Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy járnék jobban? Lakás...

Hogy járnék jobban? Lakás vásárlás okosan?

Figyelt kérdés

Helló.

Nem tudom, hogy járnék jobban. Szeretnék venni saját lakást de mire összegyűlne addigra nyűgdíjas is lehetek ha jó állapotú és jó környéken venném. Vagy megveszek egy lepukkant de viszonylag normál állapotú és olcsó lakást amit szépen elkezdek felújítani és abba hamarabb beköltözhetek. Harmadik ötlet pedig az albérlet, de akkor nem lesz soha saját lakásom, mert a fele elmegy a pénznek az albérletre a többi meg minden másra. Szerenték már önállósodni, de jelenleg nem tudom, mi lenne bölcsebb döntés. Ti melyiket választanátok és miért? Mellesleg egyedül költöznék, mert partnert nem tervezek. Most itthon vagyok a szülőkkel, míg sikerül gyűjtenem valamennyit, aztán meglátom melyik mellett döntök. Melyik érné meg jobban? Sok olcsó lakást láttam budapesten és ha azt nézzük, elég csak felújítani azt már is megvan a lakás, amúgy is ha normál állapotú berendezett lakást vennék ugyanott tartanák, mert azt is valamilyen szinten felújítom, hogy nekem legyen otthonos. Ötletek?



2020. okt. 28. 03:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

"Sok olcsó lakást láttam budapesten"

Ezt így bátor dolog kijelenteni.

Hitel?

2020. okt. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Hol van Budapesten élhető környéken olcsó lakás? Linkeld már be kérlek.
2020. okt. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

#2

Ő az a Kérdező, aki hónapok óta itt vergődik ezen.

Szerinte egy és nyolc millió között vannak lakások Budapesten és erről lebeszélhetetlen. Az anyjával és a nagyanyjával él huszonéves nőként, de munkahelye nincs.

2020. okt. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tévedek, akkor egy fillérje sincsen.
2020. okt. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

#4

Jól tévedsz!:)

2020. okt. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Menj el dolgozni, tegyél félre havonta 100eFt-ot, akkor 5 év múlva lesz 6 milliód, ami önerőként jó lesz egy SZERÉNY(!) 30 milliós budapesti lakásra.
2020. okt. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Második.
2020. okt. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"elég csak felújítani azt már is megvan a lakás"

Igen, de az is pénz.


Inkább puccos minigarzont vennék elsőre, ha azt kifizetted, jöhet a következő, nagyobb lakás.

Vehetsz 1+2 fél szobásat, és akkor a 2 fél szobát kiadod, és abból fizeted a hitelt.

2020. okt. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Budapesten nincs olcsó lakás, sőt, sehol nincs. Lassan már falun se tudsz olcsót venni, a falusi csok miatt magasabbak az árak.


Én a helyedben vennék egy kis lakást, kisvárosban.


Viszont nehéz úgy válaszolni hogy nem írtál összeget amit rá tudnál szánni.


A felújítandóval az a gond,hogy amennyiben nagyon felújítandó esetleg azonnal el kell kezdened a felújítást nehogy veszélyeztesse a többi lakást. Pl. fürdőszoba beázással. Ráadásul a költségeket máris fizetned kell, közös költséget,távhőt stb.


Albérlet viszi a pénzed, de így,hogy nem tudjuk a fizetésed összegét mit is mondhatnánk? Ha keresel nettó 3-400.000,-Ft-ot, keresel egy olcsó albérletet, amellett tudsz félretenni a meglévő tartalékodhoz. Ha van...de erről sem írtál.

2020. okt. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Önerő + vállalható mértékű hitel egy olyan lakásra, ami kicsit kijjebb esik, akár minimálisan felújítandó, de semmiképp sem pénznyelő.
2020. okt. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!