Miért kell odaadnom adás vételkor a vevőnek az alapító okiratot ? Azt se tudtam hogy létezik mi a jelentősége elállhat miatta a vevő lehet olyan benne ?
Figyelt kérdés
2021. ápr. 24. 22:50
11/19 anonim válasza:
Egy normális ügyvéd mindenképp átnézi az Alapító okiratot, mielőtt aláírattatná a szerződést.
12/19 anonim válasza:
A társasház alapító okirata tartalmazhat esetlegesen elővásárlási jogot is. Amiről meg kell győzödnie az adásvételit készítő ügyvédnek. Elővásárlási jog esetén más az eladás menete.
13/19 xswerdy válasza:
én még sose kértem el, és egyik ügyvéd és banki értékbecslő se, de van benne ráció, hogy átnézd, mielőtt ajánlatot teszel (igazából az SZMSZ-el együtt). Azért a tapasztalat szerint olyan nagy problémák nem szoktak lenni, eléggé egy kaptafára mennek. Elővásárlási jog a lakásokra nem szokott lenni, esetleg a garázsokra (kivéve a lakással együtt történő garázs értékesítést), vagy egyéb helyiségekre.
14/19 anonim válasza:
10: Hogy lehet eltérés a tulajdoni lap és az alapító okirat között?
15/19 anonim válasza:
A társasház korlátozhatja pl. a kutyatartást, AirBnb-zést, különböző céges tevékenységek végzését.
16/19 anonim válasza:
#14 Nálunk van. A társasház alapításakor nem volt teljesen befejezve az építkezés, az építtető a csúszás miatt kedvezményeket adott, nagyobb terasz, nagyobb erkély, leválasztották a folyosót és a lakáshoz kapcsolták, pinceként van feltüntetve a megosztási szerződéssel használt szerelőakna besorolású terület (külön veszélyes, mert a biztosító nem fizet, ha a szerelőaknában tárgyak vannak) stb. Ezek a földhivatalnál egyesével le lettek jelentve, de az alapító okiratra nem kerültek átvezetésre.
17/19 anonim válasza:
16: Akkor ez fiatalabb háznál van így, 90 utántól, igaz? Mert egy 1920-ban épültnél, ahol az alapító okirat 1998-as, nem lehet, igaz?
18/19 anonim válasza:
Igen, ez új lakás. De ha nem volt elég proaktív a közös képviselő, vagy a ház nem akarta kifizetni az ügyvédi díjat, akkor évtizedekig is így maradhat.
Ha ténylegesen társasház sok lakàssal és gyakran adtok el lakást, akkor kicsi rá az esély. Ha senki nem költözött az elmúlt 20 évben, akkor nagyobb. Ha egy családi házzal alakultatok társasházzá, ahol mindenki újítgatja a saját részét, meg hozzáépít, akkor valószínűleg lesz eltérés.
A pincévé alakítást valószínűleg meg sem fogja szavazni nálunk a társasház, mert vagyonosodási adót kellene fizetnünk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!