Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Vadgesztenye mint szappan?...

Vadgesztenye mint szappan? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Nemrégiben kezdtem el foglalkozni azzal, hogy föl lehet-e vajon használni a vadgesztenye termését valamire kis bábuk készítésén kívül. Amiket találtam róla, az teljesen ledöbbentett. Úgy hiszem, ez az igazi "fa szappan", instant mosógél a fáról. :)

https://www.youtube.com/watch?v=AHtBYN0GNk0

Az számomra extra bónusz, hogy full környezetbarát megoldás, a szintetikus kemikáliákkal szemben.

Megfordult a fejemben az is, hogy mi lenne ha hamulúggal vegyítenék, az esetleges nagyobb mosási hatékonysághoz, mert azt olvastam hogy önmagában csak a közepesen szennyezett ruhákhoz jó, folteltávolításhoz viszont már erősebb cucc kell.


Csak érdekelnének személyes tapasztalatok, hogy aki esetleg használta, annak mi róla a véleménye (akár mosáshoz, akár tisztálkodáshoz)?


2018. aug. 14. 11:09
 1/4 anonim ***** válasza:
A szaponin, amiről beszél az ürge, na, az valós hatóanyag. De azt a zavaros lötyőt, amit az ürge csinált, biztos nem tenném ruhák közé a mosógépbe. Mert fehérből világosszürke, a feketéből sötétszürke, a színesből meg fakó ruha lesz. A szaponinon kívül ugyanis van még ezer más vegyület a vadgesztenyében, ami nem rendelkezik mosó aktivitással. És a vadgesztenye lisztet majd külön el kell távolítani a ruhákból...
2018. aug. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én csak azt nem értem akkor, hogy régen hogyan mostak az emberek ruhát, amikor semmilyen "aktív anyaguk" nem volt a mosószappanon kívül?


Én csak próbálok vmilyen környezet és pénztárcakímélő alternatívát találni. Ezért mondtam hogy fel kéne turbózni valamivel a gesztenyéből kiázott szappanos löttyöt. Ami meg az "üledéket" illeti, sztem egy muszlinkendőn való átszűréssel ezt is meg lehetne oldani.

2018. aug. 14. 15:13
 3/4 A kérdező kommentje:

Amúgy a szkepticizmuson túl sztem lehetne ugyanúgy használni a vadgesztenyét mosáshoz, mint a mosódiót.

Csak amíg az utóbbi kilóját többezer forintért árulják a neten, addig az előbbi szabadon gyűjthető a fa alól, méghozzá INGYEN! A hatás szinte ugyanaz.

Ha pedig a mosódió sokaknál beválik, a vadgesztenye miért ne válna be?

2018. aug. 14. 15:20
 4/4 A kérdező kommentje:

Közben ezt találtam:

[link]


Tehát nem fakít, nem szürkít (főleg ha meg van hámozva és magának a gesztenyének a kifőzött, átszűrt levét használjuk, nem magát a gesztenyét) és nem tesz semmilyen kárt a ruhában.

Nekem elsősorban arra a célra kéne, amire ajánlják - a napi frissítő mosáshoz. Ami nekem különösen jó volna, mert napi szinten kell kiöblítenem a munkámhoz szükséges ruházatot - nekem erre a célra teljesen megfelelne. (Csak az a kár hogy nincs a kilóméteres körzetünkben egyetlen vadgesztenye fa sem.)

2018. aug. 14. 15:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!