Mik lehetnek a buktatói egy ingatlan eladási szándéknyilatkozatnak?
Életem első ingatlanját hirdetem ill árulom, és ma jelentkezett egy érdeklődő aki hajlandó megvenni az általam kért áron és ezt írta nekem emailben:
"...és a vételi szándékom teljesen komoly, ezért a pénzügyi összegben való megegyezésünk után meg kell születnie egy Őn által aláírt szándéknyilatkozatnak, melyben fixálásra kerülne (br.:X Millió Ft értékben) az osztatlan közös tulajdon Önre eső részének eladási ára, valamint egy kikötésem/kérésem lenne, hogy az én ügyvédem intézze a másik két tulajdonos elővásárlási jogról való lemondását."
Én most hallottam először eladási szándéknyilatkozatról és úgy tudom, hogy elvileg nekem kellene az elővásárlási joggal rendelkező tulajdonosokat értesíteni.
Tehát van itt valami amire különösen ügyelnem kéne?
Még meg se nézte a lakást...
Az ilyesmi komolytalan dolog. Jöjjön és tegyen ajánlatot írásban, minden más utána jön.
Én biztos nem írnék alá semmit ügyvéd megkérdezése nélkül. Szerintem valami sántít a dologban, mert ha én meg szeretnék venni valamit, akkor nem szándéknyilatkozatban töröm a fejem, hanem ügyvéd és adásvételi szerződés.
Arra vonatkozóan írt valamit, hogy mikor áll szándékában kifizetni a vételárat? Vagy fizetne foglalót?
Nekem már az is gyanus, hogy miért ő akarja intézni az elővásárlási joggal rendelkező tulajdonosok megkeresését.
Az ember komolynak tűnt, megmondta a nevét, rákerestem, ő egy jó nevű építész. Mindegy, úgytűnik, hogy nem lesz probléma.
Mindenkinek köszönöm a válaszait, a hasznosakat különösen!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!