Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vásároltam egy autót és utána...

Vásároltam egy autót és utána néztem az ügyfélkapun. Kérdés: hány tulajdonosa volt?

Figyelt kérdés

Sajnos elámúltam. Az eddigi ismereteim szerint - ami a márkaszervízből származik - én vagyok a második tulajdonosa, előttem egy tulajdonosa volt. Az ügyfélkapu adat mégis azt írja, hogy az eddigi tulajdonosok száma 5, a jelenlegi 1(azaz én). Hogy van ez? Miért 5. Mondjuk magamat leveszem, ha ezt is beleszámolta, de akkor is még 4 tulaj van.Abból leveszem az előző tulajt .(-1 fő). Marad 3 tulaj. Miért? Esetleg a kereskedő még egy, mert én tőle vettem meg, a szerződésben az ő neve szerepel. Ha leveszem, marad 2 tulaj. Lehet, hogy a gyár is egy (1)tulaj? Viszont akkor marad még egy (1) tulaj, amit nem tudok hova tenni.

Valaki meg tudná ezt magyarázni.

Egy korábbi kocsimat is megnéztem, ott konkrétan három (3) tulaja volt velem együtt és mégis négyet (4) hoz a kimutatás.

Hogy van ez?



2021. júl. 19. 21:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell azzal foglalkozni.

Egy tulajdonú autónál is írhat 3-4 tulajdonost.

Lízingelt, hitelre vásárolt autónál a bank, lizing cég is ott lesz a tulajdonosok között.

2021. júl. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Birom amikor valaki igy racsodalkozik a valosagra es a legaprobb, az hiper-optimalistol eltero rendellenesseg moge is regenyeket kepes fejben kolteni...
2021. júl. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

1. tulaj a szalon

2. tulaj a bank (részletre vették)

3. tulaj aki fizette a részletet

4. tulaj a kereskedő

5. tulaj te vagy

2021. júl. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Igyvan ez meg nem is nagy szam.

Sajnos a hitelek miatt hamar megugrik papiron a tulajok szama ami sok embert elijeszt(het) egy jo autotol

2021. júl. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

6 évesen vettem egy autót, aminek dokumentumokkal igazoltan egyetlen használója volt rajtam kívül. A lekérdező mégis azt írja, hogy én vagyok a 6. tulaj. Nincs ezen semmi meglepő és nem is egyedülálló, ha a te példádat is vesszük. És semmi átverés sincs ebben. Esetemben:

1. márkakereskedés

2. bank (hitelre vették)

3. cég (miután lejárt a hitel, mert céges autó volt)

4. a cég alkalmazottja (aki végig 0 km-es kora óta kizárólagosan használta és megvettem magának saját autónak)

5. kereskedés (ahová beadták eladni)

6. én.

2021. júl. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Első kérdés, ez nem jutott eszedbe vásárlás előtt?

Egyébként hitel, lízing akármi miatt lehet. Meg kell nézni jobban, milyen eredetvizsgák voltak pl.

2021. júl. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Úgy ahogy a 3-as leírta.

Valószínű (sőt biztos) hogy lízingelték, így papíron több tulaja volt már.

2021. júl. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha ki volt vonva a forgalomból, minden visszahelyezésnél is egy plusz tulaj lesz.
2021. júl. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi a kimerítő válaszokat. Meg vagyok nyugodva annál is inkább, mert a szervízt ma felhívtam és ők is azt mondták, hogy egy tulajdonosa volt és én vagyok a második.

Köszi a válaszokat.

2021. júl. 21. 18:25
 10/13 Quite válasza:

Na, még mielőtt valaki készpénznek venné az itt leírtakat, én rögtön meg is cáfolom azokat!


Az én saját kocsimat lekérdezve az ügyfélkapun, az eddigi tulajdonosok száma 1, jelenlegi tulajdonosok száma 1 !!!


Az autót én vettem 2003-ban, márkakereskedésben, 0 Km-esen, és hitelre.


Tehát a mai napig csak egy tulaja volt/van az autónak, az pedig jelenleg is én vagyok.

Vagyis nincs benne sem a márkakereskedő, sem a hitelt nyújtó bank a tulajdonosok között!!!


Úgyhogy a kérdésre nem egyértelműek a korábban adott válaszok, vagy egyszerűen csak szar a ügyfélkapu adatnyilvántartása. :)

szept. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!