Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Csokos vevőknél buktató?

Csokos vevőknél buktató?

Figyelt kérdés

Lehetséges-e csak kizárólag csokra házat venni? A foglalót miből állja, ha egy forintja sincs, csak a csokra alapozik?


Mennyi idő általában a csok kiutalása?

Valahol azt olvastam, hogy akár hónapok is lehetnek. 6 hónap is. Ez igaz?

Az adásvételibe nem lehet ilyenkor egy határidőt belevinni, hogy a vételár megfizetése 3 hónapon nelül teljesüljön?


6 hónap rengeteg idő. Annyi idő alatt az én körülményeim is változhatnak, amit pl kinéztem a házam helyett lehet el lesz adva, lehet addigra az ingatlan árak is felmennek 1-2 millióval, vagy nem is lesz a környéken eladó ház...


2021. aug. 5. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
mi is több ingatlant adtunk az elmúlt években. de mi mindig már a hírdetésbe is beleírtuk, hogy csak készpénzes vevőket várunk. tapasztalat, hogy a hiteles/csok és egyéb támogatásos vevővel csak a gond van. állandóan csúszik minden, akár egy kis formai hiba miatt. nem ér annyit az egész, hogy az ember hónapokig izguljon.
2021. aug. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Add olcsóbban kicsit csak készpénzes vevőknek, 1-2 hét alatt el fogják vinni.

Én is úgy jártam hogy csúszott a hitel a vevőnél aztán meg kevesebbet kaptak a végén. A csokos vevők pedig még nehezebb esetek.

Sőt az egyik hitelt vevőjelöltem olyan szerződést dugott az orrom alá hogy a foglaló visszajár ha nem kapják meg a hitelt. Nem írtam alá.



"Az adásvételibe nem lehet ilyenkor egy határidőt belevinni, hogy a vételár megfizetése 3 hónapon nelül teljesüljön?"


Belelehet, nekem is beleírta az ügyvéd.

2021. aug. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Mi is csokkal szerettünk volna lakást venni, de vagy azt mondták úgy nem akarják eladni, vagy csak a többihez jóval drágább lakást lehetett volna venni csokkal,igy inkább KP-re vettünk egy kisebb lakást, és a csokot sajnos elengedtem.
2021. aug. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
1. Az anyádat. Neked az is hiteles vevő, akinek nincs 40 milliója a lakásra, csak 30 és ezért 10 milla hitelt kell még felvennie? Te hogy a fenébe szerezted az első ingatlanod? A legtöbb ember szerinted hogy szerzi az első ingatlanját? Segítek, 80% valamennyi hitelt is von be.
2021. aug. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek a négyessel, bár kicsit máshogy fogalmaztam volna. Az első ingatlan mindenkinek hitel, vagy öröklés, de aki örököl, az ne járjon ilyen magasan a föld felett. Tekintsünk el a ritka kivételtől, aki előadja, hogy mosogatott két évig Angliában majd itthon megvette álmai palotáját a Rózsadombon.


A lakásvásárlók jelentősebb hányada támogatásokkal vagy hitelekkel él. Annyira azért nem gyakori az ingatlancsere, hogy ne lehessen várni 1-2 hónapot a dologra.


Én is hitelre vettem, és milyen jó döntés volt. Gondolkodtunk hogy vegyük-e meg teljesen KP-ra, és a felújításra legyen hitel, de a kamatok miatt lakáshitel mellett döntöttünk, és kp-ból csináltuk meg.


Ott is az eladó kp-s vevőt akart, aztán jött a banki értékbecslés, elég sok csontváz esett ki a szekrényből. Hibás térképmásolat, közműőróák, stb, egy értékbecslő legalább rendesen átnézni, és csak jogilag 100%-ban rendezett, tiszta ingatlanra hajlandó hitelt adni.


Kp-s vétel esetén szívhattunk volna mi a geodétákkal, és a többi..

2021. aug. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Az első ingatlan mindenkinek hitel, vagy öröklés, de aki örököl, az ne járjon ilyen magasan a föld felett. "

Öhm, miért is kénye, hogy szégyellje magát az, aki lakást örökölt?

2021. aug. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szövegértés. Nem, nem kell szégyellnie magát annak aki örököl, de semmi joga nincs 5 méterrel a talaj felett sétálni, és lekezelni azt, aki nem örököl. Ennyi.
2021. aug. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!