Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mostatok már mosógépben...

Mostatok már mosógépben szövetkabátot? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, nem szabad mosógépben mosni, de lehet, hogy nem jól tudom. A mai korszerű kímélő mosógépekkel vajon megoldható, vagy a tisztítót javasoljátok?
2010. jún. 24. 18:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Melyik válaszra gondoltál, hogy érzed a gúnyt?
2010. jún. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Ennél:

"Ha szeretnél egy nagy gyapot labdához hasonló gyűrött gombolyagot. Összetörik a kabát és elveszti formáját. Öltönyöket és szövetkabátokat tisztítóba szokták vinni, úgy tudom." Meg aztán erre a kérdésre ez nem hiszem, hogy válasz, inkább csak megjegyzés.

2010. jún. 24. 23:04
 13/19 A kérdező kommentje:
Néked viszont 74%-os, köszke! ;)
2010. jún. 24. 23:05
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Alacsony hőfokon mosd, kímélő programon (kevésbé gyűrődik), folyékony mosószerrel (ha nem jól oldósik fel a por, foltot hagyhat a kabáton), tegyél a mosószerhez ecetet (élénkíti és fixálja a színt). Az őblítőbe is ecetet tegyél, ha ragaszkodsz az illathoz, tehetsz mellé öblítőt is (nem ütik ki egymást, gyakorlatból tudom), vagy illóolajat. Alacsony fordulatszámon centrifugázd (nem gyűri annyira az anyagot)

Ne teregesd, hanem vállfára akasztva száríts (a legjobb hozzá a széles vállú vállfa) Lehetőség szerint a szabadban száríts. Ha sötét, vagy élénkszínű a kabátod, ne a napon szárítsd (kifakulhat), ha fehér, vagy világos, akkor viszont a napon. Nem tudom. hogy miért, de a fehér ruháim ugyanolyan mosás mellett fehérebbek, ha napon szárítom őket. Hagyd jól kiszáradni mielőtt elteszed, nehogy bepenészedjen.

2010. jún. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
86%

Ja igen, még annyi, hogy én is alacsony hőfokon mosom 500 fordulatos centri mellett, és én úgy szoktam szárítani, hogy vállfán ráakasztom az esőcsatornára, így jól megfújkálja a szél, majd valóban a sima teszkós vasalómmal átgőzölöm, átvasalom.


amúgy szívesen.

2010. jún. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
78%

Én nem mertem eddig beletenni a mosógépbe, mert a szétesés határán van, a kádban szoktam kiáztatni kicsit, aztán samponnal (wu2) kimosom, tökéletes, és nagyon puha is lesz. Ugyanezt csináltam a dzsekimmel is.

Aki szerint nem olcsó a tisztító: nekem majdhogynem maga a kabát kevesebbe került, mint egy tisztíttatás. Innen nézve baromi drága :D

2010. jún. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
Frászt kapok a mindenben gúnyt érző magyaroktól.
2010. jún. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Vidd tisztítóba. Nem éri meg a próbát. A szövetkabát nem olcsó mulatság, nem lenne jó ha ezért most újat kellene venned.
2010. jún. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
21:26-os, te nem a kérdésre válaszoltál. Többieknek köszi! :)
2010. jún. 27. 15:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!