Milyen következményei vannak ingatlan vásárlás elállásának közjegyzőnél történt szerződés aláírás után?
A 12-es által csatolt tájékoztatóban az elállás okaként szerződésszegést említ legfontosabbként. Nem is törvényszerűen az ingatlanvásárlást említi, én pl.inkább a tartási szerződés felbontására gondoltam ahogy olvastam.
Kérdező, nem értelek. És rettentően sajnálom a vevőt aki bizalmat szavazott Neked és egy fillér előleget nem kért, sőt, még csak nem is a szerződés aláírásakor fizetsz. Manapság ritka az ilyen. Ha a szerződésben foglaltak helytállóak, semmit nem fedeztél fel ami a megegyezésetek időpontjában eltitkolt lenne, nem hagynám a z eladó helyében,hogy ne fizesd ki a vételárat. Aztán majd kezdesz a házzal valamit...
13-as, egyetértek veled, de a tartási szerződés pont nen jó példa. Elállás esetén visszamenőleg szűnik meg a szerződés, vissza kell állítani az eredeti állapotot. Tartási szerződésnél lehetetlen visszaadni a nyújtott szolgáltatást (pl. személyes gondoskodás, ápolás, bevásárlás stb.), így attól utólag elállni a lehetetlent súrolja.
A többivel, amit írtál teljesen egyetértek.
Nem azt mondtam, hogy nem lehet megszüntetni, azt természetesen lehet. Megszüntetésnél a felek a jövőre nézve szüntetik meg a szerződést, és elszámolnak egymással, az eddigi szolgáltatás ellenértékét meg kell téríteni, ahogy az a példádban is szerepel.
A megszüntetéstől (közösen, a továbbiakra nézve, mint a tartási szerződéses példában) eltérő fogalom a felbontás (közös akarattal, visszamenőleg), megint más a felmondás (egyoldalúan, a jövőre nézve), és más az elállás (egyoldalúan, visszamenőleg, ahogy a kérdésben az adásvétel).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!