Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megéri most kirakni a bérlőket...

Megéri most kirakni a bérlőket, eladni a lakást, majd később olcsóbban vásárolni másikat?

Figyelt kérdés
2 db XIII. kerületi lakás, az egyikbe annak ellenére gyereket szültek, hogy ki van kötve a szerződésben: kutya, gyerek nem! Mindkettőt meghirdettem, az egyikre van egy vételi ajánlatom amit holnapig kell elfogadnom vagy elutasítanom. Ha elkelnének a kettő árából vennék hármat a bedőlt csókosokból fél év múlva, vagy később még olcsóbban amikor már végrehajtás alatt vannak.

2020. márc. 20. 17:21
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
98%

Undorító a szemelyiseged. Pénz,pénz,pénz... Szerződés ide vagy oda, gyerekes családot akkor sem tudsz egyik napról a másikra kirakni. Nem csak gyerekeset, semmilyet. Jelenleg 4 lakásom van kiadva bérletbe szóval tudom mit beszélek.

Nagyon remélem hogy bukni fogsz ezen az "üzleten". Te majom...

2020. márc. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
75%
A hitel törlesztés év végéig fel lesz függesztve, ahogy a végrehajtások is. Tájékozodj inkább, úgyhogy még véletlenűl se fognak emiatt zuhanni az ingatlanok értéke. Senki nem fogja nyomott áron eladni az ingatlanát. Főleg nem lesz akkora áresés, hogy 2 ingatlan árából 3-at vegyél, főleg, hogy a forint romlik. Tipikus esete vagy, amikor az ostoba pénzt akar harácsolni.
2020. márc. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
69%

12: Inkább neked kellene tájékozódni, a legutóbbi válság esetén is nagyot estek az árak. A harácsolás mostanáig ment az ingatlanpiacon csak éppen az eladói oldalról, ha a felére esnének az árak, az lenne a normális, valós keresletnek megfelelő szint. A mostani árszint csak arra volt jó, hogy még a legegyszerűbb fővárosi lakással rendelkező tulaj is milliomosnak képzelje magát, csak ezt egy ilyen szintű gazdasági válság simán elfújja.

És ezt jó ha a Kérdező is felfogja, mert most nem lesz jó darabig fizetőképes kereslet...

2020. márc. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
96%

Arra kíváncsi vagyok mennyire állja meg a helyét egy olyan szerződés ("gyerek nem") ami alapjában véve is törvénysértő.

A spekulációban mindig benne van a kockázat. Vállald. Vagy bejön, vagy nem.

2020. márc. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
78%

13.

A két válság teljesen más , nézz utána. Ráadáaul, akkor növekvő deviza hitelek voltak.

2020. márc. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

15: Utánanéztem. A devizahitelek megszűnésével visszazuhant a kereslet. Most hasonló a folyamat:


[link]


Befektetők nincsenek, hitelfelvétel nagyon nehéz lesz, gyakorlatilag eltűnik a kereslet. A 2008-as válsághoz képest a mostani helyzet pedig több szempontból sokkal rosszabbnak tűnik. Arról nem is beszélve, hogy még a járvány előtt is beleállt a földbe a fővárosi ingatlanpiac.

2020. márc. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sajnos igen, mármint bármilyen "felesleges" dolgot megéri most gyorsan eladni.
2020. márc. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Nézed a Híradót te majom? Bejött amit mondtam! Hahahahaha! Remélem otthagynak a g€cib€ bérlőid! Hahaha!
2020. márc. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

"Mindkettőnél közjegyzői okirat készült, ill befogadó nyilatkozat, így a lekölkedzett bérlők szerződésszegés miatt azonnal repülnek ha sikerül eladni, a másiknál 30 nap felmondási idő van."


Kilakoltatási moratórium van okoska.

2020. márc. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

"Arra kíváncsi vagyok mennyire állja meg a helyét egy olyan szerződés ("gyerek nem") ami alapjában véve is törvénysértő."


Sehogy. Sőt még bírságra is számíthat a kérdező.

2020. márc. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!