Mi a reális értéke 0.1333 ha szántónak Pest megyében (Pilis-hegységben)?
Az Agrotax kft felbecslése alapján 26 millió Ft 1 ha szántóföld a településen... A tulajdonos ennek megfelelően 4 250 000 Ft-ért akarta nekem eladni. Én ezen az áron szerettem volna megvásárolni, ha egyszer ennyire tartja.
Most visszajött a levél a földhivataltól, hogy elutasítják a vásárlás iránti kérelmemet, mondván felmerül a gyanú a spekulatív földszerzésnek, ugyanis a vételár nem haladhatja meg a 20 éves jövedelemtermelő képességét a területnek. Ez a terüket kb 40 éve kb semmire sincs használva. Néha lekaszálják, de inkább csak a vadak tapossák. A HÉSZ szerint ez külterület, nem tervezik bevonni belterületbe.
Igaz a hír, hogyha kizárnak egy ilyen indok miatt, akkor 5 évig nem vásárolhatok termőföldet? Kicsit gonosznak érzem, mert mindent hivatalosan csináltam, korrektül. Egyetlen hibám az volt, hogy túl drágán vettem volna meg a földterületet...
#10
Dehogynem lehet, ne beszélj zöldségeket!
Bárkinek lehet az élethelyzetében 6 hónap alatt olyan változás, ami miatt nem tud, vagy nem akar termőföldet vásárolni.
Pl. kiderül róla, hogy rákos, vagy a gyerekének kell milliós műtét, leég a háza, felbomlik a családja és másra kell a pénz, stb.
Annyi a történet, hogy visszavonja az ajánlatot és beveszik a kifüggesztést.
"Annyi a történet, hogy visszavonja az ajánlatot és beveszik a kifüggesztést."
Az elővásárlási és előhaszonbérleti jog gyakorlása érdekében az adás-vételi és a haszonbérleti szerződés hirdetményi úton történő közlésére vonatkozó eljárási szabályokról szóló 474/2013. (XII. 12.) Korm. rendelet
4. § (2) Ha a visszavonás iránti bejelentés a szerződés kormányzati portálon való közzétételét követően érkezik be a jegyzőhöz, a visszavonás iránti bejelentésnek joghatása nincs, az a szerződés közlésének hatályát nem szünteti meg. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ezért is írtam, hogy a kifüggesztés megtörtént, visszalépni nem lehet.
Én ezzel foglalkozom.
De nyugodtan hülyézzetek le, meg pontozzatok le.
#13
Akárhogy is erőlteted hülyeség!
Meséld már el, hogyha bárkinek valamiért elfogy a pénze, akkor milyen alapon lehetne vásárlásra kényszeríteni?
Elárverezik a házát, börtönbe zárják, kényszermunkára küldik?
Ha "ezzel foglalkozol", akkor biztos erre is tudsz válaszolni!
Ez nem vérszerződés, mert csak azt nem lehet felbontani, minden egyebet igen! ...és még csak indokolni sem kell, legfeljebb ha valaki adott foglalót azt bukja!
Egyébként az általad idézett rendeletben sincs olyan, hogy kényszeríteni lehet bárkit a vásárlásra, mindösszesen a közzététellel kapcsolatban vannak kitételek, amik nem azonosak a tényleges vásárlással.
Ajánlom figyelmedbe:
Azért én még erőlködnék.
Tehát kezdjük az alapoknál. Ha a szerződés létrejön, az a felek (eladó és vevő) közös akaratnyilatkozata. Tehát felbontani is csak közös megegyezés szerint lehet.
Ez nem óvoda, hogy "He Lajos, meggondoltam magam, add má' vissza a pénzem!"
"Meséld már el, hogyha bárkinek valamiért elfogy a pénze, akkor milyen alapon lehetne vásárlásra kényszeríteni?"
Kényszeríteni? Mint vevő szabad akaratából vette meg a földet, írta alá a szerződést és fizette ki a vételárat.
Megveszed tőlem a házat, beköltözöl, én meg 2 hét múlva kopogok, hogy ja mégsem, vissza az egész.
Ugye érzed a komolytalanságot? Ezért is írunk szerződést.
Ha csak foglaló van, akkor igen, bukod a foglalót és kész. De mivel a foglalót nem azért teszünk, mert mi van ha meggondolom magam, hanem inkább hitelelbírálat esetén, ezt leszámítva az esetek többségében a vételár a szerződés aláírásával egyidejűleg kerül kifizetésre.
