Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mikor fognak normalizálódni a...

Dávid86 kérdése:

Mikor fognak normalizálódni a lakásárak ha fognak?

Figyelt kérdés

Budapesten tervezek a távoli jövőben (2024) lakást vásárolni 12M-ból kb. Arra is vonatkozik a kérdésem, hogy ha nézegetem időnként az eladó ingatlanokat, és lesz olyan amit már évek óta árulnak, akkor azt azért nem tudják eladni mert rossz helyen van? rossz az állapota vagy mert nincs rá vevő egyáltalán?

A kérdés másik része a visszavett banki ingatlanokra vonatkozik.

Ilyen lakás esetén mennyire igaz amit olvasok neten hogy az ilyen lakásokból mindent le és kiszerelnek ami mozdítható?

Illetve valóban csak az olyan visszavett lakásokat érdemes nézegetni, ami a bank tulajdona? Mert onnan kiköltöztethető akár végzéssel a bentlakó?



2020. júl. 24. 01:53
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

"Ezt nem értem. Miért drágítaná másnak a lakhatását? Alternatívát jelentene a magánbérletekkel szemben."


Mert az állam is csak abból az alapanyagból és emberi erőforrásból tud építkezni ami az országban van, illetve csak azokat a létező lakásokat tudja elvenni amik a kínálatot adják. Ha azt elvonja akkor csökkenti a rendelkezésre álló erőforrásokat mindenki más számára ami áremelkedéshez vezet más nem állami szereplőknek. Nincs ingyen ebéd a gazdaságban. Ez csak egy politikai redisztribuciós eszköz (amiről lehet vitatkozni hogy kell-e, de nem ez a kérdés), nettó nyereség nincs. Vagyis nem Pareto hatékony.


Anglia pont rettenetesen rossz példa és pont a bérlakásrendszer ellen bizonyíték. Tessék átböngészni a statisztikákat. Londonban csak az átlagos 20%-os önrész annyi mint Budapesten a teljes lakás ára. (30 Millió)

2020. júl. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Az előző commentemhez hozzáfűzve, érdemes megérti mi a valódi probléma.

Nem a lakhatás drágul, az elég konstans. Egy évtizedeket átölelő folyamat a probléma, ahol a reálbérek zuhannak mindenki számára (kivéve a felső 1%-ot), mivel a robotizáció egyre nagyobb produktivitást tesz ki a létrehozott össztermékből. Az emberi munka egyre értéktelenebb, és ez folytatódni is fog egészen addig amíg valamilyen reformot be nem vezetnek.


A Pareto hatékony megoldás az lenne ha a gépek produktivitását is adóztatnánk, amit most nem teszünk.

2020. júl. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

"Nem a lakhatás drágul, az elég konstans." Csak a pesti panelek 2013-hoz képest 3x-osan emelkedtek. Ez minden, csak nem konstans. A londoni példa abban áll meg, hogy olyan problémát old meg-alacsony jövedelem,viszonylag normális lakhatás-, amire itthon nincs megoldás, így elvándorol egy komplett, mégis értékes réteg, akik nem helyettesíthetőek egyelőre robotokkal. :)

De szerintem elbeszélünk egymás mellett, úgyhogy a magam részéről minden jót neked!

2020. júl. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!