Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért nincs rajta a tulajdoni...

Miért nincs rajta a tulajdoni lapon hogy a ház hány m2-es?

Figyelt kérdés
Találtam egy ingatlant magamnak. Megnéztem otthon a cím alapján a tulajdoni lapot. Megdöbbentem mert azon csak a telek mérete volt rajta. Persze azt irta: kivett lakóház udvar de 689m2. Gondolom ez a telek mérete lehet, mi más?..de az eladó 500m2-t mondott. A házra 85m2-t mondott. Na azt nem találtam a tul lapon. Miért?

2021. máj. 22. 21:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
Kérdezz rá a használatbavételi engedélyre. Valószínű, hogy nincs meg.
2021. máj. 23. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Hogy 500-at mondott a tulaj, de közel 700m2, az lehet azért, mert nem tudta pontosan mennyi, de ha belterület és lakóház van rajta, akkor elvileg szerepelnie kellene rajta annak alapterülete is, sőt a szobák száma is.

Én is arra gyanakszom, amire az első válaszoló. Kellene lennie egy "egyéb, önálló ingatlan adatai" mezőnek, ahol szerepelni kellene az ingatlan jellegének (lakás, ház, gazd. épület, garázs stb.) és mellette annak alapterülete továbbá lakás, ház esetén szobák száma.

A teljes tulajdoni lapot kérted le? Vagy csak az ingatlant leíró adatokat? Mert utóbbi az, amiből lelehet kérni ingyen 20-at egy évben, de ezek az adatok azon nem szerepelnek! A teljes tulajdoni lapon szerepelnek csak!

2021. máj. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tulajdoni lap másolatot kértem le amiböl csak kettöt lehet. Egy kettő és harmadik résszel. Azon sincs rajta ez az adat, szoba szám meg ilyesni.csak az van hogy kivett lakóház udvar.
2021. máj. 23. 10:07
 4/13 anonim ***** válasza:

A nemhiteles tulajdoni lapon rajta van minden ami feljegyzésre került.

Ha a lakóház nincs a tullapon akkor az csak fizikailag létezik, viszont jogilag-, a hatóságoknak nem.


Ha a lakóház az építési engedélyeknek megfelelően épült meg akkor megkapja a hatóságoktól a használatbavételi engedélyt.(kérvényezni kell) Ezútán a földhivatalban is bejegyzik s 2-3 hónap mire a tullapon is megjelenik.


Kérdező, ha ilyen ingatlanon gondolkodsz, akkor CSAK jóval áron alul vedd meg vagy ne is nyúljál hozzá. Én inkább az utóbbit preferálom. Benne van a pakliban, hogy az épület mégsem az építési engedélyben leírtak alapján épült meg. Lehet, hogy utólag kell a vevőnek a hiánypótlást elvégezni, visszabontani, mittudomén.

Az anyagi kockázat mellett nagyon sok utánjárás és jó idegek kellenek hozzá.


Ahogy írtam az 1-es valaszomban, kérdezz rá a használatbavételi engedélyre. Lehet, hogy még nincs meg - akkor igényelje meg az eladó, kb. 30 K Ft - az is lehet, hogy folyamatban van, akkor a beadástól számítva 1 hónap alatt meglesz. Azt az időpontot ki kell várni.

2021. máj. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%
A lakóház mérete sosincs rajta a tulajdoni lapon, ne kábítsátok már a kérdezőt hülyeségekkel! Ha fel van tüntetve, hogy lakóház is van a telken, az már jó. A térképen lehet még megnézni, hogy stimmel-e a rajz a valósággal.
2021. máj. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A kivett lakóház udvar azt jelenti, hogy mezőgazdasági művelés alól kivették. Az épület rendeltetése, lakóház.


Ki kell kérni a térképet is.

Ha a térképen rajta van a lakóház akkor geodéta bemérte.

2021. máj. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Rendben, ki kell kérni a térképet.. De hol van dokumentálva hogy a ház mekkora?
2021. máj. 24. 00:58
 8/13 anonim ***** válasza:

Rajta van a tullapon az I. rész-ben.


[link]


Ha ott nincs leírva az épület rendeltetése, az épület mérete-, és eszmei hányada akkor nincs meg a használatbavételi engedély. A törvény kimondja, hogy egy olyan épület amire nincs meg a használatbavételi engedély nem szabad használni.

Itt a felállás az, amit az 1-es és 4- es valaszomban is írtam.


Ha ilyen ingatlant veszel, akkor csak telket veszel. Pontosan azt, ami a tullapra be van írva.


Mi építettünk. Összehasonlítottam a vételnél kikért és a mostani friss tullapunkat. Míg a régi tullapon “kivett beépítetlen terület” áll, addig az új tullapon az első részben részletezve vannak a méretek, szobák száma, eszmei hányad.


Ennek az ingatlannak, amit kinéztél, még nincs meg a használatbavételi engedélye. Ez ilyen jogi állapotban CSAK egy telek.

2021. máj. 24. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok infót. Hát közbe a tulaj mutatott egy térképrészletet amin tényleg rajta van ház, jelölve van. Ennek ellenére a tul lapon mégsincs rajta hogy hány m2 az ingatlan. Megkerdeztem egy ingatlanost is, nem tudom mennyire hiteles, azt mondta hogy létezik ilyen. Nekem az a gond hogy nem tudom hány m2. Így kezdtem el kérdezősködni. Valami nem 100 as mert ennek valahova le kellene írva lenni. Hova madhova mint a tulajdoni lapra? Nekem ez szúrt szemet. Használatbavételi engedélyt meg miért nem kértek volna ha kész a ház? És fel is van újítva. Valami nem kerek.
2021. máj. 24. 10:58
 10/13 anonim ***** válasza:

Kérdező,


a tulajdoni lapon nem tüntetik fel a ház méretét. Ezt már valaki leírta. Albetétnél, vagyis társasházi lakásnál feltüntetik.

Ha a térképen rajta van, akkor van használatbavételije, az ugyanis feltétel.

Ha még nyomozni akarsz, akkor a Földhivatalban kérj egy iratbetekintést, és nézd meg a használatbavételit, azon szerepelni fog minden m2.

2021. máj. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!