Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mik azok a "piros zászlók"...

Mik azok a "piros zászlók" amiket tapasztalva azonnal menekültök a megtekintett lakásból? Eladó személyekkel lehet - e probléma?

Figyelt kérdés

Én most nézegetek lakásokat Pesten. Sajnos nem túl nagy büdzsével így nem lesz penthouse- om vizafogón.


Nekem a játszótérre nézők, pados parkra nézők, azonnal kuka. Egy óvoda az más, de a játszótér mindig zajos. Este meg ott óbégatnak részegen.

Hosszú egyenes főút általában is zajos, de az esti versenyzős f*szkalapok miatt az sem a kedvencem.

A belső gangos udvarokban a sok vén k*urva beszélget hangosan de nem hívják be egymást egy kávéra, ahhoz nincsenek elég jóban. A lépcsőházban hasonló, csak még rosszabb a visszhang miatt.


Földszint, rácsos ablak, fejmagasságban ablak, kuka.


C*ganyok, 1950 előtt épült házakban, kuka.


De ha a belsőt nézzük: garzon nyikorgó galériával, kuka.



De honnan látom pl, hogy a vezetékek rosszak? Mire kell még figyelni? Nektek mi az ami azonnal cancel?

Esetleg eladó személyekkel lehet e probléma?



2021. júl. 7. 10:11
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
62%
Koltozz oda a kornyekre,ahol lakast nezel csoveskent es figyeld az embereket a kornyeket. A vizafogo tele van orditozo ossze vissza bicajozo rollerezo gyerekekkel es felnottekkel. Nem figyelnek senkire es semmire,mert ok ott laknak a 13 kerben. Tele van parkokkal ,mindenhol visitozo gyerekek vagy alkoholista drogos csovesek a parkokban. Ejjel nappal. A Vizafogon ujabban sok c .iganyt latunk.
2021. júl. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
69%

Jartunk olyanban,ahol a tulaj kiemelte,h a szomszedbwn egy kedves idos toloszekes holgy lakik. Apoloja is van.

Aztan megjelent a lakasnezesunk kozepette egy 35 ev koruli no atlatszo ajandekcsomagolasba tett tusfurdokkel bekopogtatott. Azt mondta a tulaj,h milyen rendes a szomszed,h ezt adta most nekik.


Ebbol latszik,h a szomszed kiszekalja a beluket. Ha dicserik a szomszedot vagy lakokozosseget,az piros zaszlo. Azt NE vedd meg. Mert problemas nagyon!!!!

2021. júl. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Közösképviselőtől kell róla papír, hogy mennyi a ház vagyona/hitele. Mi néztünk olyat, ahol, a kivitelező 30 millióval tartozott a háznak (viszonylag új építésű - 4-5 éven belüli), ès az összes pénz pereskedésre ment.
2021. júl. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
73%

Panel nem tudom miért kizáró ok. Viszonylag olcsóbb mint a többi és semmive se rosszabb mint egy ugyanolyan korú tégla lakás, sőt.

Mindenesetre ami nekem kizáró azokon kívül amik már elhangzottak, hogy ha a fűtés problémás. Pl konvektor, nyílt lángos berendezések, bojlerek, kéménybélelés meg minden ilyesmi. Nekem csak radiátor legyen a lakásban, a többi ne az ém gondom legyen.

Fontos még hogy a tulajdonjog rendezett legyen és közvetlen a tulajtól vegyem a lakást. Külföldön, kórházban, öregek otthonában lévő, meghatalmazotton keresztül kommunikáló tulaj gyanús, valszeg lakásmaffia van az ügyben. Eleve széljegyzetet nézni kell a tulajdoni lapon.

Legfelső emeletit se vennék, általaban beáznak.

2021. júl. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, 3-as vagyok.


" a panel vagy csúszózsalu miért kizárt? A környezet miatt vagy zaj, szigetelés vagy egyéb faktor miatt,"


Bogarak

Csövön jönnek-mennek hozzád a csótányok, ágyipoloskák, SOHA nincs egységes rovarirtás, mert rendszerint az nincs benne, aki a legkoszosabb.

Zaj

Ezt gondolom nem kell taglalnom (felújítás, gyerekek, veszekedés, kutya, buli, vagy csak a sóhaj is áthallatszik

Szagok

Szellőzőkön, erkélyen, ablakon jön be a kajaszag, szarszag, cigiszag, festékszag, hányásszag, büdös légfrissítő, bármi.

Beáztatás

Nem tudod kivédeni, de nálad is szétverik a lakást.

Közgyűlés

Vagy 20x kell tartani, mert nem mennek el, vagy a fejed felett hoznak neked nem tetsző döntést. Vagy elzárkóznak minden ésszerűtől, mert 2 fillérbe kerül, vagy belehajszolnak adósságba. Utóbbit ha nem fogadod el, a lakásodra terhelik.


...és lehet, hogy pont ezekből adódóan én a panelrengeteg látványától is irtózom. Pedig nem vagyok emberkerülő, de ez nekem sok.

2021. júl. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
29%
De ezek nem az építőanyagtól függenek, ugyanez tégla társasházban is előfordulhatnak.
2021. júl. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
72%

#16

3 tégla társasházban laktam nem túl rövid életem során, de ezeket sehol nem tapasztaltam. Igaz, nem is szutykos tömegszállások voltak a külvárosban.

De nincs vita köztünk, a véleményemet első szám első személyben írtam, nem Magyarország, vagy a világ lakosságának nevében nyilatkoztam.

2021. júl. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
65%
Elhiszem, én viszont szinte csak panelben laktam eddig, életem 90%-ban, idestova 5 különböző helyen, több városban, és lekopogom, szinte egyiket sem tapasztaltam, amit leírsz, kivéve a cigiszagot meg persze ha felújítás van, a zajt.
2021. júl. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
82%

#18

Most erre mit mondjak? Szerencséd van!

A gyerekemék ezek miatt menekültek panelből, a barátnőmék meg nyugtatókon élnek, mert nincs lehetőségük költözni.

2021. júl. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
73%

"Legfelső emeletit se vennék, általaban beáznak."


Ez így azért nem igaz.

2021. júl. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!