Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha az Ügyfélkapun keresztül...

Ha az Ügyfélkapun keresztül lekérem egy ingatlannak a tulajdoni lapját, arról kap valamilyen értesítést a tulajdonos?

Figyelt kérdés
Akár az ő ügyfélkapuján, vagy sms-ben, emailben, postai úton, bárhogy?

2022. febr. 16. 18:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kap
2022. febr. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
akkor, ha befizet egy ilyen értesítésre..asszem 6.000.- egy évre
2022. febr. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
menj be a Földhivatalba, és személysen kérj ingyenes betekintést. Akkor a monitoron megnézheted, amit szertnél, és nem marad nyoma. Persze akkor, ha csak a telekszomszédaidat nézed meg. Idegen esetében nem tudom.
2022. febr. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És ha előfizetett a kis 6000-res csomagra akkor infót kap a lekérdező személyéről, vagy csak értesítik, hogy történt egy lekérdezés
2022. febr. 16. 19:21
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kap... A változásfigyelés (valóban van ilyen szolgáltatás) erre nem terjed ki!!! A változásfigyelés arról ad értesítést, ha az ingatlan állapotában bármi változott, értsd arról értesít, ha a tulajdonilapra be lett jegyezve valami, ilyen pl. akár egy kölcsönnel való terhelés, tulajdonosváltás hányadrésznél, stb. Arról, hogy Te lekéred a tulajdonilapot, a tulajdonos nem értesül! Ilyen szolgáltatása nincs a földhivatalnak, ami erre is kiterjed!
2022. febr. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Koszi szepen! Mondjuk en nem a foldhivatali, hanem az ugyfelkapus online lekeresre gondolok. Vagy ott is ez a helyzet?
2022. febr. 17. 16:56
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze, ugyanaz, ugyanaz az adatbázis.
2022. febr. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kell ezen paráznod, bárki elől is akarod ezt eltitkolni, hogy lekérted... Én pl. volt, hogy 6-7 hozzám közeli telek tulajdonilapját lekértem már, még egyik tulaj sem kérdezte meg minek kértem le, pedig van köztük olyan, akivel naponta találkozom, de mindegyiket ismerem, egy évben 2-3x összefutunk biztos. Szóbahozták volna, ha tudnak róla!
2022. febr. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tudom, nem tartozik közvetlenül a kérdéshez, de a 3. hozzászóláshoz reagálnék. Ha valaki személyesen megy be a földhivatalba, annak is marad nyoma. Ki kell tölteni egy betekintést kérő nyomtatványt, aláírni, majd a személyi iratokból az ügyintéző ellenőrzi, hogy valós adatok lettek-e megadva.
2022. ápr. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!