Vennétek igen rossz környéken igen olcsón lakást befektetésnek, hogy pár év múlva drágábban eladjad?
Azok járnak jól, akik jó helyeken vásároltak olcsón ingatlant. pl. 10 éve Budaörsön, akár csak egy panellakást, az most négyszeres áron meg is válhat tőle.
Ami MOST olcsó, az duplázódni nem fog már. MOST minden szart el lehet adni túlárazottan, tehát ha valamiről azt gondolod most nagyon olcsó, ott nagy gondok lehetnek.
Az a gond, hogy nagyon ritkán "javul" egy környék. Ami már most rossz, az később inkább rosszabb lesz, mert aki megteheti nem költözik oda, vagy elköltözik onnan.
Különösen igaz ez pár éves távlatban.
Ha 20-30 évre gondolkodsz, akkor már lehetne taktikázni, csak ugye 2 évre előre sem lehet számolni, sőt most már 2 héttel sem, mert mindig kitalálhatnak valami újabb intézkedést, ami felrúgja a terveidet.
#14: annak semmi köze ahhoz, hogy szar környéken volt-e. Az a környék most is ugyanolyan szar, tele van drogossal.
Mindenhol emelkedtek az árak. Én budán vettem lakást 12-ért, most 60-ért azonnal el tudnám adni, de ha nem 1 hét alatt akarom, akkor 70-ért is.
Kérdés, hogy a jó környéken vett drága lakás vagy az olcsó környéken vett olcsó lakás fog nagyobb hozamot hozni.
Az olcsó környéken vett olcsó lakás akkor tudja verni a piaci hozamot, ha a környék is előre lép. Az előző példákban idézett Józsefváros pl. milliárdos kerületi és állami befektetéseket kapott - oké, hogy még most is lepukkantnak számít Budáról nézve, de már rég nem az a nyomortelep. Az, hogy leaszfaltoznak egy utcát, modernizálják a sarki ABC-t vagy lecserélik a buszokat mind-mind olyan közösségi befektetés ami beépül az ingatlanok értékbe is. De ugyanilyen jelenség az is, ha veszel egy lerobbant falusi Kádár-kockát majd a szomszédok szépen lassan elkezdik újépítésű házakra cserélni a sajátjukat az utcában, gyakorlatilag minden újra húzott szomszéd házzal nő +5-10 milliót az ingatlan értéke anélkül, hogy bármit csinálnál, mert már vonzó lesz a környék.
Viszont így azt is könnyű belátni hogy ha csak nem tudod, hogy ott egy ingatlanfejlesztő fog dolgozni úgy tudsz a legnagyobbat kasszírozni ezen a befektetésen, ha nem passzív befektető vagy aki várja, hogy a szájába repüljön a sült galamb, hanem aktívan te látsz neki elsőnek felújítani a saját ingatlanod. A legértékesebb magyar települések azok, ahol az őslakosoknak van egy ilyen ownership érzésük a közvagyonnal szemben és ha szemetet látnak az utcán akkor felszedik, ha kihajt a gaz a ház előtt akkor lekaszálják, s ha eltömődik a vízelvezető árok akkor kiganajozzák.
S persze van a másik véglet, ahol ez az egész új beruházásokra várakozás átcsap egy spekulációba és már előre beárazzák azt ami még nem is biztos, hogy meg fog történni. A Balatonnál pl. ezért vannak 1-2 millió forintos négyzetméter árak, mert mindenki arra vár, hogy a sok pénzen túl még több fog érkezni akár piaci, akár állami alapokból.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!