Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mindegyik ingatlanos kókler,...

Mindegyik ingatlanos kókler, vagy brutálisan lehúz?

Figyelt kérdés

Fogadtam egy ingatlanost egy noname irodától, olcsó volt, nekem meg nem volt sürgős eladnom a lakást, tehát úgy voltam vele, hogy akár lehet béna is, van idő. Csak aztán kiderült róla, hogy online dolgozik, tehát még annyit sem csinál, hogy a fenekét felemeli, nekem kellett konkrétan a vevőknek mutogatnom a lakást. Mikor rákérdeztem, hogy mégis mi az ő szerepe ebben az egészben, miért fizetek, hiszen ennyi erővel feladnám a hirdetést és hívhatnak egyenesen engem is, akkor ingerülten válaszolt, hogy nekedm akkor sincs ebben tapasztalatom meg ő már több mint száz ingatlant adott el. Kirúgtam.

Ismerősöktől, lakás fórumokról viszont tudom, hogy más ingatlanos se csinál többet csak annyit, hogy megmutatja a vevőnek a lakást és előben is elmondja ami a hirdetésben van.

Szóval van-e értelme ingatlanost fogadni, vagy ugyanannyi eséllyel adok el lakást magam is, csak megmarad az illeték ára? Azzal tisztában vagyok magam is, hogy mennyit ér most kb. a lakás, értékbecslőt is hívtam és ismerem a piaci árakat.



2021. szept. 6. 04:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vigyázni kell velük, nagyon.
2021. szept. 6. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor látom értelmét, ha nem abban a városban laksz, ahol az ingatlan van.
2021. szept. 6. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Ha normális ingatlanost fogadsz akkor megéri. Mi eddig 2 ház vásárlásnál és egy eladásnál fogadtunk ingatlanost, ugyan azt mindegyiknél. Ő hitel ügyintéző is, így a bankba se kellett bemennünk csak 1x aláírni a papirokat. Ügyvédet is ő intézte, mindnen papírt ő adott be az illetékeseknek. Nekünk gyakorlatilag semmit nem kellett csinálni. Ezen felül még hamar el is adta a házat. Ő 2%ot kér az eladásért, viszont mindent el is intéz.

De anyukámnak volt hasonló szituja mint neked 2 ingatlanossal is.

2021. szept. 6. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tapasztaltam, hogy így a kettő együtt. Adásvételnél.
2021. szept. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
én is fogadtam már fel, de átvert, azóta soha nem alkalmazok ingatlanost. Ügyvéd mindent megcsinál.
2021. szept. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%
Mint minden fajta emberből, belőlük is van 1-2 kevésbé becsületes, de gyakori az ellenkezője is. Ezért kell jól utánaérdeklődni a munkájának. Ha helyben laksz és van időd naponta akár több érdeklődőnek is megmutatni az ingatlant, akkor intézd magad. Ha messzebb laksz, akkor nemigen tudnád magad intézni.
2021. szept. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

80% kókler. Magával az egész ingatlanos szakmával és annak szabályozásával van a probléma, ezt kellene megoldani törvényhozói szinten. Ingatlanos sajnos bárki lehet, ez nem egy olyan szakma, amit iskolában kellene tanulni, vagy akár csak bármi tanfolyamot el kellene végezni hozzá először.


[link]

2021. szept. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi most áruljuk a lakásunkat. Mi is hirdetjük, de sajnos nem igazán jön vevő így 1-2 ingatlanosnak akiket már ismertünk megengedtük, hogy hirdessen, de előre semmilyen szerződést nem kötöttünk velük. Az a baj, hogy mindenki szeretne alkudni legalább 500.000 ft-t csak az ingatlanos ráteszi a járulékot így kb semmit nem tud alkudni a vevő. Ha meg nagyon felviszi az árat az meg megint nem jó, mert sokalják. Ezért jobb ingatlanos nélkül eladni csak itt sokan inkább ingatlanossal nézelődnek. Ráadásul azt nem is tudjuk milyen árat mond a vevőnek, mert sose mondja meg előttünk. Mindig közli, hogy az ár az ő dolga majd nála kell érdeklődni.
2021. szept. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!