Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hitelre való lakásvásárlás...

Hitelre való lakásvásárlás esetén először bankba, vagy az ügyvédhez kell menni?

Figyelt kérdés
2021. márc. 10. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Ügyvédhez.

Ő igazolja a foglaló letételét és készíti el a szerződést a hitelhez.

Legalábbis nálunk így volt.

2021. márc. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van. De hogy ne feleslegesen mászkálj és fizess, előtte nem árt a banktól kérni egy hitelképesség vizsgálatot.
2021. márc. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. márc. 10. 19:45
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Ügyvéd ahogy előttem is írták. Ő megírja a szerződést, kikéri a tulajdoni lapot, ezen felül a banknak kell majd munkáltató igazolás is. Érdemes hitelkalkulátorokat megnézni mire is számíthatsz tölesztőben.
2021. márc. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hivatalosan először ügyvéd, hiszen a hitelkérelemhez már érkeztetett adásvételi szerződés kell.


De érdemes élni az előzetes hitelbírálattal, nem a gyors kalkulációval, hanem azzal ahol mindent hivatalosan benyújtasz, és kapsz egy hitelígérvényt - vagyis a bank eldönti hogy mekkora maximális hitelt nyújt neked megfelelő fedezet mellett, így nem fogsz aggódni a hitelbírálaton, meggyorsítja a folyamatot, és biztos nem esel hasra, ha jó ingatlant választasz.

2021. márc. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

Szorosan egy időben. Egyrészt érdemes már jó előre tájékozódni bank fronton, hogy meddig érdemes nyújtózkodni. Aztán amint megvan a kiszemelt lakás, már érdemes elmenni a bankba, ahol felszeretnéd venni a hitelt. Előbírálatot és esetleg előzetes értékbecslést kérni az ingatlanra. Közben párhuzamosan lehet menni ügyvédhez, ő írásba adja az alapokat. Mire aláírásra kerül a sor, a bank is megadja az előzetes bírálatot/becslést. Nyugodt szívvel aláírhatod a szerződést, majd egy példánnyal már mehetsz is a bankba a tényleges hitelkérelmet elindítani.

Tekintettel arra, hogy nem rég volt az előbírálat, így gyorsabban átmegy az ügyed, előbb kiutalják a pénzt és nem érnek kellemetlen meglepetések.

A lényeg, hogy mire ügyvédhez mész már tudnod kell melyik banknál akarod felvenni a hitelt és jó, hogyha mire alá kell írni a szerződést, már tudod, hogy az adott bank hitelezni fog-e neked annyit, amennyire szükséged van.

2021. márc. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Most vagyunk benne egy lakásvételben. Javaslom hitelszakértő igénybevételét. Neked egy fillérbe nem kerül, mivel a bankoktól kapja a jutalékát, így neki az lesz a célja, hogy sikeres legyen a hitelfelvétel. Előzetesen hozzá el tudsz menni érdeklődni, hogy milyen lehetőségeid vannak és több bank feltételeit ismeri, illetve akár kedvezőbb kamatot is tud ajánlani, mintha közemberként bemennél a bankba intézi. Illetve kézben tartja a dolgot.


A hivatalos menet pedig ha megvan az álomház/lakás és az eladókkal sikerült megegyezni az árban, akkor ügyvéd készít egy adásvételit vagy előbb csak egy előszerződést, hogy a foglaló vagy előleg letétbe lett helyezve, de a pontos menetről az ügyvéd már tud felvilágosítást adni, mert a szerződésben szerepelnie kell, hogy milyen ütemben fizeted ki a teljes vételárat (mennyi az önerő, mennyi a hitel, családtámogatás, pl csok) és a szerződés bank specifikusan kerül megírásra, minden bank más formulákat vár el a szerződésben, ezért érdemes a hitelszakértőt bevonni, mert akkor már tudod melyik banknál veszel fel hitelt és ezt tudod előre az ügyvédnek jelezni. Mi rögtön adásvételi szerződést írtunk és akkor tettük letétbe a foglalót azzal a kitétellel, hogy azonnal kiutalásra kerül ha pozitív a hitelbírálatunk x időpontig. Ha addig nem érkezik válasz, vagy mi nem jelezzük az ügyvédnek, hogy minden ok, akkor a szerződéstől elállással élhet az eladó, illetve ha negatív a hitelbírálatunk, akkor a foglaló előlegként viselkedik (visszakapjuk).


Ha megvan a szerződés, akkor a jelenlegi járványügyi helyzetben elég az ügyvédtől egy elektronikus fájl a bank felé, hogy intézi a földhivatali dolgokat. Mi fizettünk szolgáltatási díjat a kormányhivatal felé, hogy széljegyzet kerüljön a földhivatalnál az ingatlan mellé, hogy folyamatban van a vásárlás, ne lehessen eladni sunyiban, amíg nem fut végig a hitelkérelmünk. (az eladók aláírták a szerződésben ezt)


A hitelhez kell jövedelemigazolás, bankszámla kivonat, a szerződés, energetikai tanúsítvány (az eladó adja át a szerződés aláírásakor), alaprajz és pl csok felvételnél tb igazolás. Meg egy bazihosszú kérelem, hogy milyen viszonyok között mennyit szeretnél felvenni milyen konstrukcióval és egy rakás nyilatkozat, hogy nem vagy büntetett előéletű közszereplő, stb. :)

2021. márc. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!