Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit szóltok hozzá, hogy...

Mit szóltok hozzá, hogy gyakorlatilag már 40%-kal csökkentek a pesti panel árak, és még így sem kell a kutyának sem?

Figyelt kérdés

Egyre több olyan pesti panel ingatlan van meghirdetve 20%-kal a korábbi árak alatt, ami még további 20%-kal alkuképes, de még így sem veszi meg senki. Pedig régebben hogy kapkodtak az ingatlanokért, most meg a kutya sem vesz hazai ingatlant. A kereslet valami 80-90%-kal visszaesett, ami elég durva.

Mit gondoltok, pár év múlva jókat fogunk röhögni a régi panel árakon? Hogy ki volt olyan hülye aki képes volt kiadni értük ennyit?



2020. okt. 20. 02:02
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Én nem látom azt, amit te itt leírtál. Kereslet még mindig van, igaz, csökkenés is. Ez eddig kb 15-20%-os csökkenés (az alkuképességgel eddig is számolni lehetett, nem értem minek veszed ide), és elvileg már nem fogják engedni hogy innen lejjeb menjenek a dolgok a gazdaságban, illetve újabb támogatások érkeztek/érkeznek. Szerintem nem fogunk jókat röhögni, pár év múlva, hanem inkább most kellene venni, amíg ilyen árak vannak, mert újra meg fog indulni felfele. Erős túlzás, hogy a kutya sem vesz hazai ingatlant, és hogy 80-90-al visszaesett volna a kereslet - az max márciusban volt igaz, de mostanra szépen beindult a biznisz.
2020. okt. 20. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%
Azt, hogy ez a gazdaság normális működése, amióta világ a világ.
2020. okt. 20. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
A csok meg hasonló pénz osztás azért ad egy alsó támaszt nekik. Az érdekesebb lenne, ha esetleg kormány váltás lenne 22-Ben. És egy másik kormány lehet, hogy nem a fiatalok egy életre való eladósításában látja majd a jövőt. Ha ki vezetnèk ezt a támogatási rendszert nah az pukkasztaná végleg ki ezt a lakáspiaci lufit amit jelenleg fújnak még ezerrel. És egy ilyen program sem futott örökké. Volt hasonló pénz osztás még ha nem is ilyen mértékű. ( pl szocpol néven is milliókat osztogattak anno). Egyik sem tartott örökké .
2020. okt. 20. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
12%
Ez lemaradt: egy újèpítesü lakás azért hosszú távon mindig tartani fogja az árat. De ha most lenne eladatlan panelom vagy egyéb más használt lakásom attól én most igyekeznék megszabadulni. De persze biztosat senki nem tud mondani, nincs jövőbe látó ember.
2020. okt. 20. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%
Továbbá azért az a Fidesz győzelem sem olyan biztos mint ahogy sokan bíznak benne. Aki Budapestet meg ennyi vidéki megyeszékhelyet elbukott mint ők legutóbb azt nagyon könnyen érheti meglepetés. Csak falukkal nem lehet választást nyerni.
2020. okt. 20. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Nálad valami nagyon beakadt kérdező, ez már pszichiátriai eset.
2020. okt. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi készülünk lakást venni 1-2 éven belül, és ezért már egy ideje nézegetem a lakásárakat. Egyáltalán nem látom azt a 40%-os esést, amiről beszélsz kérdező. Tény, hogy most picit mentek lejjebb, (de közel sem 40%-al) és mintha még tartana ez a lefele-menő szakasz. Én csak bízom benne, hogy jövő őszig kitart, mert kb akkorra jutunk oda, hogy lakást vegyünk. De ez csak egyéni reménykedés, mindenfajta szakértelem nélkül. Tény: most lefele tartanak a lakásárak, de senki nem tudja, hol az alja. Én arra számítok, hogy az alját elérve picit ott fognak stagnálni, majd onnan elindulnak megint felfele. Mert a piac így működik. És ha Novák Katika bedob valami milliós támogatást csaladoknak, mesterségesen gerjesztve a keresletet, akkor bizony, hamarabb fognak elindulni felfele a lakásárak...
2020. okt. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

A covidról megint sikerül elfeledkezni, közel sem vagyunk még túl rajta, a gazdaság éppen egy komolyabb recesszióba süllyed globálisan, az átlagos munkavállaló, kisvállalkozó kiszolgáltatott ezeknek a folyamatoknak. Már most rengetegen veszítették el a munkájukat, és még csak azok, akik közvetlenül ki voltak téve a covid hatásainak. A második hullámban jöhetnek azok a szektorok, ahol közvetett érintettség van. Ha pedig sok a munkanélküli, nem lesz kereslet az ingatlanokra, ennek a jelei már most láthatóak. Persze, most még tartják az árakat az eladók, mert bíznak a csodában, de már most sokkal többet lehet alkudni, még újépítésű ingatlannál is.

A csok, babaváró és egyéb állami támogatások pedig addig jók, amíg a családok együtt vannak és meg is születnek a bevállalt gyerekek. De kérdem én, ahol apu mondjuk munkanélküli lesz, ott mit csinálnak? Amúgy is minden második házasság válással ér véget, ilyen erőt próbáló időkben ez csak növekedni fog...


Összességében szerintem semmi jó nem várható, a kereslet csökkenése az árak csökkentését is magával kell, hogy hozza, ugyanakkor jövőre már 2021, az év második felében a kormánynak komoly bejelentéseket kell tennie, ha nyerni akarja a 22-es választásokat. Meg is fogják tenni, kérdés, hogy az addigra elmélyült recesszióban mennyire lehet majd még erőből pörgetni az építőipart. Nem lehet örökké figyelmen kívül hagyni a globális gazdasági változásokat, lesz itt nagy sírás a csokosoknal, meg a most milliókat kereső kőműveseknél/burkolóknál, stb.

2020. okt. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
33%

40% :)))

jó lesz az 10%-nak.

a hitelmoratóriumot megint kitolták, szóval fél évvel később, de még nagyobb borulás lesz. iszonyat magas az inflácií a bérek nem követik rendesen, és rettenetesen el van adósodva a lakosság az "ingyen" hitelek miatt, és most nagyon sokan elvesztették a munkájukat, és még most is zajlanak a leépítések

2020. okt. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%

#4: el kell hogy keserítselek, de amikor a mostani újépítésűek szétrepedezve süllyednek és lakhatatlanná válnak, a panelházak köszönik szépen, de büszkén fognak állni.

Valóban nem ideális lakások elosztás szembontjából, de nem jöttment építési vállalkozók építették kutyafuttában, szerkezetileg brutál tartós és gépészetileg könnyen karbantartható.

Amikor a mostani új tömbházat az 1 hónapja öntött alapra elkezdik felhúzni a zsaluzott födémeket, és fél év múlva már be is költöznek a lakók?

Még még ki sem szárad a beton már be van szigetelve.

Szoktam nézni az építkezéseket itt a környéken, lakik is több

ismerős újépítésű lakótelepen, sajnos nagyon sok baj van ezekkel a házakkal.

A lakások elosztása sokkal jobb, de elég ganaj a kivitelezés, a szomszédok közti hangszigetelés szintén.

2020. okt. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!