Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szerintetek megtegyem?

Szerintetek megtegyem?

Figyelt kérdés

Édesanyám azt mondta hogy segítsekbe apukámnak a tehén fejésben, trágyakihordásban, mert ő dolgozik és nem tud. Édesapám beteg bír dolgozni de nem sokat én szívesen segítek neki csak nagyon szégyellem magam a barátaim előtt hogy ilyen munkát kell csinálnom..

18/L



2019. ápr. 28. 13:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha szégyellned "kell" valaki előtt ezt akkor az nem a barátod.
2019. ápr. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Mi a szégyen a munkában? Az a szégyen, hogy 18 évesen rád kell szólni, hogy segíts az itthoni házimunkában és ne a beteg apádea hagyjad...(arról meg ne is beszéljünk, hogy az anyanyelveden illene tudni értelmesen írni...)
2019. ápr. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1)

Semmilyen becsületes munka nem szégyen.

2)

Nyilván nem akkor csinálod, amikor bulit tartasz a barátaiddal, így ha valamiért szégyenled, akkor ne kösd az orrukra!

3)

Válogasd meg a barátaidat olyanokra, akik nem ilyen felszínesek!

2019. ápr. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát persze, hogy tedd meg!

Még ha bérmunkába csinálnád, mert annyira kellene a pénz, és nem értenél semmi máshoz,megérteném, hogy kellemetlennek éreznéd, bár akkor is inkább tiszteletet érdemelnél, amiért dolgozol!

De a sajátotokon dolgozni miért lenne már ciki??? Sőt, szerintem alap - és örömteli is:)

(És ha az is lenne, kit érdekel?)

2019. ápr. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Ez cseppet sem szégyellni való!

Bezzeg a tej, tehénsajt, túró, tejföl, tejszín, marhahús az jó nekik!

Aki kigúnyol, ecseteld előtte a családod helyzetét, de nem hiszem, hogy ő a barátod lenne. Nemcsak csajozásból áll a világ és nem mindenki lakik Budapesten.

Ffi.

2019. ápr. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A munka ès főleg a más segítèse sosem szègyen. A szègyen az, ha tudod, hogy tudsz segíteni ès mègsem teszed meg. A szüleid is segítettek neked a születèsed óta mindenben, te is viszonozhatod valamivel.

Akkor szègyelled, ha a közössèg ahova jársz nem foglalkozik ilyesmivel, fèlsz, hogy kicikiznek. Ez van, sajna a fiatalok között.

De mivel szívesen csinálnád csináld. A tehenek is hálásak lesznek, szüleid is, ès vannak hiddel sokan, hogy bár fèlnek kimutatni, de elismerik a munkádat ès idővel ha most nem is, máskèpp álnak hozzád. Oszd be a munkádat legyen időd mindenre ès jól fogod èrezni magad, ez a leg fontosabb.

2019. ápr. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
12%

"hogy az anyanyelveden illene tudni értelmesen írni..."

Bagoly mondja verébnek! :-)

2019. ápr. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Mi ebben a szégyelni való? Nem értem.
2019. ápr. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Inkább hívd el a barátaidat is! Cserébe vigyenek tejet. tehéntrágyát. Nem vicc, tényleg.
2019. ápr. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, hogy eddig miért nem segítettél nekik otthon??

Csak játszottad a királylányt a "barátaid" előtt, mint aki nem is tudja, hogy a szülei miből tartják el őt??!

2019. ápr. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!