#15
Végképp nem értem miről beszélsz!
Ki az a marha, aki kifüggesztés előtt kifizet valamit, amikor a kifüggesztés alatt bármi történhet?
És ne mondd, hogy ki kell fizetnie előre, mert mi vettünk így területet, de csak 10% előleget fizettünk - még csak nem is foglalót.
"Ki az a marha, aki kifüggesztés előtt kifizet valamit, amikor a kifüggesztés alatt bármi történhet?
És ne mondd, hogy ki kell fizetnie előre, mert mi vettünk így területet, de csak 10% előleget fizettünk - még csak nem is foglalót."
Vehetsz így földet, de csak akkor vehetsz, ha az eladó belemegy. VISZONT, kevés az az eladó, aki megérti és elhiszi egy ismeretlennek, hogy aláírta a szerződést, hogy eladja a földjét viszont pénzt majd csak 6-8 hónap múlva lát. Ugye az emberek bizalmatlanok.
Másrészt az esetek többségében az eladónak szüksége van a pénzre, ergo nem fog arra várni félévet, hogy te fizess. Tehát vagy kifizeted a teljes vételárat egyösszegben vagy nincs üzlet. (Tapasztalat)
Az, hogy neked egyszer sikerült így venni földet, az még nem jelenti azt, hogy az egész országban minden egyes esetben ez ugyanígy történne.
#17
"Másrészt az esetek többségében az eladónak szüksége van a pénzre, ergo nem fog arra várni félévet, hogy te fizess. Tehát vagy kifizeted a teljes vételárat egyösszegben vagy nincs üzlet. (Tapasztalat)"
Ebben a dologban csak a vevő veszíthet, az eladó védve van, mert ha valaki jelentkezik a kifüggesztéskor, akkor nem az eredeti vevőtől kapja a pénzt, hanem attól.
Így nem tudom milyen alapon kérne az eladó a vevőtől teljes vételárat előre, amikor közel sem biztos, hogy azé lesz a föld, ...akármennyire is meg van az eladó szorulva! Utóbbi esetben, még a vételár visszakapása is kétséges. Normális vevő ebbe nem megy bele és tisztességes eladó ilyet nem erőltet!
Nos, akkor az én reálisabb verziómnál maradva - hogy csak kifüggesztés után fizetek - várom a válaszod, hogy milyen szankcióval járna felém, a foglaló elvesztését leszámítva, ha időközben visszalépek a vásárlástól?
"Ebben a dologban csak a vevő veszíthet, az eladó védve van, mert ha valaki jelentkezik a kifüggesztéskor, akkor nem az eredeti vevőtől kapja a pénzt, hanem attól."
És ezzel mi a baj? Fizettél a földért és a földet megkapod (ha nem jelentkezik rá valaki).
Most komolyan, az az eshetőség más adásvételnél nem fordulhat elő, hogy megveszed és utána mégis kellene az a pénz? Pl veszel egy autót, vagy akármi. Ebben én egyszerűen nem értem a logikádat, "bármi történhet a kifüggesztés alatt". Mert ha veszel egy lakást, kifizeted, utána nem történhet bármi?
"Így nem tudom milyen alapon kérne az eladó a vevőtől teljes vételárat előre, amikor közel sem biztos, hogy azé lesz a föld"
És? Ha nem a vevőé lesz a föld, akkor a vételár visszajár neki.
"Nos, akkor az én reálisabb verziómnál maradva - hogy csak kifüggesztés után fizetek - várom a válaszod, hogy milyen szankcióval járna felém, a foglaló elvesztését leszámítva, ha időközben visszalépek a vásárlástól?"
Semmilyen. Sosem állítottam, hogy szankció járna akkor, ha csak a kifüggesztés után fizetnél, de nem fizetsz. Mivel én a többségében előforduló szerződés aláírásakor történő adásvételről beszéltem.
#18
"Sosem állítottam, hogy szankció járna akkor, ha csak a kifüggesztés után fizetnél, de nem fizetsz."
Én a 10-es válaszodra reflektáltam, ami így hangzott:
"Ha a kifüggesztés megtörtént, visszalépni nem lehet."
Semmiben nem segítjük a Kérdezőt, csak megy a parttalan szövegelés, részedről még ellentmondásokkal is.
Ugye nem veszed zokon, ha én ezt meguntam és megyek?
További szép napot!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!