a városhatár, és csatornán kívül teljesen közmívesített, villany víz, gáz bennt van.
2022. máj. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Japán Gulyás ***** válasza:
Lehetséges - tanyára nagyobb termőterülettel akár mezőgazdasági hitelt is fel lehet venni. Mikor viszont egy zártkerti ingatlanon megjelenik egy 300 négyzetméteres medencés, garázsos családi ház "kerti tárolónak" panírozva az teljesen törvényen kívüli építmény, azzal nem tud mit kezdeni a bank, hiszen akár az elbontásra is kötelezhető a tulajdonos. Ő csak arra tud kölcsönt adni ami megfelel a jogi előírásoknak.
2022. máj. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!