Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanközvetítő által?

Ingatlanközvetítő által?

Figyelt kérdés

Jó estét!

Azokhoz szól a kérdésem, akik ingatlanközvetítő segítségével vásároltak házat : pontosan mi a menete a vásárlásnak? Találtunk, egy minden szempontból megfelelő házat, több hónapos keresgélés után. Sajnos az ingatlanos ellenszenves, tukmálja a saját hitelajánlatait, napközben hívogat, hogy menjek be az irodájába, és beszéljük át a lehetőségeinket stb. Nem érti, hogy egyelőre nem szeretnénk hitelt felvenni. A ház tulajdonosát nem tudom kicsoda, semmi elérhetőséget nem kaptunk, csak az ingatlanosnak jeleztük a vételi szándékunkat.

Mi az ingatlanos dolga? Az adás - vételi szerződés aláírásakor is ott lesz? Hogy működik az ingatlanvásárlás?


2020. nov. 7. 22:46
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Egyébként igen, közöltük vele már többször, hogy nincs szükségünk hitelre. De őszerinte, minek fizessük egybe ki, amikor a törlesztőrészletek kamata milyen kedvező! Plusz állandóan a CSOK - kal jön, de ezt is mondtuk, hogy nem szeretnénk több gyereket (egy van) de ebbe is kezd belemélyedni, miszerint "egy gyerek nem gyerek", " kell a tesó"
2020. nov. 8. 13:40
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
11: Ez hülye.
2020. nov. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 xswerdy ***** válasza:
85%
nekem volt már olyan, hogy az eladóval az ügyvédnél találkoztunk csak (más városban lakott, az ingatlanosnak kulcsa volt). Ezzel sincs semmi gond alapesetben. Az ingatlanos jellemzően oda szokott menni a szerződéskötéskor, hogy az első pénzmozgáskor elkérje a jutalékát az eladótól. (Sok közülük állítja, hogy a foglaló nem is mehet utalással, csak kp, ami persze nem igaz.) A korrektebbje eleve az előtérben várakozik. Ha a tiétek be akarna menni, nyugodtan küldd ki, semmi köze a szerződéskötéshez.
2020. nov. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
A szomszédot nem tudod megkérdezni, merre érhető el a tulaj? Amúgy ez abszurd, a legtöbb eladó a készpénzes vevőnek örül, az egy előny ha azonnal fizetsz! Nem értem ezt az ingatlanost, neki nem érdeke minél előbb megkapni a százalékát ha összejön az üzlet???
2020. nov. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülye, mármint az ingatlanos. Kérdező, nekem ilyen beszólások után, bármilyen a ház, nem lenne kedvem megvenni.

Mi is ingatlanközvetítőn keresztül vettük a házat. Volt két megtekintés, semmit nem kellett aláírnunk, a második megtekintésre már úgy mentünk hogy ha nekem is tetszik (az elsőn nem voltam ott, csak a férjem) akkor megkötjük a szerződést a foglalásról. A papírok már elő voltak készítve. Mivel tetszett a ház, foglalóztunk, amit utalással tudtunk fizetni. Az adásvételit nemsokára kötjük, az ingatlanos is ott lesz de konkrétan a szerződés aláírásakor nem lesz bent.

Egyébként nekem nagyon jó tapasztalatom volt ezzel az ingatlanossal, kedves volt, precíz és nagyon felkészült az ingatlannal kapcsolatos kérdésekben. Egyáltalán nem volt rámenős, nem tukmálta ránk az ingatlant. Bármikor hívhattuk, elérhető volt és a rendelkezésünkre állt. A tulaj elérhetőségét is megkaptuk tőle a foglalás után.

2020. nov. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!