Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanközvetítő által?

Ingatlanközvetítő által?

Figyelt kérdés

Jó estét!

Azokhoz szól a kérdésem, akik ingatlanközvetítő segítségével vásároltak házat : pontosan mi a menete a vásárlásnak? Találtunk, egy minden szempontból megfelelő házat, több hónapos keresgélés után. Sajnos az ingatlanos ellenszenves, tukmálja a saját hitelajánlatait, napközben hívogat, hogy menjek be az irodájába, és beszéljük át a lehetőségeinket stb. Nem érti, hogy egyelőre nem szeretnénk hitelt felvenni. A ház tulajdonosát nem tudom kicsoda, semmi elérhetőséget nem kaptunk, csak az ingatlanosnak jeleztük a vételi szándékunkat.

Mi az ingatlanos dolga? Az adás - vételi szerződés aláírásakor is ott lesz? Hogy működik az ingatlanvásárlás?


2020. nov. 7. 22:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha aláírtatok bármit az ingatlanosnak, akkor nem szabadultok tőle, ott lesz a vásárláskor, és a 10% előlegből 2-4% neki fog járni.


Viszont mondhatjâtok, hogy addig nem veszitek meg az ingatlant, amíg a tulajjal nem beszéltetek.


Ha nem írtatok alá az ingatlanosnak semmit, arról, hogy ő mutatta meg az ingatlant, akkor ki tudjátok kerülni, ha meg tudjátok szerezni a tulajdonos számát. Az ingatlanosnak meg szerintem meg lehet mondani, hogyha még egyszer fölöslegesen keres, akkor nem veszitek meg az ingatlant.

2020. nov. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy mindenképpen szeretném megvenni, függetlenül az ingatlanostól, ő miatta nem szeretném veszni hagyni a házat. Az adás - vételinél is ott lesz? Tudni fogja, hogyan fizetünk? (kp, utalás)?
2020. nov. 8. 00:06
 3/15 A kérdező kommentje:
Illetve, a tulajdonost sajnos nem fogom tudni megkeresni.
2020. nov. 8. 00:08
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen kérdező, valószínűleg az adàsvételi szerződésnél is ott lesz, hogy ne tudd drágábban megvenni, mint amennyi a papírra
2020. nov. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
HRSZ alapján 1000Ft-ért le tudod kérni a tulajdoni lapot és akkor megtudod ki a tulaj ill. a lakcímét. Egyébként, a menet hogy írásban ajánlatot teszel az irodában és a tulajnak van 3 napja hogy döntsön, le kell tenned valamennyi összeget az ajánlat mellé. De az égsz kérdés nem tiszta. Ha jeleztétek a vételi szándékot, akkor az ingatlanos is elmondta volna a fent leírtakat.
2020. nov. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ez az ingatlanos idióta! Azt szeretné, hogy ő vele kössünk valami hitelt, amiből fizessük a házat. Nincs szükségünk hitelre. Ezt ő nem igazán akarja felfogni
2020. nov. 8. 10:11
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondtátok neki, hogy nem akartok hitelt felvenni? Én azért közölném vele, hogy gondolkodok rajta, hogy nem veszem meg az ingatlant, ha tovább zaklat, illetve nem beszélhetsz a tulajjal. Keress amúgy egy jó ügyvédet, úgyis te viszed és fizeted...
2020. nov. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%

Az a tapasztalat, hogy készpénzes ajánlatokat át sem ad, mert a hitelben érdekelt. Megfúrja az ilyen adásvételeket.

Felejtsd el.. :(

2020. nov. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Különben én tettem rendőrségi feljelentést is, de nem követtem nyomon, mit tettek az üggyel.

Szegény eladónak gőze sincs ezekről, de ő az elsődleges károsult.

Meg a vevők, akik a szükségesnél több időt és költséget kell szánjanak az adásvételre.

2020. nov. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen, az lehet a "gond" hogy a hitellel többet keresne, mint a ház után járó jutalékkal.
2020. nov. 8. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!