Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosassal kapcsolatban tudnatok...

Mosassal kapcsolatban tudnatok segiteni?

Figyelt kérdés

Oarom es sajat ruhaimat egyutt mosom. A ruhakat 40 fokon szoktam mosni(a fehernemukkel egyutt). Szoktam csinalni (kb 2 havonta) egy ecetes mosast 90 fokon, mert a ruhaknak allott viz szaug szokott lenni egy par mosas utan. Szerintetek mit csinaljak, inkabb a parom poloi szoktak ilyen szaguak lenni, es a munkas poloi katasztofalisak mosas utan, van amikor ketszer kell kimosnom, hogy fel lehessen venni(azoknak kicsit durvabb anyaguk van mint a sima felkapos poloinak). Amugy a munkas poloi gallerosag es a galler alatt is nagyon budos szokott lenni, hiaba ugy van kiteregetve, hogy nincs behajtva. Tudtok valami tanacsot adni? Arra is gondoltam, hogy rossz a polok anyaga, de az osszese? Es ezzel mit tudok csinalni. Sot legutobb eszrevettem, miutan megszaradtaj, hogy a polok honaljanal rendesen ereztem a dezodorja illatat, de nem ugy, hogy az oblito mellett, hanem mintha akkor vette volna le. Nem mosok egyszerre sok ruhat. Igaz, hogy fehernemuvel egyutt mosom de konyirgom ti szetvalogattok mindent? Esetleg kulon mossatok a sajatotokat es kulon a parotok cuccat? Eleve nem is szivesen mosnek kulon, mert a munkas polot kb 2 naponta mosni kell, szep lenne ha csak ket polot meg ket zoknit tennek a mosogepbe. Ha meg osstevarnak csak az o vagy csak az en ruhaimat, hat varhatnek vagy masfel hetig. Valami tanacs? Hasznaljak ecet helyett inkabb valami vizkooldot?

Elore is koszi.


2018. jún. 11. 20:11
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azt meg kihagytam a regenybol, h most 60 fokon vannak bent a ruhak mert az egyik kerdes alatt ezt olvastam. Aztan olvastam tobb kerdest is es senki mas nem irt 60 fokot, de mar mindegy. Most az egyszer talan nem lesz bajuk. Es ugyis sotet ruha van bent. Errol amugy mi a velemenyetek, hogy ruhakat 60 fokon? Koszi
2018. jún. 11. 20:15
 2/12 anonim ***** válasza:
35%
Hát szerintem már eleve az baj ha a fehérnemüket egybe mosod a munkás cuccokkal. Pl en a fehernemut zoknit konyharuha törcsiket kulon mosom hiszen abban megtelepszenek a bacik. 60fokon ráadásul. A szines vagy sötet cuccokat mosom kb 40 fokon.
2018. jún. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Rendben, koszonom, akkor mindent kulon. A munkasat mindentol kulon mossam?
2018. jún. 11. 21:16
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Ne valami olcsó gagyi mosószerrel moss, hanem valami jobbal!(Ariel, Persil)

Kicsit drágább, de megéri, mert kevesebb kell belőle és jobb lesz az eredmény.

Ha a barátod melós cuccai ilyen ócska anyagból vannak és extra szennyezettek, akkor azokat előző este áztasd be, abba a mosóporos, jó forró vízbe, amit a mosáshoz is használsz!

Aztán másnap nyugodtan kimoshatod 60 fokon, ha nincs a gépeden 50 fokos lehetőség. Nekem van, én mindent abban mosok, de ha nem lenne, akkor 60 fokon mosnék, mert a 40 fok alig melegebb mint a kézmeleg és az szerintem nem elég.

Fehér holmikat meg fehérekhez való mosószerrel mosd külön, ne a mocskos munkásruhákkal!

Persze a fekete melltartódat moshatod a fekete ruhákkal, ahogy a piros bugyidat is a piros pólóddal, még ha fehérneműnek is nevezik őket.

Gyapjút, angórát, valódi selymet - ha vannak ilyenek - inkább kézzel mossál, majdnem hideg vízzel, mert a gép és a meleg víz tönkreteszi.

2018. jún. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tomi folyekony mososzert szoktam hasznalni.
2018. jún. 11. 22:56
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia, ez nálunk is megesik, a barátom pamut polóinál. Ő nagyon izzadékony, és ha még a szennyesben beleszárad a deo meg az izzadság na azt ki sem lehet mosni.

Én azt vettem észre, hogy a mosógép nagyon takarékos, ezért nem mos annyi vízzel.

Próbáld meg levétel után rögtön lavórban gyűjteni ezeket a pólókat és egy kis venishel áztasd be. De ha nagyon régi polók akkor fokozatosan cseréld le őket, mert már semmi nem segít. Dörzsöltem is őket venishel is de már annyi nekik. Kevés víz meg a rossz pólóanyag okozta nálunk. Szóval én fokozatosan veszek a hmben új polokat neki, olcsó és még sincsen ez vele, mint a régi pamutpoloknál (nem mondok márkát de egy üzletlánc pólói).

Én ezt tudom tanácsolni, áztatás rögtön és ne várd meg még beleszárad. Nem kell külön mosogatni semmit ezért, nem a bugyiktól büdösödnek be.

És teregess jól szellőző helyen vagy napon.

2018. jún. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Barátomnak is olyan szagúak voltak a pólói, pulcsijai, amiről te írsz, ilyen állott víz, büdös, dohos szag, nem is feltétlenül izzadságszag, de emiatt ő is nagyon büdös lett.

90 fokos ecetes mosógéptisztítás szerintem jó és kell is, de nem kell vízkőoldóval. Meg figyelj rá, hogy a mosógép ajtaját ne csukd be egyből mossá után, hanem hagyd nyitva, hogy kiszáradjon a gép. Mi azt a mosószer és öblítő tartó "fiókot" is ki szoktuk húzni teljesen következő mosásig.

Ruháknak nem tesz jót a 60 fok, de ha vmi erősebb anyagú, pamut azt moshatod annyin. Mi csak lepedőt, ágyneműt, törölközőt szoktunk 60 fokon, konyharuhát pedig 90-en.

Fehérneműket mosd a te ruháiddal együtt, de a nagyon koszos, munkás ruhákkal együtt ne.

2018. jún. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
#4 számú válaszadónak pedig üzenem, hogy a fehérnemű nem egyenlő fehér színű ruhákkal. A kérdező nem a fehéreket mossa együtt a munkásruhákkal, hanem a fehérneműket (melltartó, bugyi stb).
2018. jún. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8

Nekem nem kell üzengetned, pontosan tisztában vagyok a fogalmakkal, ahogy ezt világosan le is írtam:

(Fehérekről írtam, nem fehérneműről!)


"Fehér holmikat meg fehérekhez való mosószerrel mosd külön, ne a mocskos munkásruhákkal!


Persze a fekete melltartódat moshatod a fekete ruhákkal, ahogy a piros bugyidat is a piros pólóddal, még ha fehérneműnek is nevezik őket."

2018. jún. 18. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

De akkor miért oktatod ki a kérdezőt fehér ruha témában, mikor fehérneműkről írt?

Nyilván szín szerint szétválogatja..

2018. jún. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!