Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vennétek főútra néző lakást?

Vennétek főútra néző lakást?

Figyelt kérdés

Közepesen forgalmas főút, de ez van reálisabb áron, mint a mai piac, ez férne nekem csak bele.


De kérdés, mennyire lesz jó ott lakni...

A főutat sajnos semmilyen épület nem árnyékolja, egy parkoló van ott, fullban az útra látok rá a lakásból.

Hangja azért van, ha kinyitom az ablakot (busz, autók mennek szóval nem monoton zaj, buszmegálló is van) de csukott ablaknál alig hallani. A levegőminőség felől is vannak kétségeim.


Az elosztása jó, messze veri, amiket eddig láttam, jó állapotú a lakás és az épület is.


Ti megvennétek ilyen lakást? Vagy csak kis utca vagy park felé érdemes nézelődni?



2022. febr. 8. 10:55
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Második emelet (három emeletes a ház maga), szóval így fullban rálátni (és hallani) a főútra.
2022. febr. 8. 16:20
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Laktam főuton, nyaron rühelltem
2022. febr. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Igen, a nyár kérdéses. Szeretek este nyitott ablaknál aludni, ezt abban a lakásban nehezen tudom elképzelni.
2022. febr. 8. 17:52
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Én Óbudán akartam venni lakást ahol köztudottan hatalmas az átmenő forgalom, az egész észak budai agglomeráció itt megy át.


Nagyon nehéz olyan helyet találni ahol totális csend van, maximum azok a téglalakások amik körbevesznek egy belső kertet és az ott befele néző lakások ahol nem hallod az utcát.


De panelban gondolkoztam mert több m2-t tudtam így venni mint téglában. Megnéztem mik az alternatívák és kerestem ahol nem annyira zajos a főút mert nekem is és sokaknak is ez nagyon fontos szempont a lakás értéke miatt.


Itt vannak nagyon forgalmas utak, Szentendrei út, Vörösvári út, Pacsirtamező utca. És vannak kevésbé, Bécsi út stb.!

Találtam egy utcát amin azt hittem nem lesz forgalom de itt is jóval több hétköznap mint kellene. Sréhen néz rá a lakásom. Autók járnak ( busz itt nem ) de így is van egy alapzaj. Megszoktam mert este nincsen. Másnak lehet fel se tűnne de én kifejezetten olyat kerestem ami előtt nincs forgalom és hiába nem előttem van az utca hanem merőlegesen rá, még így is lehet hallani.


Nagyon nehéz jó közlekedésnél csendes lakást kifogni. Ha már nem járnak buszok, villamos, vonat előtte akkor már jó. Illetve ami még nagyon fontos hogy esti forgalom ne legyen rajta akkor az ember tud szellőztetni is , aludni, pihenni.


Sajnos a főváros autókkal teli mert az agglomerációból mindenki autóval jár és kevés a híd is így meg vannak fojtva Újbuda és Óbuda is az autóktól.


Mérlegelni kell.


Én ez előtt villamosra néző lakásban laktam ahol autóforgalom nem volt vészes de a villamos zaját sose tudtam megszokni hiába voltak műanyag ablakok.

2022. febr. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szerintem főúttól függ. Van olyan főút ami borzalmas de van olyan ami éjszakára lecsendesedik pl.!

Van olyan ahol kamionok is mennek van olyan ahol csak személyautók.


Az is számít, hogy van e valamennyi zöld a főút és a ház között. Sok összetevős nagyon.

2022. febr. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 KaszandiKa válasza:

NEM! SOHA! HANGOS,ZAJOS,POROS,UNDORÍTÓ.


6 éve lakom Budapesten, a Váci úton és átkozom a napot mikor ide költöztem. Se éjjelem,se nappalom mert itt pihenni NEM LEHET. A városi monoton zaj, és a dudálások meg spékelve egy kis "ku@va anyád, Bmeeeg" ...rémálom. a piros lámpánál megállnak, és a tuningolt autójukat bürrrögtetik 0-24..akkor a legjobb mikor már este majdnem aludnál... 👍🏻

okt. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Aki a csendet szereti ne költözzön főútra. Részemről pl Újbuda Etele út teljesen elviselhető,pedig ott nagy a forgalom,villamos is jár.
okt. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!