Házvásárlásnál az ügyvéd olvassa fel a dolgokat?
Ha nem tetszik, akkor megállapodtok.
De jobb lenne ha ez az aláírás előtt lenne, mert drága lesz az ügyvéd óradíja...
Minden tétel megegyezésen múlik (kiköltözés, haszonélvezet, vételár stb.). Ha nincs megegyezés - nincs eladás sem vevés. A szerződést csak JOGÁSZ írhatja meg.
Ha anyukád haszonélvező akar lenni, de ti az unokáját karajátok megtenni - ne kell beleegyezni az eladásba. Melegen ajánlom, hogy anyukád legyen haszonélvező az eladott lakásában. Megindoklom: ha az unoka házasságot köt, megromolhat a viszony a nagymamával, akinek már nincs lakása, együtt él a lakás haszonélvezőjével, aki megkeseríti az életét. Hová fog költözni? Ő baja? Öregen?
Az unokáról gondoskodjanak a szülei.
Nyersen írtam, de munkám során sok hasonló esettel is találkoztam és a bíróságon végződtek az esetek.
Kedves utolso! Az indoklas kicsit kacifántos lett, nem igazán értem. A gyerekem lenne a házunk haszonélvezője, ha esetleg velem vagy az apjával (férjemmel) történne valami. Mi ebben a baj? Édesanyám eladja nekünk a házat, mivel ő Ausztriában él. A kapott pénzből, amit adunk neki abbol vesz házat ahova hazatud jonni majd nyugdijasan. Nem szeretném, hogy ő legyen a haszonélvező...
Így is jóval több penzt kap, mint amennyit er a ház. Csak mivel mi itt lakunk nála alberlokent, amig ő kint dolgozik, ezert megszerettük nagyon ezt a környéket, ezert akarjuk mindenkeppen ezt a házat.
"Anyukádnak most csak tulajdonjoga vagy haszonélvezeti joga is van a házon?"
Ha 1/1 tulajdonos (mondjuk nem derül ki a kérdésből) akkor nem lehet haszonélvező is.
Kedves Kérdező!
Mi, válaszolók (köztük én), csak arra válaszolunk (én is ezt tettem), ami a kérdésben szerepel. A válaszomra írtál egy csomó dolgot, aminek tudatában, nem azt írtam volna, amit írtam. Szót sem írtál arról, hogy anyukád külföldön dolgozik, a kapott pénzből futja neki egy falusi házra (hangsúlyt a falusi szóra helyezem), nem marad az eladott házban.
Mérlegeljétek az 5. válaszoló tanácsát, mert van rá precedens!
6. és 7. válaszolónak: az anyukának tulajdoni joga van amiről lemond azzal, hogy a házat eladja, de ragaszkodik a haszonélvezeti jog bejegyzéséhez.
Tisztában vagy vele Kérdező, hogy a haszonélvezőnek több jogosultsága van egy ingatlanban, mint a tulajdonosnak?
Miért akarod haszonélvezettel terhelni a tulajdonodat, különösen a gyereked személyében?
MIÉRT?
Nem tudom mennyi idős, de ha 18 évesen kirak benneteket, - haszonélvezőként jogában áll - tulajdon ide vagy oda, mehettek a híd alá!
Tudom-tudom, ez nálatok soha nem fordulhat elő, a ti gyereketek és kapcsolatotok nem olyan, stb. stb....
De nem tudhatod milyen hatások alá kerül, milyen pár lesz mellette, láttunk már tökéletes kapcsolatokat szarrá menni!
Amellett logikailag sem értem, úgyis a gyereketeké lesz a ház, ha veletek bármi történne, mire lenne jó ez a haszonélvezetesdi?
Anyukád meg ha eladja nektek forgalmi értéken (vagy fölötte) a házat, akkor milyen alapon akar még utána is rendelkezni fölötte?
Akkor szoktak haszonélvezetet tenni szülők, ha ELAJÁNDÉKOZZÁK a házat a gyereküknek, de ezzel biztosítják maguknak a további zavartalan ott lakásukat.
Valamit nagyon kevertek a jogi fogalmak nem ismerése miatt és ebből csak rosszul fogtok kijönni!
Magyaráztassátok már el az ügyvéddel, hogy mi micsoda, akkor nem akartok olyan baromságot, hogy a gyereketek legyen a haszonélvezőtök, anyádat meg ezzel az igénnyel el kell hajtani, mert jogtalan amit akar!
Szerintem a kérdező azt hiszi, hogy kötelező egy házon a haszonélvezet!:)
Anyád meg akkor tarthatna igényt a haszonélvezetre, ha ingyen adná nektek a házat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!