Ezzel az új 2% -os zöld hitellel érdemes lehet most lakást venni?
Viszonylag magas a fizetésem , ezért járna a 70 millió 25 évre nekem. Még fizetni is tudnám mert elég keveset költök. Lokációtól függően kijönne egy 60-90nm es lakás.
Csak elég nagy összegről van szó. Bármikor lehet válaság stb. Kiadnám egyébként a lakást, van hol laknom jelenleg.
70 millio hitelhez van 30% onerod? Az szep. Mi az, hogy meg fizetni is tudnad? Mas valasztasod nincs is, ha mar hitelt veszel fel.
A lakas havi berleti dija fedezne a torlesztot? Mert szerintem csak akkor van ertelme kiadasra venni egy ilyen draga lakast, ha ez igy van.
Mivel a kiadas nem csak annyibol all, hogy kiadod es dol a le, ezert szamomra ertelmetlen lenne, ha a torleszto 2x annyi, mint a berleti dij, ezen felul meg a lakasra is kell kolteni ahhoz, hogy megtartsa az erteket. Es ha veletlenul kiadod valakinek, aki nagyon szetbassza, tiszta anyagi csod.
Nem kell bevallani :D
Azért vennék 90nm -t mert árban alig drágább a 60nál. Tehát pl 40nm 50 milla, 50nm 60 milla, 60nm 62milla, 80nm 68milla, 100nm 75milla.
Arányaiban nem drágul annyira.
5: No-no, még a miniszterasszonynak is vissza kellett perkálni a CSOK-ot, szóval nem lennék ebben annyira biztos. Másrészt ide fog szólni a lakcímkártya, azt is figyelembe kell venni.
Egy nagyobb lakás pedig sokkal kevésbé likvid, mint egy, vagy több kis lakás, pláne válság esetén. Amúgy a zöldhitelnek megfelelő ingatlanoknál meg simán már beépült az árba az a plusz, amiben te be szeretnél húzni, szvsz.
Ha kiadásra veszed, pont, hogy nem jóna nagyobb. Ahogy az 5ös írja: kevésbé likvid. Olcsóbban tudod kiadni, mint a 60 nm-est, (nm-alapon számolva), viszont ha festeni kell, több a festendő felület, több az anyagköltsg, és a munkadíj is. Csak példa, budapest árakkal számolva: egy 60 nmes lakást helytől, beosztástól függően 160ezerért ki lehet adni. Egy 90 nm-est helytől, beosztástól függően 200ezerért tudsz kiadni. A 60 nmest így drágábban adod ki, mint a 90 nm-est, nm-re leosztva, mint a 90 nm-est. Viszont a festési és egyéb felújítási költségek kisebbek 60 nm esetén.
Ha befektetésre akarst lakást venni, gondolkodj befektetői szemmel, ne a "nagyobb olcsóbb" szemmel: először nézu körül a hirdetesi oldalakon, a városodban mekkora és milyen lakásokat keresnek a bérlők, és milyen igényekkel. Budapesten például a 45-60 nm közötti lakásokat keresik nagyon. Az erkélyes, kádas lakások nagyon kelendőek. A 90 nm-es lakást nehezebb kiadni, több ideig tart amíg bérlőt találsz, több ideig is állhat üresen. Én inkább 2 kisebb lakást vennék ennyi pénzből, mint 1 nagyot. Budapesten egy újépítésű 30 nm-es garzont, ami jó helyen vam símán ki lehet adni 115-120ezer forintért. (A pesti ingatlanpiaccal vagyok képben, azért hivatkozok mindig erre)
"Ha kiadásra veszed, pont, hogy nem jóna nagyobb. Ahogy az 5ös írja: kevésbé likvid."
De kevesebb is a munka egy 100 nm lakás kiadásával, mint kettő 50 nm lakás esetén.
"Olcsóbban tudod kiadni, mint a 60 nm-est, (nm-alapon számolva)"
De olcsóbban is tudod megvenni.
" viszont ha festeni kell, több a festendő felület, több az anyagköltsg, és a munkadíj is"
Ez nem így van. Nagyobb munkát arányaiban olcsóbban lehet megcsináltatni (nm arányosan persze).
Egyszer nm alapon számolsz, egyszer meg összességében, ahogy éppen a te érveid szerint jól kijön. Ezt nem korrekt csinálni.
Ez kikötés, hogy 70 M-s lakást lehet csak venni belőle?
55 vagy 80 milliósat nem lehet?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!