Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vásároltam egy autót és utána...

Vásároltam egy autót és utána néztem az ügyfélkapun. Kérdés: hány tulajdonosa volt?

Figyelt kérdés

Sajnos elámúltam. Az eddigi ismereteim szerint - ami a márkaszervízből származik - én vagyok a második tulajdonosa, előttem egy tulajdonosa volt. Az ügyfélkapu adat mégis azt írja, hogy az eddigi tulajdonosok száma 5, a jelenlegi 1(azaz én). Hogy van ez? Miért 5. Mondjuk magamat leveszem, ha ezt is beleszámolta, de akkor is még 4 tulaj van.Abból leveszem az előző tulajt .(-1 fő). Marad 3 tulaj. Miért? Esetleg a kereskedő még egy, mert én tőle vettem meg, a szerződésben az ő neve szerepel. Ha leveszem, marad 2 tulaj. Lehet, hogy a gyár is egy (1)tulaj? Viszont akkor marad még egy (1) tulaj, amit nem tudok hova tenni.

Valaki meg tudná ezt magyarázni.

Egy korábbi kocsimat is megnéztem, ott konkrétan három (3) tulaja volt velem együtt és mégis négyet (4) hoz a kimutatás.

Hogy van ez?



2021. júl. 19. 21:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
2003rol beszelsz, visszamenoleg nincs bejegyezve.
szept. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Quite válasza:

De be van jegyezve visszamenőleg!


A szomszédomnál több autó is van használatban, a legújabbat most vették használtan pár napja. Az autó 1998-as gyártású, és akkor is került forgalomba Magyarországon. Pont tegnapelőtt kérdeztem le a kocsit, mert napok óta csak kint áll a házuk előtt, nem is járnak vele. Még a magyar zászlós rendszám van rajta. És a nyilvántartás szerint az eddigi tulajok száma 6 (hat!), jelenlegi 1.


Tehát ez 5 évvel idősebb mint az enyém, mégis be vannak jegyezve a tulajok.

szept. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A tulajdonosok száma helyett inkább az eredetiségvizsgálatok számát, dátumát érdemes megnézni, az jelzi a tulajdonosváltást.
szept. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!