Hányadik emeleten laknátok a földszinttől a 10. emeletig?
Nyugodtan fejtsétek ki, bőven is.
Hányadik emelet lenne a favorit? Mi az, ami még oké? Mi az, ami már nem?
Kedves Kérdező, attól függ, milyenek az igényeid és a lehetőségeid. Jó hogy föltetted a kérdést, mert sokan válaszoltak, szinte más-más választ adtak (mindenki a maga szemszögéből) és mégis a legtöbbre zöldet nyomtunk.
Amit tanácsolok: ha fiatalok vagytok, mehetnek a felső emeletek, bizonyára bírjátok a lépcsőzést lifthiba esetén is (ha nem gyakori). Ha idősek, rokkantak vagytok, akkor bizony 3 lépcső is nehezen leküzdhető.
Sokan említik a bútorhúzogatást a felettük levő szinten. Gondolom széktologatásra céloznak. Megoldható egy nemez-, műanyag-, gumialátéttel és elmúlik a zaj.
Ha melegít a tető: egyénileg más az elbírálása. Mi a 10. (legfelső) emeleten lakunk. Évek óta kész a panelprogram, beleértve a tető hőszigetelését is. Addig sem panaszkodtunk a hőségre, most még annyit sem.
Az épület burkolása (16 cm szigetelőanyag) annyira megoldotta a hőháztartást, hogy minden egyes helyiségünk radiátora 0,5-re van állítva (hogy a fűtőmédium forgása biztosítva legyen) a lehetséges 0-5 között. A radiátorok minden télen hidegek, de a szobákban 24-26 C° meleg van. Persze, volt ablakcsere is. Sokan azt hiszik, hogy füllentek, de nem. Mivel a legfelső szinten vagyunk és az "elhasznált" fűtővíz is fűt (igaz a mennyezet alatt futnak), aztán mennek le.
Ilyen magas épületnél számításba kell venni a liftet. Nálunk úgy van HIVATALOSAN megoldva (1-2 éve ilyen válaszomra óriási letolást 0 %-ot kaptam, hazugnak neveztek, előhozakodtak mindenféle előírással hogy a tetőn keresztül tilos közlekedni, zárva kell lenni a tetőre vezető ajtónak stb.), ezért nálunk (6 lépcsőház) BIZTONSÁGOSAN át lehet menni e szomszéd lépcsőházakba, mert a tetőre vezető ajtó nyitva van. A katasztrófavédelem ellenőrzéskor sem záratja le). Persze, a szomszéd lépcsőházból föl kell csöngetni valakit (általában a legalsó lakókhoz csöngetnek be), hogy engedje be őket, hogy kimehessenek a szomszédos lifttel a tetőre és így haza. Ilyen esetben előnytelen, ha valaki a ház középmagasságában lakik, mert mindenképp lépcsőznie kell: alulról középig, vagy fölülről középig.
Ritka eset, de akkor van baj, ha baj van. Tűzesetre és földrengésre gondolok. Aki a középső emeleteken lakik, az nehezen dönti el, hogy lefelé, vagy felfelé (a tetőre) meneküljön.
Szóval: sok választ kaptál, indokolásokkal, rajtad a sor, hogy válassz.
Én földszinten nem szívesen laknék, több okból sem. Igaz, hogy lépcsőzni nem kell, de minden por oda szállna le fentebbről, mindenki az ajtóm közelében menne el, nem fűtene alulról semmi, mert nincs alattam lakás, ill. talán ami a legfontosabb (számomra legalábbis biztosan), hogy betörni is oda tudnak a legkönnyebben, hacsak nincs az ablakon rács. (Ez utóbbi egyébként még az 1. emeletre is igaz valamilyen szinten.)
3-4 emeletesben az első emelettől kezdve mindegyik szint szóba jöhetne (jelenleg is egy 4 emeletes első emeletén lakunk), 10-11 emeletes panelokban viszont minél magasabban laknék szívesebben, leginkább a legfelső szint alatti emeletig (elsősorban a kilátás miatt), bár a legfelső szint sem lenne rossz, max. a beázás, ami miatt visszatart, de az akár a minimumra, vagy 0-ra is csökkenthető, ha megfelelően van kialakítva műszakilag a tető. Az, hogy a lift néha elromolhat, szerencsére nem mindennapos (jó esetben), mint ahogy az sem, hogy sűrűn kell költözködni, bútorokat hozni-vinni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!