Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha több tulajdonosa van egy...

Ha több tulajdonosa van egy háznak akkor hogy zajlik a ház eladása?

Figyelt kérdés
1/12 részről van szó. Hárman vagyunk tulajdonosok. A ház eladását a legnagyobb tulajdoni hányaddal rendelkező tulajdonos intézi, ez rendben is van. 10/12 rész az övé belőle. Ilyenkor nekem van bármi beleszólásom bármibe? 12 milliónál többet ér a ház, tehát legalább 1 millióra számíthatok? Ha èn nem akarnám eladni a részem akkor is el lesz adva? Ha én 2 milliót kérnék érte mert szerintem annyit ér vagy azért mert csak, akkor mi van? 😅
2022. febr. 17. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Lehet kekeckedni

- Te is megvásárolhatod a többiektől a részüket. Tedd le a 22 milliót...

- ha nem juttok közös megegyezésre, kérhető bíróságon a közös tulajdon megszüntetése.

2022. febr. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag minden tulajdonos annyit kér érte amennyit akar. És igen az adás - vételkor ott kell lenni és alá kell írni a papírokat. Sőt tovább megyek. Nem vagy köteles eladni a saját részedet! Attól még hogy nem adod el a saját részedet attól még a többi tulajdonos eladhatja a saját részüket. Az meg hogy ki mennyit kér a saját részért, az megállapodás kérdése. És igen ha úgy érzed hogy a te részed ér 2 milliót, akkor el kérhetsz 2 milliót is a tulajdon részért.
2022. febr. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

A 3-asnak ELVILEG igaza van, a gyakorlatban azonban nem állja meg a helyét, amit ír.

A több tulajodos esetén mindenkinek elövásárlási joga van, azon az áron, ahogy el lehetne adni, megveheti a többiek részét - arra nem hivatkozhat azonban, hogy szerinte kevesebbet ér, még akkor sem, ha hivatalos értékbecslés van is róla, az aktuális piaci ár számít.

Ugyanígy az eladási árból csak a tulajdonhányadnak megfelelö összeget kérheti, hiába ér szerinte többet az ö része. Ez csak abban az esetben lenne érdekes, ha azon az áron el tudná adni az egész ingatlant, aminek a teljes ára megfelel az ö részkövetelésének.

Az ingatlant csak akkor lehet eladni, ha minden tulajdonos beleegyezik és aláírja az adásvételi szerzödést.

Ha te nem egyeznél bele az eladásba, akkor a többi vagy a többségi tulajdonos jogi úton kérheti a közös tulajdon megszüntetését és az ingatlan kényszerértékesítését (magyarul elárverezik), ebben az esetben viszont jóval áron alul megy el, tehát te is sokat vesztesz az eredeti árhoz képest.

2022. febr. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

"Az ingatlant csak akkor lehet eladni, ha minden tulajdonos beleegyezik és aláírja az adásvételi szerzödést."


A saját tulajdonrészem bámikor eladhatom, de nem túl életszerű hogy bárki is venne mondjuk 1/5 házat, hacsak nem rokon vagy a másik tulajdonos az illető.

2022. febr. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja-ja, ahogy a 3-as írja... Ilyen esetben gyakorlatilag mindenki rosszul jön ki a bizniszből, ha árverezik a házat. És nem pár hónap alatt fut le egy ilyen ügy.


Szóval nem kell hepciáskodni, mert csak rosszul jössz ki belőle.

2022. febr. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 mindentudó99 ***** válasza:
Kár kekeckedni. Közösen állapítsatok meg árat és osztozzatok
2022. febr. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 xswerdy ***** válasza:
100%

természetesen van beleszólásod, ha nem írod alá az adásvételi szerződést, akkor a többiek legfeljebb a tulajdoni hányadukat tudják eladni, ami viszont jellemzően áron alul szokott elkelni. Szóval alapvetően az a normális, ha mindent intéz a fő tulajdonos, ti meg aláírjátok, és megkapjátok az arányos részt. Ha nincs a szerződésben valami nagyon durva, akkor én ezt tenném.


De mivel a fő tulajdonos lényegesen rosszabb pozícióba kerül, ha te nem vagy partner az eladásban, megteheted, hogy más feltételeket szabsz, mondjuk a tulajdoni hányadodhoz képest nagyobb részt kéretsz az ingatlanból. De ezt nem tartom korrektek, csak mint lehetőséget vázolom.

2022. febr. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mennyibe kerül az osztatlan közös tulajdon megszüntetése bírósági úton? Több millió forint?
2024. júl. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

'ma 13:34

Nekünk 300E volt a közjegyző általi értékbecslés.+pertárgy 6%a a perindítás bírósági költsége, de erre asszem van valami plafon.


Pl 100 M az ingatlan becsült értéke. 10%os résztulajdonost kéne kirobbantani, akk 600 E-t le kell szurkolj a bíróságnak.



Erre jönnek rá az ügyvédi költségek.

2024. júl. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!