Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Befolyásolja e a kialakuló...

Befolyásolja e a kialakuló járvány az ingatlanárakat és a gazdaság helyzetét?

Figyelt kérdés

Ahogy észrevettem, a kínai tőzsde határozottan esett és borítékolható a további esés, ezért a pénzpiac résztvevői más befektetéseket kereshetnek, hiszen sem a kereskedelemnek, sem a gyártásnak nem tesz jót a karantén, vagy a sok megbetegedés.

Ha a járvány nálunk is terjedni kezd, hasonló gazdasági problémák léphetnek fel,ezért erősödhet az ingatlan értéke?



2020. febr. 3. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, semmi látszata nem lesz az ingatlanárakon.


Mari néni, vagy Jani bácsi miért adná olcsóbban azért a házát, lakását, mert Kínában betegek az emberek... most úgy őszintén?

2020. febr. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja, hogy erősödne az ingatlan értéke. Miért erősödne? Visszájáról, de ugyanaz, mint előző válaszom.
2020. febr. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A jó hírem, hogy egyes régiókban csökkenhet az ingatlanok ára.

A rossz hírem, hogy csak Kínában.

2020. febr. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ha Kínában padlót fog a gazdaság, illetve elindul lefelé a tőzsdén, az szerintem emelheti az ingatlanok értékét, hiszen az eladott értékpapírok árát valahová érdemes befektetniük.

Ilyen helyzetben, mivel nálunk is van esélye elterjedni a kórnak, ezzel ugyanolyan értéktőzsdei krach várható, hiszen szintén érzékenyen érintheti a gazdaságot, válságot okozva, így értelmes ember már előre próbál megszabadulni az értékpapírjaitól, ám azt valami olyan dologba kell fektetnie, ami megtartja az értékét és szerintem az ingatlan ilyen, vagy persze aranyba is lehet, de szerintem készpénzben nem igazán jó ötlet, a várható infláció miatt.

Mellesleg, ha eltekintünk is egy nagyarányú hazai járványtól, egy kínai válság komolyan átgyűrűzhet a világ szegényebb országaiba, főleg ha a járvány további terjedésével kell szembesülni a világ különböző pontjain.

2020. febr. 4. 00:25
 5/6 anonim ***** válasza:
És te ezt várod, hogy itt is legyenek jó betegek az emberek, szépen vagyunk mondhatom... mások kárán te a gatdasági érdekeket nézed. Menj el politikusnak.
2020. febr. 4. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A járvány az járvány.

Van egy kis pénzem és nem akarom elveszteni.

Már igazából eladtam az értékpapírjaim nagy részét, illetve folyamatban van, az a kérdés, mit vegyek helyettük?

Ha meghalok én is, akkor mindegy, de ha nem, akkor egyáltalán nem akarom elveszteni, amit nagy keservesen sikerült szereznem.

A ragály megfékezése nem az én dolgom, az ügyben semmit nem tudok tenni.

2020. febr. 4. 06:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!