Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Az baj ha sima vízzel szoktam...

Az baj ha sima vízzel szoktam felmosni?

Figyelt kérdés

Az előszoba és a konyha laminált padló. Ezt csak neves felmosóval szoktam áttörölni. Ritkán ecetes vízzel, vagy tusfürdős vízzel csinálom.


A fürdőszoba/wc-nél szintén így, csak itt kicsit gyakrabban mosok fel ecettel, vagy tömény domesztostos ronggyal. Bár tisztítószeres mosás itt kb havonta van.


Ez baj? Hogyan kéne?


2018. márc. 5. 09:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az a lényeg hogy tiszta legyen.
2018. márc. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 TappancsMancs ***** válasza:

Az ecetes felmosás fölösleges, az ecet jó vízkőoldó csak kétlem, hogy a padlón annyira lenne vízkő. Fertőtlenítéshez meg nem igazán jó. Ha mezítláb is tappancsoltok talán kis doestosos víz még okés.


Ha már szoktál domestossal felmosni akkor csináld mondjuk azzal, a lamináltat kicsavarttal a többit vizesebben, hagyod kicsit és jól kicsavarttal áttörlöd.


A fürdő és wc ahol lehet némi vízkő ott néha ecetezheted, csak ne keverd a kettőt mert balesetveszélyes! Bármilyen sav és aktív klór az klórgázt képez, egybe végképp ne öntsed mert kis mértékben is károsít. Válasszad külön.


[link]


[link]

2018. márc. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én felmosó szerrel szoktam felmosni a lamináltat, éppen csak nedves fejjel.

Mire kijutok a konyhába és az előszobába (hideg burkolat), teszek a vízbe egy kis domestost is. Éppen csak érezni az illatát, de sokkal jobban tisztít, láthatóan jobban.

Ha nincs otthon felmosó szerem, akkor mosogatószert szoktam a vízbe tenni. Én úgy vettem észre, hogy így sokkal szebb az eredmény és ráadásul finom illat lesz utána.

2018. márc. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én egy kis mosogatószert rakok a felmosóvízbe. Jól oldja a koszt, zsíros lerakódást, cseppmentesen szárít. Néha egy kis domesztosz a wc körül. Ennyi.
2018. márc. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én szeretek csak vízzel takarítani, persze ez nem mindig, elég. Nem akarok fertőtleníteni. Ecet a padlóra ritkán kell (most a legrosszabb, piszkot összegyűjtő részeken, mivel nem sima a padló, na ott használtam ecetet, sokat segített, itt brutál kemény a víz), de mosószódát azért szoktam alkalmazni, de nem mindig. A víz is sokat tisztít. Te látod, mi elég és mi nem.
2018. márc. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Jó lesz tőle. Szinte csak por van rajta. Csak megfordult a fejemben, hogy ezt lehet igénytelenek tartja más.
2018. márc. 5. 17:14
 7/12 anonim ***** válasza:
Jól csinálod! Én is csak akkor használok vegyszereket,ha nagyon szükséges, egyébbként elég a tiszta víz.
2018. márc. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is csak akkor használok vegyszert, ha olyan a szennyeződés, hogy kell.
2018. márc. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez nem igénytelenség. Voltam már pár helyen, ahonnan fenékkel jöttem kifele..
2018. márc. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted?
2018. márc. 7. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!