Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosógép guminál teljesen...

Mosógép guminál teljesen fekete? Mivel jön le?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kb 1 éve költöztem egyedül albérletbe ezért a házimunkával még nem vagyok a toppon és ezért is fordulok hozzátok. Szóval a már itt lévő mosógépet használom és próbáltam már mindenféle mosógép tisztító szert azt hiszem a lanza gyárt ilyet de a gumi mögött teljesen fekete főleg ahol a gumi és a dob csatlakozik. Ha szalvétával megpróbálom letörölni a szalvéta teljesen fekete marad de nem jön le a gumiról mégsem. Tudnátok erre valami megoldást ajánlani esetleg? Gondolom ez penész lesz de ha szükséges küldök képet is.

Előre is köszi!


2018. aug. 15. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintme is penész, ecetes paprral vagy rongyal sokáig törlöd el fog akkor tünni
2018. aug. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

valószínűleg penész. Az ecet nem sokat ér rá, max nem szaporodik savas közegben a penészgomba, de el nem pusztítja.

Mosd át legalább 60 fokon 10-15dkg trisóval. Aztán 30-40 fokon 1-2dl hypóval. Ez utóbbi teljesen fertőtlenít.

A gumi részben szerves így a penész beleeszi magát és szinte alig tüntethető el, vagy sehogyan sem.

Kitakarítás után többször és máskor is töröld át (klóros) tisztítószeres vizes ronggyal (domestosz és társai).

2018. aug. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


De ha régóta van rajta a penész, akkor a gumit már rég befogta, és nem fog lejönni róla. De ha a törlőkendő színe nem változik áttörlésre, akkor a penészt sikerült eltávolítani - csak a gumi színe maradt trutyi...

2018. aug. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, áttöröltem domestoszos kendővel annyi fekete penész jött ki belőle hogy a fele csomag kendőt elhasználtam nagyon undorító volt. Most indítottam egy gyorsmosást 70 fokon hogy a kendőből az anyagot kimossa de teljesen nem jött le sajnos egyébként még lehet látni mindig a feketét :/
2018. aug. 16. 18:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!