Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vennétek főútra néző lakást?

Vennétek főútra néző lakást?

Figyelt kérdés

Közepesen forgalmas főút, de ez van reálisabb áron, mint a mai piac, ez férne nekem csak bele.


De kérdés, mennyire lesz jó ott lakni...

A főutat sajnos semmilyen épület nem árnyékolja, egy parkoló van ott, fullban az útra látok rá a lakásból.

Hangja azért van, ha kinyitom az ablakot (busz, autók mennek szóval nem monoton zaj, buszmegálló is van) de csukott ablaknál alig hallani. A levegőminőség felől is vannak kétségeim.


Az elosztása jó, messze veri, amiket eddig láttam, jó állapotú a lakás és az épület is.


Ti megvennétek ilyen lakást? Vagy csak kis utca vagy park felé érdemes nézelődni?



2022. febr. 8. 10:55
A kérdező szavazást indított:
Megvennék főútra néző lakást
Nem vennék ilyen lakást
32 szavazat
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Meg tudnátok indokolni, miért igen vagy nem?
2022. febr. 8. 11:02
 2/17 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Meg lehet szokni azt a zajt, szeretem nézni esténként az elhaladó autókat, fényeket. A levegő meg falun is sokszor rossz a fűtés miatt.
2022. febr. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom őszintén nem.


Jelenleg olyan panelban lakom, ami alapvetően nem lenne forgalmas út, viszont buszok baromi sűrűn mennek el a ház előtt, volt hogy számoltam és konkrétan percenként elment egy.


Szemben is panel van, az egész ház kialakítása olyan, hogy felerősíti a zajokat. Pedig soha nem zavart az alap forgalom zaja, de most meg tudnék őrülni annyira remeg bele a komplett ház.


Mondjuk a személyautók, újabb buszok zaja nem zavaró egyáltalán. De van 1-2 típus, régi Ikarus, Van Hool amiknek mély dübörgő hangja van.

2022. febr. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Azzal egyet értek, hogy sok mindent meg lehet szokni. De úgy vagyok vele, ha már ennyi milliót kiadok, amennyit jelenleg egy lakásért kérnek, akkor ne csak "elfogadható" legyen.
2022. febr. 8. 11:37
 5/17 A kérdező kommentje:
Akik megvennék, ők miért tennék?
2022. febr. 8. 11:38
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Hányadik emelet? Minél magasabb annál kisebb a zaj meg a por.

Ha nincs másra pénzed egyertelmű hogy ezt kell megvenned. Nyilván jobb a parkra néző, de ha nincs rá pénz akkor ez marad. Majd eladod és veszel másikat pár év múlva.

2022. febr. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hol van és milyen forgalmas a főút. Főút menti családi házban nőttem fel, nem volt vészes a forgalom, de mondjuk ha a nappaliban nyitva volt az utcára néző ablak, akkor nem volt az a hangerő a tv-n, ami mellett lehetett hallani az adást ha mondjuk kamion ment el a ház előtt. Ettől függetlenül élhető volt, mert nem nagyforgalmú főútról beszélünk. Budapesten mondjuk valamelyik körút mellett nem élnék, ahol van 4 sáv, buszok, villamos és egyebek.

Most is forgalmas főút mellett lakunk, de a mi lakásunk hátrafelé néz, elég sokat fog az épület. Így a hang abszolút viselhető, ellenben brutális a por az erkélyen állandóan. A főút felőli oldalon nem vettünk volna lakást, egyszerűen a saját hangját nem hallja az ember nyitott ablaknál egy átlag esti forgalomban.

2022. febr. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%

"Közepesen forgalmas főút, de ez van reálisabb áron, mint a mai piac"


Tévedsz.

Ez is reális áron van, hiszen pont ezen okok miatt olcsóbb a többinél.

2022. febr. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem főút és főút között is van különbség. Élnék, ha nem egy 2x3 sávos főútról van szó. Az, hogy már minden háztartásban van autó, sokszor 2 is és mindenki megvesz egy 20 éves kocsit magának, amivel sokszor 1-1 kilóméterért is elindul, nem segít a zajok csillapításában. Én azt látom, hogy vidéken a nagy forgalom ugyanolyan probléma, mint a nagyvárosokban, vagy Budapesten, persze a maga szintjén. Ha megnéztek egy-egy lakóparkot, egyáltalán nem veszik figyelembe a forgalom és zajhatás tényezőit. MINDENHOVA építenek, és MINDENHOL megveszik. Szerintem vége van azoknak az időknek, amikor ez a dolog esetleg eltántorította a vásárlókat az ingatlanvásárlástól. Szóval ha nem egy "autópálya", akkor laknék, feltéve, hogy a lakás is tetszik.
2022. febr. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%
Falun élek,főúton,és van egy lakásunk ami a fővárosban van nagyobb forgalmú út mellett. Nem lehet általánosítani,de számomra mindkettő elfogadható,szeretek itt lakni. A főutat mindig rendben tartják,télen havazás/ónos eső esetén odafigyelnek a sózásra. Biztonságosabb,falun mindenképp',mint egy kisebbforgalmú utcában lévő,kevésbé jó közvilágítással ellátott lakás. Városban számomra fontos,hogy legyen egy zöld sáv,ne az épület mellett fusson az út,főleg ha nagyforgalmú.
2022. febr. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!