Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megéri mobilházat venni...

Megéri mobilházat venni állandó lakhely gyanánt? Milyen előnyei és hátrányai vannak?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 25. 22:43
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

Mobilház és mobilház között is vannak óriási különbségek.

Ez is mobilház:

[link]

és ez is:

[link]


Az előnyöket és a hátrányokat akkor lehet leírni, ha kiderül, melyikre gondoltál az anyagi lehetőségeid szerint.

2021. ápr. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
95%

Amilyen vékony lemezből vannak ezek, szerintem pár év alatt a nap megeszi és széthullik.

Ez nem állandó lakhatásra vannak tervezve, hanem átmenetire.

2021. ápr. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
1-es a második link amit küldtél, olyasmire gondoltam csak drágábban, kb. 4-5 millió forintig. És nem ilyen Holland ház jellegűt hanem egy 4 évszakosat ami teljesen téliesítve van.
2021. ápr. 26. 09:10
 4/36 anonim ***** válasza:
98%

#3

Kérdező!


Én ilyen "nyaraló" tulajdonosaként azt mondanám, hogy nem éri meg.

Az ilyen csak akkor éri meg, ha már van egy telked valahol és ideiglenesen beköltözöl egy ilyen olcsóbb árfekvésűbe, hogy ne albérletre szórd ki a pénzed és tudjál mellette gyűjteni.

Mellé felhúzol egy kéményt, teszel bele egy kályhát, amihez a környéken levő fahulladékból meg tudod oldani a fűtést.

De mellette vagy annyira ügyes, hogy saját magad le tudod szigetelni és azt bevakolni.

Aztán amikorra összejön 4-5 milliód, eladod az egészet - mondjuk a telked értéke megszabja az árat - és azt a pénzt is hozzácsapva a gyűjtötthöz, ezzel az önerővel veszel valahol egy normális ingatlant!


Mert ha elkezdesz számolni:

- telek ára

- közművek

- mobilház ára (amilyet te akarsz 5 millió)

- karbantartás, alvázvédelem...stb

már ott tartasz, hogy nagyjából - olcsó telek esetén - 10 millióról beszélünk, ami már normális ingatlannak is megfelelő önrésze lenne.

2021. ápr. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
97%

De bizony ám, ahogy a 4-es írja.

Ha semmi más, már csak az 5 millió is esélyes egy komolyabb ingatlan (20-25M)önrészére, ha nem Budapestben gondolkodsz. De akár Budapesten is vehetsz ennyiből egy kisebb panelt, ami még mindig nagyobb és komplettebb lesz, mint egy mobilház.

2021. ápr. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Én azt látom a mobilházak előnyének hogy szinte teljesen be vannak rendezve pl. van ágy, asztal, székek, kanapé, hűtő, tűzhely és még sorolhatnám
2021. ápr. 26. 09:54
 7/36 anonim ***** válasza:
97%

Kisebb falvakban 5 millió egy korrekt kockaház, 2-3 millióból szigeteled/rendberakod. És akkor lesz egy igazi tégla házad 2-3 szobával, cseréptetővel, kis udvarral.


Budapesttől egy órányira Nógrád, északi Pest megye tele van ilyen házakkal. Most kezdenek visszatérni az emberek. Szinte kiürült az elmúlt 20 évben.


.

2021. ápr. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
83%

#6

Ne viccelj már Kérdező!:D

Nem ezen az alapon vesz az ember ingatlant!


Egy használt ülőgarnitúra - mert a használtan vett mobilházadban is használt cuccok vannak - a Vaterán, Jófogáson 50ezer, franciaágy 20ezer, asztal székekkel 10ezer.

Ez nagyjából eddig 80ezer, de legyen 100ezer.

A hűtő és a tűzhely ÚJONNAN legyen együtt 200ezer, ellentétben a mobilházban levőkkel.

Ezért a 300 ezerért veszel egy többmilliós deficittel járó cuccot?

Eddig azt hittem egy felnőttel beszélgetek!:)

2021. ápr. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Ezzel a teljesen berendezett dologgal csak arra akartam kilyukadni hogy azzal hogy veszel 5 millióért egy mobilhálózat sokkal előrébb vagy mint mondjuk ha ahogy a hetes mondta veszel egy faluban egy lepukkant házat és azt rendbe rakod még jó pár millióért, mert lássuk be 5 millióért nem fogsz sehol téglaházat venni maximum valami romot. Én azért szeretnék mobilházat mert nem nem szeretnék sok-sok milliót elkölteni arra hogy legyen tető a fejem felett, meg hogy el tudjam végezni a dolgom. Amúgy is kamionsofőr vagyok és csak hétvégente járok haza. Sajnálom ha csalódtál kedves 8-as
2021. ápr. 26. 10:56
 10/36 anonim ***** válasza:
97%

#9


Alapban nem nézed reálisan a dolgokat és ezzel magad csapod be.

De hogy tisztázzuk, én nem vagyok az ellendrukkered csak beszélgetek veled.


- van telked, nincs telked?...mert annak is ára van

- van közműved, nincs közműved? ...mert azok a mobilházhoz is kellenek

- 4 évszakos mobilházat nem kapsz 5 millióért, (alaphangon 8-10M) legfeljebb 3 évszakost, tehát kell rá még pluszban költeni, minimálisan 3 milliót.

(A 3 évszakosak szimplaüveges nyílászárókkal rendelkeznek. Ezekben a mobilházakban általában nincs fűtésrendszer kialakítva, egyedül a nappaliban található gázkandalló, ami hűvösebb napokban megoldást nyújthat. Ezen mobilházak falaiban minimális hőszigetelés (3-5cm) található. Kora tavasztól késő őszig használható komfortosan.)

Idézet a Mobil Homestől)


Innentől kezdve már csak számolni kell tudni, hogy megéri e vagy sem!

...de ahogy gondolod!:)

2021. ápr. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!