Olcsó de régi építésű lakható de elavult műszaki tartalommal rendelkező ház, vagy pedig?
Max. 80-as évekbeli ill. újabb, akár 1.5-2x akkora alapterületű, jó alapokkal bíró, korrekt tetőszerkezetű de belül felújítandó (burkolatok, esetleg fűtésrendszer, meg ez-az) ingatlant vennétek abból az árból amit előbbire költenétek?
Teszem azt előbbi ház 10 millió de beköltözöl, kifested aztán ellaksz benne de nem lesz egy nagy élmény és ugyanúgy felújítandó, vagy a felújítandó de újabb 8-10 millióért?
Ti melyiket vennétek?
Átfogalmaznám a kérdésemet hogy jobban rávilágítsak mit is szeretnék.
Adott két ingatlan, egyik 1960-70-ben épült, maximum tufából épült, de inkább tégla vagy vályog, fafödémes, másik már porotherm vagy szilikát, 80-as 90-es évekbeli, betonfödémes, ergo pl. tetőtér beépíthető. Mindkettő kornak megfelelő műszaki tartalommal.
Utóbbi felújítandó, előbbi igénynek megfelelően, de "lakható" állapotú.
Az ár kb. amit írtam, 10-12 és 8-10 millió. Vagy előbbi még több is lehet.
Melyik felé hajlanak az emberek inkább? Véleményem szerint az újabb de felújítandóba több a ráció. A régi ház már szolgált azelőtt huszon-harminc évet, szerintem nem mindegy azért hogy miből hogy épült egy ház, a belsőt azt lehet újítani de a falakat tetőzetet már azért nem olyan egyszerű és költséges is.
A 8-as válasszal minden kérdésedre választ kaptál, nem tudom mit lehetne ezen még ragozni!
Van aki 10 milliós házat is hitelre vesz és boldog, hogy lett saját otthona. Ők vastagon tesznek rá, hogy egyben vagy külön van a vécé. Aztán vannak, akik 80-500 milliósat vesznek, mert nekik futja rá. Ott nyilván kitétel, hogy ne legyen egyben a fürdő és a vécé.
Hát, csak így nagyvonalakban a felmérésedhez!
De a méret a nem mindegy, és hogy hol van.
És az élethelyzet.
Ha pl. minden nap buszozol onnan valahova és csak 300 méterrel közelebb van a buszhoz az egyik, akkor az máris +1 pont annak a javára.
Ha minden nap 2x átmész a nagynénédhez, aki a busztól távolabbihoz lakik közelebb és csak heti 1x buszozol, kkor +2 pont a busztól távolabbi javára.
És még hány szempont van ezen felül!
Ha magadnak kell és be kell építeni, mert vagytok annyian, akkor a beépíthető tetőterű kell. De ha egyedül vagy, akkor ez SZÁMODRA nem előny, hiába olcsón van jobb vételed.
Stb.
#13 véleményem szerint azért a betonfödém előnye nem csak abban jön ki hogy most sokan vagyunk és be akarjuk építeni, vagy sem...
Most vagy nem értitek, vagy nem akarjátok érteni hogy mire akarok kilyukadni, vagy én nem teszek fel valamit jól, esetleg ennyire mindegy az embereknek mit vesznek...?
Nyilván érthető amit mondasz, mert ahány család / ember annyiféle igény, de a kérdés általánosságban irányult arra, hogy mi a preferencia.
És úgy látom kitértünk olyanokra is amit nem kérdeztem, kérdésem szempontjából nincs jelentősége (#14)
Szigorúan a házak műszaki tartalmára helyezzük a hangsúlyt és a szerint érdekel a preferencia!
"a betonfödém előnye nem csak abban jön ki hogy most sokan vagyunk és be akarjuk építeni, vagy sem..."
Nem tudom, mert nem laktam sosem családi házban. Te ezt az egy előnyt mondtad, ezért ezt tudtam válaszolni.
Ha azt nézed, melyiket tudnád jobb áron eladni felújítás után, akkor megint mások az előnyök SZÁMODRA, én nem ismerem a célodat az ingatlannal.
16: Nekem a műszaki tartalom állapota kizárólag abból a szempontból számít, hogy mi a célom az ingatlannal.
Ha azonnal be akarunk költözni 3-man és nincs időnk felújítani, akkor az az előnyösebb, amelyik így is lakható.
De ha egyedül költözök és a ház 3x akkora, mint amekkorára szükségem van, akkor semmi jelentősége a műszaki állapotnak, ugyanis az a ház nekem nem felel meg, mert harmadakkorára van szükségem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!