Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megéri most kirakni a bérlőket...

Megéri most kirakni a bérlőket, eladni a lakást, majd később olcsóbban vásárolni másikat?

Figyelt kérdés
2 db XIII. kerületi lakás, az egyikbe annak ellenére gyereket szültek, hogy ki van kötve a szerződésben: kutya, gyerek nem! Mindkettőt meghirdettem, az egyikre van egy vételi ajánlatom amit holnapig kell elfogadnom vagy elutasítanom. Ha elkelnének a kettő árából vennék hármat a bedőlt csókosokból fél év múlva, vagy később még olcsóbban amikor már végrehajtás alatt vannak.

2020. márc. 20. 17:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
86%
Mármint a tárcádnak vagy a lelkiismeretednek? Bérlőkkel közölted hogy meg van hirdetve a lakás? Ha nem akkor nem teheted ki őket egyik pillanatról a másikra. Kaució visszajár vagy lelakhatják?
2020. márc. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%
Egyébként a csókos terved már ott bukott hogy most kapnak folyamatosan kedvezményeket, határidő kitolásokat.
2020. márc. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
93%
Csak pofára ne ess.
2020. márc. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
95%

Anyagilag szerintem megéri eladni most mindkettőt, ha tényleg van rá vevőd.


Az kérdéses, hogy a gyerekest hogyan tudod kitenni ha épp nincs kedve, de szerintem ha amúgy esnek az albérletárak akkor akár még neki is megérheti.

2020. márc. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Mindkettőnél közjegyzői okirat készült, ill befogadó nyilatkozat, így a lekölkedzett bérlők szerződésszegés miatt azonnal repülnek ha sikerül eladni, a másiknál 30 nap felmondási idő van.
2020. márc. 20. 19:12
 6/26 anonim ***** válasza:
98%
Én értem a kérdést. Azt viszont nem hogy miért beszélsz így azokról az emberekről, akikből megveszed magadnak a zabálni valót, meg játszod az eszed a pénzükből te sutyerák tarack k*cs*g?
2020. márc. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
89%
Annyi eszed már nincs a nagy pénzéhségben hogy leessen, NEM LESZNEK TURISTÁK? Ja hogy nem látod az összefüggést? De lásd milyen rendes vagyok segítek! A sok hozzád hasonló pénzéhe$$z@rházimajom aki eddig rb'n'b lakást adott ki most bajban van és kénytelen lesz eladni a kéglijét VAGY kilépni a hosszútávú albérlet piacra. Na akkor majd lasszóval kell albérlőt fogni, + az albérlet árak is le fognak menni. Ergo örülnöd kéne hogy van rendes fizető albérlőd... A gyerekeset pl okirat ide vagy oda, sok idő lesz kitenni. Már ha sikerül egyáltalán.
2020. márc. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Eddig nagyjából 120 ezer ellési szerződés lett megkötve különféle címszóval. Ha ezeknek a csókos, purdévárós... stb. ügyeskedőknek csak 25 százaléka dobja be a törölközőt idén, az legalább 30 ezer új leendő bérlőt jelent. Nagy részük nem is fogja folytatni, leállnak idő előtt a keltetőgépek, összekapnak a maradék 1-2 millión amit talán nem éltek fel, elválnak, külön lakás kell, a pénzt persze nem fogják visszafizetni, tehát inkább 40-45 ezerrel kell számolni.


De egyébként sem a bérleti díj jelentős, hanem az árnövekedés. 2012 óta mindkettő értéke 2,5-szeresére nőtt. 8 éve a deviza hitelesektől kellett bevásárolni, idén a csókos varázslóktól. A bérlők csak úgy vannak, van amelyik rendes, van amelyik szerződésszegő magatartást tanúsít, ezért inkább szabadulna tőle a tulajdonos.

2020. márc. 20. 23:44
 9/26 anonim ***** válasza:
93%
Undorító stílusod van,kérdező. Add el a lakásokat. És veszítsél jó sokat az üzleten. Csá.
2020. márc. 21. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
92%

Ha találsz olyan vevőt aki megadja az általad kért összeget akkor simán eladhatod a lakásokat. Hogy fél év múlva milyenek lesznek a lakásárak senki se tudja. Ezen nyerhetsz és bukhatsz egyaránt de ez már a te kockázatvállalásod.

Véleményem szerint nem lesz olyan amit vízionálsz. De ezt semmivel nem tudom alátámasztani.

2020. márc. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!