Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Létezik megbízható ingatlanos?

Létezik megbízható ingatlanos?

Figyelt kérdés
Barátomék februárban akarták a házukat eladni. Ingatlanossal megegyeztek, hogy a vételár 2%-át ő kapja meg. Az ingatlanos feltűnően alábecsülte a házat, de meggyőzte őket, hogy ennél többet nem ér. Ők belementek, akadt is jó vevő, majd a szerződés aláírásakor látták csak azt, hogy 2 millióval többért sikerült eladni a házat, a különbözetet pedig - a 2%-on - felül az ingatlanos tenné el. Szerencsére volt annyi lélekjelenlétük, hogy ezt nem írták alá, így az adásvétel meghiúsult. Mennyire gyakori a jelenség, hogy az ingatlanosok ügyeskednek? Több hasonló sztorit is hallottam és olvastam már.
2020. ápr. 9. 15:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Na persze, és az "előre megvolt vevőjének" nincs internet hozzáférése, vagy le van neki tiltva az összes ingatlanhirdető oldal :-DD Mesélj még légyszi!
2020. ápr. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
8: Ez tényleg a mese kategória. Ha jó az ingatlan, nincs komolyabb probléma vele, akkor teljesen felesleges az ingatlanos, meghirdeted és kész.
2020. ápr. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Jó biztosan itt lógnátok gyk-n... ha tudnátok a tuti receptet hogy lehet milliókkal többért eladni ingatlanokat 1 hét alatt... erről ennyit... :D
2020. ápr. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 xswerdy ***** válasza:
én is ismerek olyat, aki megbízott egy ingatlanost a kereséssel. Elég spéci igényei voltak, és nem akarta folyamatosan nézegetni a hirdetéseket. Ritka, de van ilyen. Ugyanakkor ő ilyen esetben a vevő megbízottja, ha ő felalkussza 18-ról 21-re az árat, akkor a saját megbízója ellen dolgozik. (Azt amúgy végképp nem értem, hogy ilyen esetben miért nem fizeti őt direktben a vevő, miért igyekszik az eladóval szerződést kötni, hogy hozza a fix vevőt).
2020. ápr. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!