Ebben a helyzetben érdemes pereskedni, vagy van valamilyen lehetőség peren kívüli megegyezésre? (Többi lent)
Figyelt kérdés
Eladtunk egy ingatlant egy helyi önkormányzatnak. A megegyezés szerint a kulcsátadás után még 3 hónapig biztosítják a lehetőséget az ott található ingóságaink elszállítására. Annyit kértek, hogy előzetes egyeztetés szerint akkor menjünk, amikor az önkormányzat részéről tudnak biztosítani olyan alkalmazottat, aki jelen lesz az elszállításkor. Többszöri próbálkozás alkalmával mindig az a válasz érkezett, hogy épp nincs senki arra alkalmas személy, aki jelen tud lenni, illetve ki tudja nyitni az ingatlant. Néhány héttel később, a legutolsó alkalommal, amikor érdeklődtünk, azt a választ kaptunk, hogy sajnálattal kell közölniük, de a felújítás során az ott dolgozó külsős munkások elhordták a benn található ingóságokat. (Fűtőtestek, bútorok, személyes tárgyak, stb., több százezer forint értékben.) A polgármester azzal védekezik, hogy ő erről az egészről mit sem tudott, nem vették észre, hogy eltűnnek a dolgok onnan és csak utólag szembesültek azzal, hogy gyakorlatilag üres a ház. (Ha a polgármester (vagy önkormányzat) tudott a dologról, és szemet hunyt e felett, akkor egyértelműen hibás, ha viszont nem tudott róla, és utólag vette észre, hogy lába kelt a dolgoknak, akkor miért nem tett feljelentést?) Ilyen helyzetben kit terhel a felelősség? Nyilván a külsős vállalkozás dolgozóit, (már persze ha valóban ők voltak...) de az önkormányzat is ugyan úgy ludas a dologban. Kivel szemben lehet követelni (kérni) a minket ért kár megtérítését?2021. okt. 16. 21:31
1/4 anonim válasza:
Ha a megegyezés írásban történt, illetve ha bizonyítani tudjátok, hogy nem volt lehetöség idöben elvinni a dolgaitokat, akkor tehettek feljelentést, egyébként elég problémás.
2/4 anonim válasza:
Ismeretlen tettes ellen feljelentés lopás vétsége miatt. Sajnos nemigen lesz belőle semmi. El kellett volna vinnetek a cuccotokat szó nélkül.
3/4 anonim válasza:
Rendőrségen kell feljelentést tenni.
Ha van határozat, akkor az abban szereplő kárértéket kell kérni az új tulajtól.
Ha nem fizet, be kell perelni.
4/4 anonim válasza:
Nagy hiba volt átadni a kulcsokat ilyen korán, de most már mindegy. A szerződésben a vevő feltüntette, hogy vannak hiányzó dolgok. Nem tüntette fel, hiszen elismeri, hogy a munkások vitték el (vihették el).
Az önkormányzatnál volt a kulcs, Ti nem jutottatok a lakásba, nem volt lehetőségetek elszállítani az ottmaradt tárgyakat.
Fogadjatok ügyvédet, aki képvisel Titeket a bíróságon és kérje a perköltségek megfizettetést az vevő által (ha elveszti a pert). Egy ügyvéd majd tudja, mit és hogyan tegyen. Ezt a pert nem veszthetitek el.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!