Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megéri most kirakni a bérlőket...

Megéri most kirakni a bérlőket, eladni a lakást, majd később olcsóbban vásárolni másikat?

Figyelt kérdés
2 db XIII. kerületi lakás, az egyikbe annak ellenére gyereket szültek, hogy ki van kötve a szerződésben: kutya, gyerek nem! Mindkettőt meghirdettem, az egyikre van egy vételi ajánlatom amit holnapig kell elfogadnom vagy elutasítanom. Ha elkelnének a kettő árából vennék hármat a bedőlt csókosokból fél év múlva, vagy később még olcsóbban amikor már végrehajtás alatt vannak.

2020. márc. 20. 17:21
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
67%

""Arra kíváncsi vagyok mennyire állja meg a helyét egy olyan szerződés ("gyerek nem") ami alapjában véve is törvénysértő."


Sehogy. Sőt még bírságra is számíthat a kérdező."



Egyáltalán nem így van. Bérleti szerződésekben gyakori kitétel, hogy csak és kizárólag a bérlők élhetnek életvitelszerűen a bérleményben, a bérlőket meg a szerződés tartalmazza. Az újonan született gyerek nem bérlő (mondjuk ez egy probléma is, mert nem lehet jogilag fellépni ellene).


Mondjuk haa 1 hónap felmondási idő van és a felmondáshoz nem kérnek külön indoklást, akkor megteheti a bérbeadó, hogy kiteszi az illetőket, nem kell szerződésszegésre hivatkoznia.

2020. márc. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Nem ma jött le a falvédőről a közjegyző haver ;-)
2020. márc. 23. 00:21
 23/26 anonim ***** válasza:
75%
Hát az biztos ha ennyire kicseszett veled 😆 látod még ő se bír téged 😃
2020. márc. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Csak nehogy balul süljön el az egész :) 2008-as válságnál igaz hogy csökkentek a lakásárak, de nem felére, ahogy te várod, hogy 2ből 3at vegyél.
2020. ápr. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

A bérleti szerződés felmondása nem kilakoltatás!


Amugy szerintem igazad lesz kérdező, csökkenni fognak az ingatlanárak,s most kell eladni nem amikor már sokat csökkent. Én 1-2 évre tippelem a mélypontot, akkor kell majd visszavásárolni. Hozzá kel tennem, hogy ez csak egy tipp a részemről s a véleményem gyakorlatilag semmit sem ér. Vagy igazam lesz vagy nem. A mellébeszélő trollokkal meg ne foglalkozz, gondolom a bérlőid se fognak rajtad segiteni, ha te kerulsz bajba.

2020. ápr. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Ezt nehéz megmondani, én is ezen gondolkodom, de egy kis városban. Nálunk mindig sokan szeretnének bérelni, van igény, de nagyon veszêlyes, sokszor jártunk pórul. Pont ezért nem tudok elítélni senkit, hogy milyen feltételekkel adja ki, amiért megdolgozott.
2020. máj. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!