Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan kell kőpadlót felmosni?

Hogyan kell kőpadlót felmosni?

Figyelt kérdés
Tudom, hülye kérdés, de ti hogyan mossátok fel a kőpadlót (konyhában, étkezőben)? Mit tesztek a felmosóvízbe? És miután a felmosóvízzel felmostátok, utána átmossátok tiszta vízzel?

2019. márc. 9. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én csak Flóraszeptet öntök a vízbe és szevasz. Nem mosom át utána semmivel, nehogy már kétszer dolgozzak.
2019. márc. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen kő.

Gránit, mészkő, márvány?

2019. márc. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sima konyhai kőpadló. Ez nem tudom, milyen. Márvány szerintem.
2019. márc. 9. 16:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Márvány és mészkőből készült padlót enyhén mosgatószeres vízzel elég felmosni. Nem szabad túl sok vizet használni, csak jól kicsavart nedves ruhával feltörölni. Érdemes felmosás után szárazra törölni akkor nem lesz foltos. Ne használj savas tisztítószereket, ecetet, citromlevet, mert foltot hagy. Soha ne használj súrolószert! Ha makacs olaj vagy zsírfoltot akarsz eltüntetni, használj acetont vagy alkoholt és rögtön töröld át tiszta vízzel, majd száraz ruhával.

Ha valahol nagyon megkopott, elveszítette a fényét, padlóápoló viasszal kell áttörölni.

2019. márc. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem metlachi az? Régen volt divat.
2019. márc. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!