Kerülhet öcsémék nevére a ház?
Apám meghalt, volt neki a nevén egy házvásárlással kapcsolatos előszerződés, és jelenleg is ebben a házban lakunk. Anyám nincs benne a szerződésben, de egy háztartásban élünk, és van még öt öcsém is, két testvérem apám vezetéknevét viseli. Anyám apámmal sem házastársi, sem élettársi viszonnyal nem volt bejegyezve sehová. A ház értékét, ami a szerződésben volt, kifizettük, apám halála után is fizettük természetesen, viszont az összes befizetési igazoláson anyám neve szerepel. Az eladó nem hajlandó velünk együttműködni, nem akarja a nevünkre iratni a házat, új előszerződést akar létrehozni számunkra rosszabb feltételekkel. Jelen esetben kerülhetne-e öcsémék nevére a ház? Bírósághoz fogunk fordulni, mert a ház értéke legalább fél éve ki lett fizetve, de azóta se történt semmi. Öröklődhet az előszerződés? További részleteket, ha ezzel pontosabb lehet a kép természetesen írok még.
Azt viszont tudni kell, hogy a tulajdonos felvett egy hitelt ezzel a házzal kapcsolatban, amit neki kéne fizetni, mégis mi fizetjük a ház értékén felül még. A szerződésben csak annyi volt, hogyha kifizetjük a ház értékét, akkor a miénk a ház.
Ez nagyon zavaros.
Először is hol előszerződésről, hol szerződésről beszélsz.
Előszerződésnek nincsen joghatása, szerződésnek van.
Mikor volt az előszerződés? Miről szól?
Szerződés van-e? Az mikori, miről szól?
A haláleset mikor volt?
A hagyatéki eljárás lezajlott-e már?
Ha igen, mikor?
Az milyen változást hozott a vagyoni állapotokban, azaz ki örökölt apukádtól és mit?
Gyanítom,hogy részletfizetési szerződés volt apátok nevére kötve, amit a halála után is fizettetek. Kérdés, hogy ki fizette?
Te, ti a gyerekek, vagy anyátok?
Ez egy annyira bonyolult jogi helyzet, hogy tényleg kár itt okoskodnunk, valóban az eljáró ügyvédhez kell fordulni!
Ami ettől független tény, hogy örökösödés után csak azok a gyerekek örökölnek, akiket apád elismert, azaz a nevét viselik.
Anyátok bizonyíthatóan élettárs - a bejegyzett élettárs csak azonos neműek között létezik - mivel egy lakcímen, közös anyagiakon, közös gyerekekkel volt apáddal, de ettől függetlenül apátok után nem ő örököl, hanem apád gyerekei.
Az is tény, hogy a részletfizetési szerződés teljesítésre került, új szerződést erre már nem köthet az eladó.
Ahhoz kell ügyvéd, hogy a teljesített szerződés után az ingatlan apád örökösei nevére kerüljenek!
Mellesleg ezt a hagyatéki tárgyaláson is meg kellett volna említeni és ott határoztak volna az akkor még csak részben kiegyenlített ingatlan további sorsáról.
" mivel egy lakcímen, közös anyagiakon"
Ezt honnan gondolod?
Bejelentés nélkül és külön kasszán is lehet együtt lakni.
#4
Természetesen mindent lehet!
De egy zavaros jogi helyzetben nem árt, ha bizonyítani is lehet egy állítást!
Mondhatom én azt is, hogy élettársi viszonyban vagyok Donald Trump-pal, de nem árt bizonyítani.
Ugye most nem az volt a célod, hogy oldalakon keresztül elvitatkozgassunk az élet produkálta összes lehetőségről?
7: Nem veled akarok ezzel kommunikálni, hanem szeretném, hogy ott álljon az olvasók számára az észrevétel, hogy miért hibás a gondolatmeneted, valótlan dolgokat tényként jelentettél ki.
Semmi egyebet nem akartam ezzel. Nem veled akarok diskurálni, nem tőled vártam választ az észrevételre. A szám, idézet beírásával azt jelzem, hogy mihez kapcsolódik a bejegyzésem, mihez van gondolatom. Nem téged szólítalak meg vele.
Nekem totálisan érthetetlen az egész!
Mi adtunk el házat részletre, ügyvéd előtt kötött szerződéssel.
Annál a földhivatalban széljegyzetként rákerült a tulajdonilapra a lízingelő neve, tehát arra mi eladók már nem tudtunk volna hitelt felvenni.
Vagy ti egy banki jelzáloggal terhelt házat vettetek meg részletre?
Mert akkor ehhez a bank engedélye is kellett volna.
Én első lépésben viharsebesen elintézném, hogy az eladó nevéről lekerüljön az ingatlan, ami nem lesz egyszerű, mert a bank csak a teljes adósság kiegyenlítése után járul hozzá a tulajdonosváltáshoz.
Ez nem fog menni ügyvéd nélkül!
És egy percig nem fizetném másnak az adósságát, az ingatlan értékén felül.
ÜGYVÉD! ÜGYVÉD! ÜGYVÉD!
A legjobb lesz, ha azt az ügyvédet perlitek be, aki nektek ezt a teljesen szabálytalan előszerződést készítette.
Neki tudnia kellett(volna), hogy jelzáloggal terhelt ingatlant nem lehet részletre eladni, előtte a tulajdonlapot jogtisztává, tehermentessé kell tenni!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!