Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Létezik megbízható ingatlanos?

Létezik megbízható ingatlanos?

Figyelt kérdés
Barátomék februárban akarták a házukat eladni. Ingatlanossal megegyeztek, hogy a vételár 2%-át ő kapja meg. Az ingatlanos feltűnően alábecsülte a házat, de meggyőzte őket, hogy ennél többet nem ér. Ők belementek, akadt is jó vevő, majd a szerződés aláírásakor látták csak azt, hogy 2 millióval többért sikerült eladni a házat, a különbözetet pedig - a 2%-on - felül az ingatlanos tenné el. Szerencsére volt annyi lélekjelenlétük, hogy ezt nem írták alá, így az adásvétel meghiúsult. Mennyire gyakori a jelenség, hogy az ingatlanosok ügyeskednek? Több hasonló sztorit is hallottam és olvastam már.
2020. ápr. 9. 15:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hány ilyet látok... tulaj meghirdeti x összegért, majd jönnek a hiénák és meghirdetik + 2-3 millióért legalább.
2020. ápr. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Létezik.

De sok a hiéna.

2020. ápr. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem igazán értem a sztorit.

A szerződés szerint az ingatlanos az eladási ár 2 %-át kapja.

Ha mondjuk 20 millióra vannak megegyezve, akkor a 20 millió 2 %-át, ha 25 millióért megy el, akkor a 25 millió 2 %-át kapja.

Nem is tudom elképzelni a szituációt!

Ülünk az ügyvédnél, megkapom a 25 milliót és átadok az ingatlanosnak önként és dalolva 5 milliót?

Sőt a 20 millió 2%-át is?

Elmagyarázná valaki, hogy szerinte ez hogy lehetséges?

2020. ápr. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 xswerdy ***** válasza:
49%

ez hogy? A szerződést az ügyvédnél írják alá. Az eladó és a vevő. Az ingatlanos oda szokott menni, hogy a foglalóból rögtön elkérje a részét (jellemzően az első pénzmozgáskor jár a jutalék), de ő az adásvételi szerződésben nem szerepel. Az ügyvédet a vevő bízza meg, és fizeti. Az ügyvéd pedig azt írja a szerződésbe, amit a felek kérnek (a jogszerűség keretein belül persze). Hogy kerülhetne a szerződésbe olyan kitétel, hogy a vevő még 2 milliót fizet az ingatlanosnak?


Hasonló sztorit én is halottam, de kicsit másképp (hihetőbben). Ha az eladó alul árazza az ingatlant (ami nagyon nem jellemző amúgy), akkor az ingatlanos azt mondja, hogy jaj, magamnak is éppen most keresek ilyesmit. Vagy ha fél, hogy ez túl átlátszó, akkor van egy ismerőse jelentős forgótőkével, aki azonnal szerződik, és hamarosan nyereséggel továbbadja, a hasznon meg osztoznak.

2020. ápr. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

#4

Én értem amit TE mondasz, hogy zsebbe fizeti valaki a differenciát az ingatlanosnak (bár nem tudom miért éri ez meg valakinek, de mindegy) meg azt is értem, hogy vannak "ügyeskedő" ügyvédek, de itt a SZERZŐDÉSBEN szerepelt a 2 millióval magasabb ár, ezért arra vonatkozik az értetlenkedésem.

Teljesen életszerűtlen a szituáció!

2020. ápr. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igaz a sztori, csak nem ismerem a pontos részleteket. Amúgy pont jól tippelt fentebb valaki, 25-ben egyezett meg a vásárlóval az ingatlanos, de barátoméknak ugye 23-at mondott, és ennek a 2%-át zsebetlte volna még be. pedig hát itt a 2% is elég nagy pénz lett volna ahhoz képest, hogy volt vele max 3-4 nap munkája.
2020. ápr. 9. 17:01
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#6

Én voltam az a valaki és változatlanul nem értem, de mindegy!

Amit nem értek az az a része, hogy technikailag hogy tervezte megkapni a 2 milliót az ingatlanos a tulajdonostól, ha az az adásvételiben szereplő összeg volt?

A másik, hogyha valaki szemben ül a tulajdonossal és kiderül. hogy a cuccnak csak 23 millió az ára, akkor

- a vevő miért nem örül, hogy 2 millió a zsebében marad,

- illetve miért megy vissza az üzlet a tulaj részéről, amikor kiderül, hogy ott ül valaki, aki a 25-öt is megadja?

- de ha már kölcsönösen nem bíznak az ügyvédben sem, akkor miért nem kapják karon egymást és mennek el egy másik ügyvédhez, ahol 24-ért gazdát cserél az ingatlan és mindketten jól járnak?

Tényleg és őszintén hálás lennék, ha ezt valaki ERRE AZ ESETRE vonatkozóan magyarázattal szolgálna, mert ez így nem frankó.

2020. ápr. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Létezik, székesfehérvár kelemen bélán akartam 6hónapja eladni egy 3szobás lakást 18millióért, első telefonáló egy ingatlanos volt, aki azt mondta, 5%-ért eladja nekem 1 héten belül 21millióért...

Így is lett...

2020. ápr. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
#8, akkor te is eltudtad volna adni 21ért, gondolom alálőttél a piaci áraknak rendesen a 18cal.
2020. ápr. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem, pusztán neki előre megvolt a vevője, aki még ezen felül fizetett neki, hogy hajtson fel egy lakást az enyém paramétereivel az enyém környékén.
2020. ápr. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!