Mi a lakásvásárlás menete? (Első lakásvásárlás)
Ha csok képes a település, akkor viszonylag keveset.
Viszont ha nem az akkor nagyon sokat, mivel az eladók a legtöbb esetben ezt nem veszik figyelembe árazásnál.
A mennyi meg állapot, elhelyezkedés, kor függvénye. De ami biztos legyél pofátlan etéren. pl a nyáron egy haverom 14-ről 9-ig alkudott egy felújításra váró kockaházat. egyépként szerintem ez lett volna a reális ára is.
Én egy forintot sem tudtam alkudni a 20 milliós ház árából, de hát ígyis is kb 25-30% al olcsóbban hirdették a többi hasonlóhoz képest. Viszont itt sürgős volt az eladás. Nekem ingatlanos intézte az embereket, csak időpontokat kellett egyeztetnem. Pénzt csak ügyvéd jelenlétében szabad adni.
Előszőr hitelügyintéző aki megmondja mik a lehetőségeitek forintban, utánna egyezzetek meg az árba, azután pedig statikus szakvélemény! Ezután előfordulhat további alku, majd ha ez meg van akkor ügyvéd meg ismét hitelügyintéző.
Felhívsz 4-5 szimpatikus ügyvédet, megkérded, mikor, hogyan dolgozik, mikor van szabadságon, van-e kapacitása, és elmondod, mikorra tervezel szerződni.
amit mond, és ráérés alapján megbízol valakit (időpontot kérsz szerződéskötésre), amikor az eladó elfogadta az ajánlatodat.
Innentől mindent az ügyvéd fog mondani.
Levezényli szépen és kész.
Első körben a tulajdonossal kell megegyezni a vételárban és az egyéb feltételekben (pl. mikor költözik ki).
Ezt követően fel kell keresni az ügyvédet, elmondani miben állapodtatok meg és megíratni vele a szerződést. Ezt elfogadjátok mindkét oldalról, aláírjátok, majd aszerint teljesítetek.
Ha hitel kell, akkor már az első ügyvédi konzultáció után lehet menni a bankba minősítést kérni és mire megvan a szerződés már lehet igényelni a hitelt.
Ha minden feltétel teljesült, ami levan írva a szerződésben, jön a birtokbaadás.
Nagyon sok honlap foglalkozik egyébként pontosan a menettel.
Mi ajánlás alapján találtunk jó hitelügyintézőt, de ez egyébként nem létfeltétel, ha nagyjából tájékozódtok honnan akartok hitelt felvenni.
Ügyvédet is ajánlás alapján találtunk.
Attól függ hol szeretnétek lakást venni. Ha Budapesten, jó helyen, jó állapotút, nem hiszem,hogy nagyobb összeget tudtok alkudni. Nézzetek meg többet, bár gondolom ezt eddig is megtettétek. Mi pl. - szintén első lakásvásárlók voltunk- kialakítottuk az elképzelésünket:hol, mekkorát, milyen állapotút, mennyit tudunk rászánni,így nézegettük a lakásokat, és közben kompromisszumot is kötöttünk. Pl. téglalakást akartunk, megnéztünk párat és annyira lehangoló volt az állapotuk,hogy végül panel lakás mellett döntöttünk.
Aminél nem engedtünk az elképzelésünkből az a méret, állapot és a hely.
Olyan lakást vettünk amit ingatlanoson keresztül árultak,eleve Vele kellett egyeztettünk. Egy-egy lakást több hirdetési felületen is megnéztük, néha jelentős árkülönbséggel, sőt, különböző/eltérő leírással árulták.Ha kételyetek van valamivel kapcsolatban kérdezzetek rá. Pl. ha albérlők laknak benne,a kiköltözésről, ha nincsen minden adat kitöltve az adatlapon főleg arra ami nincs kitöltve. Mi ilyenkor mindig eltaláltuk a lakás gyenge pontját...
Ami komolyan érdekelt megnéztük az ingatlannyilvántartásban.
Ügyvédünk már előre volt, egy barátunk intézte a jogi részt.
Hitelt nem vettünk fel, ezért arról nem tudok véleményt mondani.
CSOK-es/hiteles lakást vettünk.
A foglalóval rendeztük a hitel kiegyenlítését, a z eladó rendezte a CSOK-ot, átvitte az újonnan épülő lakására.A terhek törlését követően rendeztük a további összeg kifizetését, a kiköltözésig visszatartva 10%-ot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!