Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Akinek elég napi fél-egy óra...

Akinek elég napi fél-egy óra a teljes házimunkára, hogy csinálja?

Figyelt kérdés

Itt minden kérdésre azt írják, a házimunka nem munka, napi max egy óra, de akkor mostál, porszívóztál és főztél is, amit nyilván nem csinálsz minden nap.


Fél napjaim mennek el a lakás rendben tartására, heti kétszer konyha nagytakarítás, heti egyszer fürdőszoba nagytakarítás, 3 naponta gépi mosás, heti egyszer porszívó (75nm2 szőnyeg), hűtőt kimosni szintén 2-3 hetente, konyhát felmosni, és akkor még nem volt szó az olyan apróságokról, mint a portörlés, hogy bizonyos ruhák kézi mosást igényelnek, hogy mindent csak összehhajtogatva lehet a szekrénybe tenni, hogy a szemetet válogatni kell, hogy időnként a tükröket le kell mosni, a mosogatógépet ki kell mosni...


És még így sem élünk patikai tisztaságú lakásban.


2019. ápr. 5. 16:34
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És akkor még nem főztem és nem vásároltam be.
2019. ápr. 5. 16:35
 2/11 anonim válasza:
87%
Úgy, hogy én nem cseléd vagyok otthon, hanem a párom elvégzi a fele munkát.
2019. ápr. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagy a lakás, fél nap alatt mindent rendbe tudnék rakni benne. Alapból nem csinálunk magunk után nagy koszt, a mosogatás/konyhatakarítás megvan már amíg készül a kaja, na meg az is segít, hogy általában elmosunk/elpakolunk mindent magunk után mindent, miután használtuk nem csinálunk extra munkát. Heti egyszer fürdőtakarítás és hétvégén egyszer alaposabban átszaladok a konyhán is, portörlés ilyesmi szintén hetente, heti 3-4 alkalommal felsöprünk/felmosunk/kiporszívózunk, ez se sok idő. Mosni max heti 2x szoktunk ami annyi, hogy a bepakolás 2 perc, majd ha kész átpakolni a szárítóba szintén max 2 perc. Összehajtogatni és elpakolni egy adag ruhát se több 5-10 percnél, vasalnivalókat meg nem hordunk. Ablakot, tükröket, ilyesmit csak párhetente pucoljuk le, ezt is felosztjuk. Mindketten csináljuk, egyenlő arányban, így a napi egy óra takarítás az tényleg főzéssel együtt van.
2019. ápr. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A többit takarítónő csinálja nekik.
2019. ápr. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Párommal ketten csináljuk. Amúgy meg mosás kb 1p berakni, 10p teregetni. Porszívó 20p(100nm2), felmosás dettó, hűtő kitörlés 5p, portörlés havi 1*, nincs sok polc, kézi mosás van gépen is... stb.

Napi fél óra se az egész.

2019. ápr. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Sokáig én is voltam a házam és a takarítás rabja. Egy éve feladtam. Azóta takarítónő jár heti egyszer. Emellett persze én is takarítok nagytestű kutya van a házban. De nagyobb munkákat mint pl. fürdőszoba takarítás, portörlés, ágynemű csere mind Ő végzi. Soha nem tölteném a hétvégét többet takarítással. Szerencsére meg is tehetjük...

Tudom, hogy egy takarítónő nem olcsó és nem mindenki teheti meg, de ha már 2-3 hetente alkalmazol valakit már előrébb vagy! Így Neked csak a kissebb dolgokra kell figyelned, így tényleg heti pár óra alatt megvagy

2019. ápr. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A mosást és a mosogatást a gép végzi, csak bepakolom a cuccokat.Hidegben teregetnem sem kell olyankor szárítógép szárít. 145 négyzetméter a ház, viszonylag nagy. Van egy robotporszívóm, az minden nap körbejár, így kevesebbszer kell törölgetnem is (ettől függetlenül időnként a hagyományos porszívó is megy) A mosogatógépet, mosogatógép tisztítóval tartom tisztán, tehát akkor is csak bedobom a kapszulát és kész, a szűrőt meg kb 3 perc kitisztítani. Vacsi után minden nap le van tisztítva a pult a csempe is át van törölve, illetve a tűzhelyet rögtön takarítjuk, ha koszos lesz, nem várjuk meg, hogy rászáradjon. Modern bútorok vannak, nem nagy cucc a portörlés sem, a könyvszekrény a vendégszobában az kivétel:) A wc-be minden este kerül egy kis tisztító, aki pedig reggel elsőnek használja, az kikeféli és ennyi (nagytakarításkor kap extra tisztítást, este az ülőke fertőtlenítős kendővel át van törölve). Ami kézi mosást igényel, az pedig megy a gépbe, kézi mosás programra. Mindent a helyére teszünk, nem csak én meg a férjem, hanem még a 2,5 és 5 éves gyerekek is. Szerintem a kulcs a gyakoriság és az hogy minden ütemezve van, nem 2 nap alatt kell megcsinálni :)
2019. ápr. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
2 éven át egy rohadt nagy kuplerályban éltünk párommal, mire rászoktattuk magunkat, hogy ha valamit összekoszolunk, azt azonnal elmossuk, felporszívózzuk, seperjük stb... Ruhákat eleve szelektálva gyűjtjük, van szárító gép és ami a legfontosabb 2 mosógép, így fele annyi ideig tart a nagy mosás. Na meg az új robotporszívó is nagy segítség a nappaliban.
2019. ápr. 6. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy ám, hogy kertes ház vagy panel.


Kertes házban élek, 1 óra szokott lenni a napi takarítás.

Mosás indítással kezdek, majd megpakolom a mosogatógépet. Ezek 1 óra alatt járnak le.

Majd mindent gyorsan letörölgetek a konyhában, fürdőben, ágyazás, elpakolás és porszívózás.

2 3 naponta mosok fel.

A hűtőt folyamatosan tisztán tartjuk, de kitakarítani is annyi idő, míg ki-be pakolom.

Nagytakarítani pedig felesleges ennyire gyakran, inkább csináld úgy, hogy ha vhol port, koszt látsz azonnal törölsz.

Szemetet mi is szelektíven gyűjtjük, egyik zsák, másik zsák és nem kell válogatni.

A mosógépet eddig sose takarítottam ki. A tartályt kimosom, és 90 fokon átforgatom. /Nekem nem vált be az ecet, büdös lett tőle minden/

Szerintem sokat molyolsz, túlon túl igényességre vágysz, ami rendben van, de akkor így fogsz járni, mint most.

Nekem annyival könyebb, hogy a gyerekek nagyobbak, 8 és 12 évesek, így rendbe rakják a szobájukat, porszívóznak, ágyaznak, elpakolnak, illetve a párom sem rémül még, ha mosni vagy mosogatni kell. Mindig mindent el kell azonnal pakolni.


A főzést és a hajtogatást én nem számolom bele, mert főzni nem mindig ugyanannyi idő, hajtogatni pedig akkor szoktam, ha tévézek estenként, vagy mellettem tanulnak a fiúk.

2019. ápr. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Kevesebb reklámot kell nézni amivel az agyad hülyítik, és boldogabb életed lesz.
2019. ápr. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!